Fałszywa dwunastka II / Cheaper by the Dozen 2 (2005)

Film

Czas trwania: 1 godz. 34 min.

Opis

Fałszywa dwunastka II to komedia familijna z 2005 roku w reżyserii Adama Shankmana. Film jest kontynuacją Fałszywej dwunastki z 2003 roku i opowiada o dalszych losach rodziny Bakerów, która wyjeżdża na wakacje nad jezioro Winnetka.

Tom Baker (Steve Martin), ojciec dwanaściorga dzieci, jest zmęczony codziennymi obowiązkami i pragnie spędzić z rodziną beztroskie wakacje. Jednakże jego plany krzyżuje pojawienie się Jimmy’ego Murtaugha (Eugene Levy), jego dawnego rywala z college’u. Jimmy jest ojcem piętnaściorga dzieci i jest przekonany, że jego rodzina jest lepsza od Bakerów pod każdym względem.

Tom i Jimmy postanawiają rozstrzygnąć spór o tytuł „lepszej rodziny” w serii konkurencji. Bakerowie, którzy są znani z niezdyscyplinowanego charakteru, muszą stanąć do rywalizacji z zdyscyplinowanymi Murtaughami. Wyścigi łodzi, zawody sportowe, konkursy kulinarne – nic nie jest w stanie powstrzymać obu rodzin przed rywalizacją.

W miarę trwania wakacji rodziny Bakerów i Murtaughów zaczynają się do siebie zbliżać. Ich dzieci, pomimo różnic, zaprzyjaźniają się, a dorośli odkrywają, że mają wiele wspólnego. Ostatecznie rywalizacja ustępuje miejsca przyjaźni, a obie rodziny wyjeżdżają z wakacji z nowymi doświadczeniami i lepszym zrozumieniem siebie nawzajem.

Film jest pełny humoru i ciepła. Steve Martin i Eugene Levy świetnie się uzupełniają w rolach Toma i Jimmy’ego, a dzieciaki Bakerów sprawiają, że widzowie nie mogą oderwać od nich wzroku. Fałszywa dwunastka II to doskonała propozycja dla całej rodziny na letni wieczór.

Oto kilka dodatkowych szczegółów, które można uwzględnić w opisie filmu:

 • W filmie występują również następujące gwiazdy: Bonnie Hunt, Piper Perabo, Tom Welling, Hilary Duff, Kevin Schmidt, Alyson Stoner, Jacob Smith, Forrest Landis, Blake Woodruff, Brent Kinsman, Shane Kinsman, Blake Woodruff.
 • Film został nakręcony w Kanadzie i w Los Angeles.
 • Budżet filmu wyniósł 35 milionów dolarów, a jego łączne wpływy ze światowego box office wyniosły 139 milionów dolarów.

Oto kilka przykładowych scen z filmu, które można opisać w zwięzły i ciekawy sposób:

 • W jednej ze scen Tom i Jimmy rywalizują w wyścigu łodzi. Bakerowie prowadzą przez większość wyścigu, ale Murtaughowie ostatecznie wygrywają, dzięki temu, że Jimmy zmusza swoje dzieci do włożenia w wyścig całego serca.
 • W innej scenie dzieci Bakerów i Murtaughów biorą udział w konkursie kulinarnym. Dzieci Bakerów przygotowują nietypowe dania, które początkowo nie budzą entuzjazmu jurorów. Jednakże w końcu jurorzy doceniają ich kreatywność i przyznają im nagrodę.
 • W jeszcze innej scenie Tom i Jimmy rywalizują w konkursie tańca. Bakerowie nie są zbyt utalentowani w tańcu, ale ostatecznie wygrywają, dzięki temu, że Tom wykorzystuje swoją komediową charyzmę.

Oczywiście, opis filmu można dostosować do własnych preferencji. Można skupić się na konkretnych wątkach lub postaciach, można dodać więcej humoru lub wzruszenia. Najważniejsze, aby opis był interesujący i zachęcał widzów do obejrzenia filmu.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Adam Shankman
scenariusz Sam Harper
gatunek Familijny, Komedia
produkcja USA
premiera 21 grudnia 2005 (Światowa)
boxoffice $129 181 830 na świecie$82 571 173 w USA$46 610 657 poza USA
budżet $60 000 000
na podstawie Craig Titley (postacie) / Frank B. Gilbreth Jr. (powieść) ...więcej
studio Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / 21 Laps Entertainment / Dozen Canada Productions
tytuł oryg. Cheaper by the Dozen 2

Fałszywa dwunastka II to komedia familijna z 2005 roku w reżyserii Adama Shankmana. Jest to kontynuacja filmu Fałszywa dwunastka z 2003 roku.

Główni bohaterowie

 • Tom Baker (Steve Martin) - ojciec dwanaściorga dzieci, trener drużyny piłkarskiej.
 • Kate Baker (Bonnie Hunt) - matka dwanaściorga dzieci, nauczycielka.
 • Jimmy Murtaugh (Eugene Levy) - wieloletni rywal Toma, ojciec dziesięciorga dzieci.

Fabuła

Tom Baker, ojciec dwanaściorga dzieci, postanawia zabrać swoją rodzinę na letnie wakacje nad jezioro Winnetka. Jest to tradycja rodzinna, która ma zapewnić wszystkim członkom rodziny niezapomniane chwile.

Niestety, wakacje niespodziewanie przeradzają się w zaciekłe współzawodnictwo z rodziną Jimmy'ego Murtaugha, wieloletniego rywala Toma. Jimmy jest również ojcem dziesięciorga dzieci, które wychował w rygorze.

Obaj mężczyźni postanawiają wziąć udział w zawodach o tytuł "lepszej rodziny". Zawody obejmują różne konkurencje, takie jak:

 • Bieg na dystansie 5 kilometrów - w tej konkurencji zwyciężyła rodzina Murtaughów, dzięki zdyscyplinowaniu i wytrwałości swoich dzieci.
 • Gry zespołowe - w tej konkurencji zwyciężyła rodzina Bakerów, dzięki pomysłowości i kreatywności swoich dzieci.
 • Konkurs talentów - w tej konkurencji zwyciężyła rodzina Murtaughów, dzięki występowi swojej córki Sarah, która jest utalentowaną pianistką.

Ostatecznie, zawody zakończyły się remisem. Jednakże, najważniejszym zwycięzcą była rodzina, która nauczyła się, jak ważna jest miłość i akceptacja.

Ważne wątki

 • Współzawodnictwo - Tom i Jimmy są odwiecznymi rywalami. Ich rywalizacja przenosi się również na ich rodziny, które zostają wplątane w zaciekłe zawody o tytuł "lepszej rodziny".
 • Miłość i akceptacja - wbrew pozorom, rodziny Bakerów i Murtaughów mają wiele wspólnego. Ich dzieci są równie niesforne i pomysłowe. W trakcie wakacji, rodziny uczą się się wzajemnie szanować i akceptować swoje różnice.

Ocena

Fałszywa dwunastka II to zabawna i wzruszająca komedia familijna. Film porusza ważne tematy, takie jak: współzawodnictwo, miłość i akceptacja. Jest to film, który spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Ciekawostki

 • **Steve Martin i Bonnie Hunt powrócili do swoich ról z filmu Fałszywa dwunastka.
 • **Do obsady dołączyli Eugene Levy oraz Piper Perabo.
 • **Film został nakręcony w Kanadzie oraz w Los Angeles.

Podsumowanie

Fałszywa dwunastka II to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów komedii familijnych. Film jest zabawny, wzruszający i pełen wzruszających momentów.

Aktor Postać
Tom Baker
Kate Baker
Jimmy Murtaugh
Nora Baker-McNulty
Charlie Baker
Lorraine Baker
Henry Baker
Sarah Baker
Jake Baker
Jessica Baker
Kim Baker
Mark Baker
Mike Baker
Nigel Baker
Kyle Baker
Sarina Murtaugh
Spiker na uroczystości wręczenia świadectw
Pianistka w Clam Bake
Mike Romanow
Doktor
Zawodowy tenisista
Bileter w teatrze
Kelner serwujący pieczone małże
Tata Doobner
Mama Doobner
Ochroniarz
Szef kuchni w Clam Bake
Stażysta w szpitalu
Komandor
Dzieciak w kinie
Widz w kinie
Widz w kinie
Widz w kinie
Widz w kinie
Widz w kinie
Anne Murtaugh
Córka Doobnera
Eliot Murtaugh
Kenneth Murtaugh
Starszy syn Doobnera
Becky Murtaugh
Bud McNulty
Robin Murtaugh
Lisa Murtaugh
Elwood Doobner
Calvin Murtaugh
Daniel Murtaughh
Widz w kinie
Widz w kinie
Widz w kinie
Sanitariusz pogotowia ratunkowego
Marynarz
Ratowniczka
Operator kajaka
Kelner na imprezie
Pasażer w pociągu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *