Kleopatra / Cleopatra (1963)

Kleopatra pragnie wzmocnić pozycję własnej dynastii oraz Egiptu, którego jest królową. Krokiem w tym kierunku jest poślubienie Juliusza Cezara.

Czytaj więcej

Zagadka Kaspara Hausera / Jeder für sich und Gott gegen alle (1974)

W 1828 roku na norymberskim rynku zostaje znaleziony młody człowiek. Z kartki papieru wynika, że nazywa się Kaspar Hauser.

Czytaj więcej

Hiszpanka (2014)

Schyłek I wojny światowej. Ignacy Jan Paderewski staje się celem mentalnego ataku.

Czytaj więcej

Frantz (2016)

Młoda Niemka, Anna, codziennie odwiedza grób swojego ukochanego Frantza, który zginął podczas I Wojny Światowej. Pewnego dnia spotyka Adriena, Francuza składającego kwiaty zmarłemu.

Czytaj więcej

Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem (2003)

Po powrocie z ziemi Wikingów Ziemowit przyłącza się do buntu przeciw złemu i okrutnemu księciu Popielowi.

Czytaj więcej

Pan Wołodyjowski (1969)

Po śmierci narzeczonej Wołodyjowski porzuca służbę żołnierską i wstępuje do klasztoru. Tymczasem Rzeczpospolita przygotowuje się na turecki najazd.

Czytaj więcej

Wyrok w Norymberdze / Judgment at Nuremberg (1961)

Przed sądem w Norymberdze stają członkowie hitlerowskiego wymiaru sprawiedliwości, którzy mają odpowiedzieć za zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione podczas II wojny światowej.

Czytaj więcej

Młoda Wiktoria / The Young Victoria (2009)

Wiktoria zostaje królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Dziewczyna, wierząc, że teraz może zdobyć wszystko, postanawia wyjść za księcia Alberta.

Czytaj więcej

Centurion (2010)

Brytania, rok 117 n.e. Quintus Dias, jedyny żołnierz ocalały z zaatakowanej przez Piktów przygranicznej placówki, dołącza do maszerującego na północ IX Legionu, który ma zniszczyć wrogów rzymskiej władzy.

Czytaj więcej

Kurier (2019)

Pod koniec II wojny światowej bohater wojenny zostaje rządowym agentem, który otrzymuje tajną misję: ma negocjować z Brytyjczykami wsparcie dla polskiego podziemia.

Czytaj więcej

Wojna o prąd / The Current War (2017)

Mordercza rywalizacja Edisona i Gaute Tesli o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje nie tylko współczesny obu wynalazcom świat, ale cały następny wiek.

Czytaj więcej

Quo vadis (2001)

Podczas fali prześladowań rzymskich chrześcijan Marek Winicjusz zakochuje się w Ligii.

Czytaj więcej

Kropla słońca / Sunshine (1999)

Opowieść o trzech pokoleniach żydowskiej rodziny Sonnenscheinów na tle burzliwej historii XX wieku.

Czytaj więcej

Tristan i Izolda / Tristan + Isolde (2006)

Tristan, walcząc w turnieju jako reprezentant swojego władcy, zdobywa rękę pięknej Izoldy. Okazuje się, że jest ona kobietą, która niedawno ocaliła mu życie i z wzajemnością go pokochała.

Czytaj więcej

JFK (1991)

Prokurator Nowego Orleanu, Jim Garrison, próbuje dowiedzieć się, kto w rzeczywistości stał za zamachem na prezydenta Kennedy’ego.

Czytaj więcej

Potop (1974)

Młody chorąży Andrzej Kmicic musi zdobyć się na wiele poświęceń – nie tylko w walce z wrogami ojczyzny, ale i w miłości.

Czytaj więcej

Ogniem i mieczem (1999)

Adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza. XVII wiek, na Kresach Wschodnich zbliża się wojna pomiędzy Rzeczpospolitą a Kozakami.

Czytaj więcej

Faworyta / The Favourite (2018)

Pojawienie się na angielskim dworze nowej służącej Abigail zaczyna zagrażać pozycji lady Sary, która rządzi krajem w zastępstwie schorowanej królowej Anny.

Czytaj więcej