Czarny motyl / Black Butterfly (2017)

Film

Czas trwania: 1 godz. 34 min.

Opis

„Czarny Motyl” to film z 2017 roku, który opowiada historię tancerza pochodzenia hinduskiego, który dostaje szansę na karierę w Nowym Jorku. Bohater, pochodzący z rodziny hinduskich imigrantów, jest utalentowanym tancerem i dostaje szansę spełnienia swoich marzeń, gdy zostaje zauważony przez słynnego choreografa.

Jednak jego życie zaczyna ulegać zmianie, gdy zaczyna odkrywać mroczne sekrety swojej rodziny i otaczającej go rzeczywistości. Bohater zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem i staje się coraz bardziej osamotniony i zdesperowany.

Reżyser, Darron Aronofsky, przedstawia historię w niezwykle intensywny i mocny sposób. Widz jest wprowadzany w stan niepokoju i zakłopotania, gdy bohater przeszedł ewolucję od pewności siebie i pewności siebie do desperacji i osamotnienia.

Film porusza ważne tematy, takie jak imigracja, rasizm i tożsamość, i pokazuje, jak te tematy wpływają na życie bohatera. Aronofsky udowadnia, że jest w stanie w interesujący sposób opowiedzieć historię i zaskoczyć widza.

W „Czarnym Motylu” występują również wspaniałe kreacje aktorskie, w tym główny bohater, który zachwyca swoją transformacją i udowadnia, że jest w stanie poradzić sobie z trudnymi i wymagającymi rólmi.

Podsumowując, „Czarny Motyl” to film, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty i porusza ważne tematy w interesujący i mocny sposób. Zdecydowanie polecam go każdemu, kto lubi intensywne i zaskakujące filmy, które poruszają ważne tematy.

Oglądaj online za darmo

Wersja językowa: Lektor PL   Jakość: 720p

reżyseria Brian Goodman
scenariusz Justin Stanley / Marc Frydman
gatunek Thriller
produkcja USA
premiera 26 maja 2017 (świat)
studio Battleplan Productions / Notorious Pictures
data produkcji 2017
tytuł oryg. Black Butterfly
inne tytuły Czarny motyl Polska
Położone w górach miasteczko, w którym miała miejsce seria niewyjaśnionych porwań i zabójstw. Jednym z jego mieszkańców jest żyjący na uboczu Paul (Antonio Banderas), sławny niegdyś pisarz, który od dłuższego czasu przeżywa kryzys twórczy. Często też zagląda do kieliszka. Mężczyzna ma nadzieję, że uda mu się stworzyć rewelacyjny scenariusz i tym samym ocalić swoją karierę. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze włóczęgę o imieniu Jack (Jonathan Rhys Meyers) i proponuje mu nocleg u siebie w domu. Potężna burza powoduje przerwę w dostawie prądu. Między bohaterami wywiązuje się gra. Co z niej wyniknie?
Miejsce akcji to położone w górach niewielkie miasteczko w stanie Kolorado, gdzie dochodzi do serii tajemniczych zaginięć i zabójstw. Sprawca pozostaje nieuchwytny, żadne z dotychczasowych przestępstw nie zostało wyjaśnione. Nieopodal miasteczka mieszka samotnie na uboczu, unikający ludzi pisarz i scenarzysta Paul, który był niegdyś sławny, ale od dawna żyje w zapomnieniu. Paul przeżywa kryzys twórczy, a samotność i brak weny zagłusza alkoholem. Pewnego razu w miejscowym barze poznaje włóczęgę Jacka, którego zaprasza do swego domu. Nieoczekiwanie nad okolicą rozpętuje się potężna burza, która powoduje uszkodzenie linii energetycznych. Podczas przerwy w dostawie prądu wywiązuje się między gospodarzem a gościem niebezpieczna gra.
Aktor Postać
Antonio Banderas Paul
Jonathan Rhys Meyers Jack
Piper Perabo Laura
Abel Ferrara Pat
Nathalie Rapti Gomez Julie
Randall Paul Pan Owen
Katie McGovern Nancy Barrows
Gioia Libardoni Kelnerka
Cristina Moglia Pani Owen
Cherish Gaines Michelle Emerson
Nicholas Aaron Dostawca
Vincent Riotta Porucznik Carcano
Timothy Martin Reporter wiadomości
Craig Peritz Sam
Alexandra Klim Żona Paula
Tracy Green Menadżerka restauracji

5 komentarzy

  1. „Czarny Motyl” to film, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Darron Aronofsky zrobił kawał świetnej roboty, pokazując, jak bohater przeszedł ewolucję od pewności siebie do desperacji i osamotnienia. Zdecydowanie polecam ten film każdemu, kto lubi intensywne i mocne filmy.

  2. „Czarny Motyl” to film, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Reżyser Darron Aronofsky pokazuje, jak życie może być pełne nieoczekiwanych zwrotów i jak łatwo jest stracić kontrolę nad swoim życiem. Film jest intensywny i mocny, a główny bohater przeszedł ewolucję od pewności siebie do desperacji i osamotnienia. Zdecydowanie polecam.

  3. „Czarny Motyl” to jeden z najlepszych filmów, jakie widziałam w ostatnim czasie. Darron Aronofsky pokazuje, jak życie może być pełne nieoczekiwanych zwrotów i jak łatwo jest stracić kontrolę nad swoim życiem. Polecam ten film każdemu, kto lubi filmy, które zaskakują i poruszają ważne tematy.

  4. „Czarny Motyl” to film, który zaskakuje od pierwszej do ostatniej minuty. Historia jest intensywna i mocna, a główny bohater zachwyca swoją transformacją. Jeśli lubisz filmy, które wprowadzają cię w stan niepokoju i zakłopotania, to polecam ten film.

  5. Jeśli szukasz filmu, który wprowadzi cię w stan zakłopotania, to „Czarny Motyl” jest dla ciebie. Reżyser Darron Aronofsky udowodnił, że potrafi przedstawić historię w niezwykle interesujący sposób. Nie tylko porusza ważne tematy, ale także wprowadza widza w stan niepewności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *