Niedokończone życie / An Unfinished Life (2005)

Film

Czas trwania: 1 godz. 47 min.

Opis

Niedokończone życie to amerykański dramat z 2005 roku w reżyserii Lasse Hallströma. Film opowiada o zgorzkniałym ranczerze, który w wyniku tragicznego wypadku traci swoją jedyną córkę. Jej synowa, Jean, wraz z młodą córką, Griff, przyjeżdża na ranczo, aby zapewnić dziecku lepsze warunki życia. Przybycie Jean i Griff zmusza Einara do stawienia czoła swojej przeszłości i odnalezienia w sobie nadziei na nowe życie.

Akcja filmu rozgrywa się w malowniczym zakątku Montany. Einar Gilkyson (Robert Redford) jest emerytowanym ranczerem, który od lat pogrąża się w żałobie po śmierci swojego syna, który zginął w wypadku samochodowym. Ranczo Einara popada w ruinę, a on sam staje się coraz bardziej samotny i zgorzkniały.

Pewnego dnia na ranczo przyjeżdża Jean Gilkyson (Jennifer Lopez), synowa Einara. Jean jest młodą, samotną matką, która chce zapewnić swojej córce, Griff, lepsze warunki życia. Jean i Einar mają ze sobą trudne relacje, ale sytuacja zmusza ich do współpracy.

Wraz z upływem czasu Einar zaczyna uczyć się kochać i opiekować swoją wnuczką. Griff jest dla niego źródłem radości i nadziei. Dzięki niej Einar zaczyna wychodzić z żałoby i odnajduje sens życia.

Film Niedokończone życie to poruszająca historia o miłości, stracie i odkupieniu. To film o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć wszystko od nowa.

Oto kilka szczegółów, które można uwzględnić w opisie filmu:

 • Einar jest twardym i niezależnym człowiekiem, który nie lubi okazywać emocji.
 • Jean jest silną i zaradną kobietą, która chce zapewnić swojej córce lepsze życie.
 • Griff jest uroczą i pełną energii dziewczynką, która potrafi rozczulić każdego.
 • W filmie pojawiają się również inne ważne postacie, takie jak wierny przyjaciel Einara, Mitch, oraz były mąż Jean, Gary.

Oto kilka przykładowych zdań, które można wykorzystać w opisie filmu:

 • Einar Gilkyson, emerytowany rancher, pogrążony w żałobie po śmierci syna, odnajduje nowy sens życia dzięki swojej wnuczce, Griff.
 • Jean Gilkyson, synowa Einara, przyjeżdża na ranczo z młodą córką, aby zapewnić jej lepsze warunki życia.
 • Wraz z upływem czasu Einar zaczyna uczyć się kochać i opiekować swoją wnuczką.
 • Griff jest dla Einara źródłem radości i nadziei.
 • Film Niedokończone życie to poruszająca historia o miłości, stracie i odkupieniu.

Oczywiście, opis filmu można dowolnie modyfikować, aby dopasować go do własnych preferencji. Można na przykład dodać więcej szczegółów dotyczących fabuły, postaci lub tematyki filmu.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Lasse Hallström
scenariusz Virginia Korus Spragg, Mark Spragg
gatunek Dramat obyczajowy
produkcja USA, Niemcy
premiera 19 sierpnia 2005 (Światowa) 17 lutego 2006 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $18 618 284 na świecie$8 586 392 w USA$10 031 892 poza USA
budżet $30 000 000
dystrybucja Vision Film Distribution
studio Miramax Films (przedstawia) / Revolution Studios (przedstawia) / Initial Entertainment Group (IEG) (współudział) /
tytuł oryg. An Unfinished Life

Niedokończone życie

W zaśnieżonym miasteczku na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych mieszka Einar Gilkyson, zgorzkniały ranczer, który od dziesięciu lat pogrążony jest w żałobie po śmierci swojego syna. Jego ranczo popada w ruinę, a on sam jest coraz bardziej samotny. Pewnego dnia do Einara przyjeżdża jego synowa, Jean, wraz z małą córeczką Griff. Jean potrzebuje pomocy w opiece nad córką, ponieważ jej mąż, Gary, został aresztowany za handel narkotykami.

Einar początkowo nie chce przyjąć Jean i Griff na ranczo. Jest zły na Jean, że nie potrafiła zatrzymać Gary'ego, i nie ufa jej, że potrafi zajmować się dzieckiem. Jednak z czasem, pod wpływem Griff, Einar zaczyna się zmieniać. Dziewczynka jest pełna życia i radości, a jej uśmiech rozpromienia każdego, kto ją spotka.

Einar zaczyna uczyć Griff jak zajmować się ranczem. Dziewczynka szybko okazuje się być utalentowaną hodowczynią koni. Einar zaczyna się z nią coraz bardziej zbliżać. Przestaje być tak zgorzkniały i zamknięty w sobie.

Pewnego dnia Einar i Griff wyjeżdżają na poszukiwania Gary'ego. W trakcie podróży Einar opowiada Jean o swojej przeszłości. Opowiada jej o tym, jak był kiedyś szczęśliwym człowiekiem, a jak śmierć jego syna zniszczyła jego życie.

W końcu Einar i Griff znajdują Gary'ego. Gary jest w złym stanie fizycznym i psychicznym. Einar postanawia mu pomóc. Zabiera go na ranczo i zaczyna się nim opiekować.

Gary stopniowo dochodzi do zdrowia. Zaczyna również rozumieć, że nie jest już tym samym człowiekiem, który był przed aresztowaniem. Zmienia się na lepsze.

W końcu Gary wraca do Jean i Griff. Einar jest zadowolony, że Gary znalazł się na dobrej drodze. Wie, że Jean i Griff będą z nim szczęśliwe.

Motyw przemiany

Motyw przemiany jest jednym z najważniejszych w filmie "Niedokończone życie". Einar Gilkyson jest postacią, która przechodzi radykalną przemianę. Z zgorzkniałego i zamkniętego w sobie ranczera staje się kochającym dziadkiem i przyjacielem.

Przemianę Einara wywołuje pojawienie się Griff. Dziewczynka jest symbolem nadziei i nowego początku. Jej uśmiech i radość życia dają Einarowi siłę, aby zmienić swoje życie.

Motyw rodziny

Motyw rodziny jest również istotnym elementem filmu. Jean, Griff i Gary to rodzina, która przeżywa trudne chwile. Jednak dzięki miłości i wsparciu, są w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu.

Motyw natury

Natura jest ważnym elementem filmu. Ranczo Einara to miejsce piękne i dziewicze. To właśnie na ranczo Einar zaczyna się zmieniać. Połączenie z naturą pomaga mu odnaleźć spokój i harmonię.

Ocena

Film "Niedokończone życie" to poruszająca i wzruszająca opowieść o przemianie, miłości i rodzinie. Film został dobrze zagrany i zrealizowany. Jest to pozycja, która zapada w pamięć.

Synonimy i zmiany szyku zdania

W opisie filmu zastosowałem następujące synonimy:

 • ranczer - hodowca bydła, hodowca koni
 • zgorzkniały - zatwardziały, zgorzkniały, zgorzkniały
 • samotny - samotny, odosobniony, izolowany
 • żałoba - smutek, przygnębienie, melancholia
 • pogrążony - zanurzony, zagłębiony, zatopiony
 • zbliżać się - przybliżać się, zbliżać się, zbliżać się
 • utalentowany - umiejętny, sprawny, uzdolniony
 • rozpromieniać - rozświetlać, rozjaśniać, rozjaśniać
 • uśmiech - uśmiech, uśmiech, uśmiech
 • utalentowana - umiejętna, sprawna, uzdolniona
 • hodowca - hodowca, hodowca, hodowca
 • zgorzkniały - zatwardziały, zgorzkniały, zgorzkniały
 • zamknięty w
Aktor Postać
Einar Gilkyson
Jean Gilkyson
Mitch Bradley
Szeryf Crane Curtis
Gary Winston
Nina
Griff Gilkyson
Kitty
Kent
Klient
Zastępca
Nadzorca schroniska
Griffin Gilkyson
Właściciel gnoma
Rozgniewany mężczyzna
Rozgniewana kobieta
Angie
Sekretarka
Kucharz
Pielęgniarka Phyllis
Motocyklista
Klient
Barmanka
Lekarz
Wolontariuszka w szpitalu
Gość w szpitalu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *