Sissi (1955)

Młoda księżniczka Elżbieta towarzyszy matce i siostrze na dworze austriackim. Przypadkiem spotyka cesarza Franciszka Józefa, który się w niej zakochuje.

Czytaj więcej

Spisek / The Conspirator (2010)

Początkujący adwokat, Frederick Aiken, otrzymuje karkołomne zadanie obrony Mary Surratt, oskarżonej o udział w spisku, który doprowadził do śmierci prezydenta Lincolna.

Czytaj więcej

Anioł Śmierci / Wakolda (2013)

Pewna argentyńska rodzina zaprzyjaźnia się z czarującym lekarzem z Niemiec. Nie wiedzą, że mężczyzna to Josef Mengele, słynący z okrucieństwa zbrodniarz wojenny.

Czytaj więcej

Diabły / The Devils (1971)

Żyjący w czasach Ludwika XIII ksiądz nie przestrzega celibatu i żeni się ze swoją kochanką, wywołując skandal.

Czytaj więcej

Lampart / Il Gattopardo (1963)

W świetle zbliżającego się zjednoczenia Włoch i zmniejszenia znaczenia arystokracji książę Fabrizio wyraża zgodę na ślub swojego bratanka z mieszczanką.

Czytaj więcej

Sobowtór / Kagemusha (1980)

Ranny Takeda poleca znaleźć sobowtóra, by mógł go godnie zastąpić.

Czytaj więcej

Pancernik Potiomkin / Bronenosets Potyomkin (1925)

Na pancerniku Potiomkin dochodzi do buntu marynarzy przeciwko oficerom.

Czytaj więcej

Bunt na Bounty / The Bounty (1984)

Kapitan Bligh relacjonuje przed sądem okoliczności utraty okrętu, którym dowodził. Statek został przejęty przez zbuntowanych marynarzy, nieskorych do wypełniania jego despotycznych rozkazów.

Czytaj więcej

Danton (1982)

Czasy Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Jeden z jej przywódców, Danton, zostaje oskarżony o zdradę i spisek przeciwko krajowi.

Czytaj więcej

Michael Kohlhaas (2013)

Oparta na faktach historia Michaela Kohlhaasa, który w wyniku bezprawnego postępku jednego z arystokratów staje na czele krwawej rewolucji.

Czytaj więcej

Męczeństwo Joanny d’Arc / La passion de Jeanne d’Arc (1928)

Zapis ostatniego dnia życia Joanny d’Arc, które zakończyła spalona na stosie. Podczas przesłuchań musiała wybierać między wiarą w Boga a własnym życiem.

Czytaj więcej

1492: Wyprawa do raju / 1492: Conquest of Paradise (1992)

Rok 1492, Krzysztof Kolumb wyrusza w podróż pod patronatem hiszpańskiej królowej Izabeli. Cel wyprawy to odnalezienie drogi morskiej do Indii.

Czytaj więcej

Shooting Dogs (2005)

Na terenie szkoły w Rwandzie ksiądz, Christopher, i młody nauczyciel angielskiego, Joe, starają się pomóc grupie Tutsi uniknąć rzezi z rąk plemienia Hutu.

Czytaj więcej

Piłsudski (2019)

Rok 1901, Józef Piłsudski ucieka ze szpitala psychiatrycznego. Kilka lat później staje w bitwie o niepodległość Ojczyzny.

Czytaj więcej

Trzy królestwa / Chi bi (2008)

U schyłku panowania dynastii Han Chiny rozpadają się na trzy królestwa. Władca północy dąży do zjednoczenia kraju za pomocą oręża.

Czytaj więcej

Faraon (1965)

Ramzes, następca tronu Egiptu, zmaga się z nieprzychylnymi mu, lecz mającymi wielkie wpływy, kapłanami.

Czytaj więcej

Ostatni legion / The Last Legion (2007)

Imperium Rzymskie chyli się ku upadkowi. Młody cesarz wyrusza z wiernymi żołnierzami do Brytanii, aby stanąć na czele ostatniego legionu.

Czytaj więcej

Królowa pustyni / Queen of the Desert (2015)

Gertrude Bell – podróżniczka, pisarka, archeolożka, kartografka i dyplomatka kształtuje politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie u schyłku XIX wieku.

Czytaj więcej

Chwała / Glory (1989)

Podczas wojny secesyjnej generałowie wojsk Unii postanawiają utworzyć oddział składający się z czarnoskórych żołnierzy. Ich dowódcą zostaje biały pułkownik, Robert Gould Shaw.

Czytaj więcej

Ludzie Boga / Des hommes et des dieux (2010)

W górach Algierii żyje ośmiu francuskich mnichów. Gdy wybucha wojna domowa na tle religijnym, muszą oni zdecydować czy wiara jest dla nich ważniejsza niż życie.

Czytaj więcej

Rydwany ognia / Chariots of Fire (1981)

Prawdziwa historia dwóch brytyjskich lekkoatletów startujących na Igrzyskach Olimpijskich w 1924 r. Jeden z nich biegnie ku chwale Boga, drugi robi to dla sławy.

Czytaj więcej

Młyn i krzyż / The Mill and the Cross (2011)

Pieter Bruegel maluje obraz zatytułowany „Droga Krzyżowa”, opowiadając przy tym losy dwunastu osób uwiecznionych na płótnie.

Czytaj więcej

Malcolm X (1992)

Malcolm X był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci Ameryki lat 60. Rywalizował z Martinem Lutherem Kingiem o rząd dusz czarnoskórych Amerykanów. Obydwu przywódcom…

Czytaj więcej

Rob Roy (1995)

Opowieść o legendarnym przywódcy szkockich banitów, który staje się pionkiem w walce markiza Montrose z księciem Argyll.

Czytaj więcej

Bitwa pod Wiedniem / 11 settembre 1683 (2012)

12 września 1683 roku dochodzi do decydującej bitwy między armią Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra a obrońcami Wiednia. Na pomoc Austriakom przybywa polskie wojsko z Janem III Sobieskim na czele.

Czytaj więcej

Przyrzeczenie / The Promise (2016)

Ostatnie dni Imperium Osmańskiego. Student medycyny Mikael, piękna i wyrafinowana Anna oraz amerykański dziennikarz Chris tworzą trójkąt miłosny.

Czytaj więcej

Syberiada polska (2013)

Film opowiada o losach zesłanych w latach 40. XX wieku na Syberię. Opowieść prowadzona jest z perspektywy młodego Staszka Doliny, który trafił do obozu z całą rodziną.

Czytaj więcej

Cristiada / For Greater Glory: The True Story of Cristiada (2012)

Film opowiada o prawdziwych zdarzeniach, jakie miały miejsce w Meksyku lat 20. XX wieku, kiedy to chrystusowcy walczyli z restrykcyjnym i krwawym reżimem państwa.

Czytaj więcej

Oficer i szpieg / J’accuse (2019)

Historia francuskiego kapitana Alfreda Dreyfusa, który został niesłusznie oskarżony o zdradę stanu i skazany na dożywotnie więzienie.

Czytaj więcej

Ostatni pojedynek / The Last Duel (2021)

Opowieść o zdradzie i zemście rozgrywająca się w scenerii czternastowiecznej Francji, gdzie brutalność i przemoc wobec kobiet są na porządku dziennym.

Czytaj więcej
Strona 1 / 3123