Gnomeo i Julia / Gnomeo and Juliet (2011)

Film

Czas trwania: 1 godz. 24 min.

Opis

Gnomeo i Julia (2011) to komediowa adaptacja sztuki Williama Szekspira Romeo i Julia, przeniesiona w realia ogrodowych krasnali. Film opowiada o miłości dwóch młodych krasnali, pochodzących z dwóch wrogich sobie rodów: czerwonych i niebieskich.

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch sąsiadujących ze sobą ogrodach. W ogrodzie przed domem państwa Montekich mieszkają krasnale czerwone, z kolei w ogrodzie za domem państwa Kapuletów mieszkają krasnale niebieskie. Od pokoleń obie rodziny toczą ze sobą zażartą wojnę.

Gnomeo, krasnal czerwony, jest synem Lorda Montekicha. Jest on odważnym i pewnym siebie krasnalem, który nie boi się walczyć o to, co kocha. Julia, krasnal niebieski, jest córką Lady Kapulet. Jest ona piękną i inteligentną krasnalką, która marzy o miłości.

Pewnego dnia Gnomeo i Julia spotykają się na balu zorganizowanym w ogrodzie państwa Montekich. Od razu zakochują się w sobie, pomimo tego, że pochodzą z dwóch zwaśnionych rodów. Ich miłość jest jednak zakazana, a rodzice obojga krasnali zrobią wszystko, aby ich rozdzielić.

Mimo przeciwności losu Gnomeo i Julia postanawiają walczyć o swoją miłość. Muszą jednak stawić czoła wielu wyzwaniom. Muszą uciekać przed rodzicami, którzy chcą ich rozdzielić, a także przed Tybaltem, krewnym Julii, który jest zagorzałym wrogiem krasnali czerwonych.

Gnomeo i Julia to film pełny humoru, emocji i wzruszeń. To opowieść o miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody. Film zachwyca również piękną animacją i wspaniałą muzyką.

Opis bohaterów

  • Gnomeo to czerwony krasnal, który jest synem Lorda Montekicha. Jest on odważnym i pewnym siebie krasnalem, który nie boi się walczyć o to, co kocha. Gnomeo jest również bardzo inteligentny i potrafi wyjść z każdej sytuacji.
    [Image of Gnomeo z filmu Gnomeo i Julia]
  • Julia to niebieska krasnalka, która jest córką Lady Kapulet. Jest ona piękną i inteligentną krasnalką, która marzy o miłości. Julia jest również bardzo odważna i nie boi się walczyć o swoją miłość.
    [Image of Julia z filmu Gnomeo i Julia]
  • Tybalt to niebieski krasnal, który jest krewnym Julii. Jest on zagorzałym wrogiem krasnali czerwonych i zrobi wszystko, aby ich rozdzielić. Tybalt jest również bardzo niebezpiecznym krasnalem, który nie boi się używać przemocy.

Opinia

Gnomeo i Julia to film, który przypadnie do gustu widzom w każdym wieku. To opowieść o miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody, o odwadze i walce o to, co kochamy. Film zachwyca również piękną animacją i wspaniałą muzyką.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Kelly Asbury
scenariusz Andy Riley, Kevin Cecil
gatunek Animacja, Familijny, Fantasy, Komedia rom.
produkcja USA, Wielka Brytania
premiera 23 stycznia 2011 (Światowa) 6 maja 2011 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $193 967 670 na świecie$99 967 670 w USA$94 000 000 poza USA
budżet $85 000 000
na podstawie Rob Sprackling (materiały do scenariusza, historia) / Johnny Smith (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
dystrybucja ITI Cinema Sp. z o.o.
studio Touchstone Pictures (przedstawia) / Arc Productions / Miramax Films /
tytuł oryg. Gnomeo and Juliet

Gnomeo i Julia

W małej angielskiej miejscowości, w dwóch sąsiadujących ogrodach, żyją dwie rodziny krasnali: czerwone i niebieskie. Od wieków obie rodziny są ze sobą skłócone i nieustannie toczą ze sobą wojnę.

Gnomeo jest młodym krasnalem z rodziny czerwonych. Jest on pełen życia i energii, ale także trochę zarozumiały. Julia jest natomiast piękną i inteligentną krasnalką z rodziny niebieskich. Jest ona pełna wdzięku i uroku, ale także trochę nieśmiała.

Pewnego dnia Gnomeo i Julia spotykają się przypadkowo w ogrodzie. Od razu między nimi rodzi się miłość. Jednak ich uczucie staje się przyczyną jeszcze większego konfliktu między ich rodzinami. [Image of Gnomeo i Julia z filmu Gnomeo i Julia]

Gnomeo i Julia muszą znaleźć sposób, aby pokonać sprzeciw swoich rodzin i być razem. Wyruszają w niebezpieczną podróż, podczas której będą musieli stawić czoła wielu wyzwaniom. Czy uda im się pokonać wszystkie przeszkody i żyć długo i szczęśliwie?

Film

Gnomeo i Julia to komedia romantyczna, która przenosi klasyczną historię Romea i Julii w nowe, zaskakujące realia. Film zachwyca nie tylko wspaniałą animacją, ale także świetną muzyką. W filmie znalazły się przeboje Eltona Johna i Johna Newtona Howarda, które w wykonaniu gwiazd światowego formatu, takich jak Elton John, Lady Gaga czy Katy Perry, brzmią naprawdę doskonale.

Film jest pełen humoru i wzruszeń. To idealna propozycja dla widzów w każdym wieku.

Krytyka

Gnomeo i Julia został pozytywnie przyjęty przez krytyków. Wielu recenzentów chwaliło film za wspaniałą animację, zabawny scenariusz i świetną muzykę. Niektórzy krytycy zarzucali jednak filmowi, że jest zbyt przewidywalny i że nie wprowadza do historii Romea i Julii nic nowego.

Podsumowanie

Gnomeo i Julia to zabawna i wzruszająca komedia romantyczna, która zachwyci widzów w każdym wieku. Film to idealna propozycja dla fanów animacji, humoru i dobrej muzyki.

Aktor Postać
Gnomeo
Juliet
Nanette
Lord Redbrick
Benny
Featherstone
Pani Bluebury
Tybalt
Młody jeleń
Paris
Bill Shakespeare
Panna Montague
Terrafirminator
Czerwone gnomy
Pan Capulet
Gnom Dolly
Stone Fish
Gnom łowiący ryby
Lewy gnomi bliźniak syjamski
Gnom Mankini
Prawy gnomi bliźniak syjamski
Call Me Doll

1 komentarz

  1. hujowe wogóle nie chce się wlączyc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *