Babycall (2011)

Film

Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Opis

Babycall to mroczny psychologiczny thriller z 2011 roku w reżyserii Påla Sletaune. Film opowiada historię Anny, samotnej matki ośmioletniego Andersa, która ucieka z synem przed agresywnym mężem. Oboje otrzymują ochronę świadków i przeprowadzają się do nowego mieszkania w wielkim bloku.

Anna jest zrozpaczona i przerażona. Nie wie, czy jej mąż ją odnajdzie, a jej niepokój potęguje klaustrofobiczny klimat nowego miejsca. Aby mieć większą kontrolę nad tym, co dzieje się z Andersem, kupuje babycall, czyli elektroniczną nianię.

Niestety, urządzenie zaczyna wyłapywać dziwne odgłosy z innych części bloku. Pewnego dnia Anna słyszy w babycallu coś, co brzmi jak morderstwo dziecka. Kobieta jest przerażona i nie wie, co robić.

Tymczasem Anders zaprzyjaźnia się z dziwnym ciemnowłosym chłopcem, który pojawia się i znika, kiedy tylko chce, i twierdzi, że ma klucze do wszystkich mieszkań w bloku. Czy ten chłopiec wie coś o morderstwie podsłuchanym przez babycall? I dlaczego na wszystkich rysunkach Andersa widać krew?

Anna

Anna jest główną bohaterką filmu. Jest to młoda, samotna matka, która przeżyła traumę. Jej mąż był agresywnym i niebezpiecznym człowiekiem, a ona sama wciąż żyje w strachu. Anna jest zrozpaczona i nie wie, jak chronić siebie i swojego syna.

Anders

Anders to ośmioletni syn Anny. Jest to chłopiec wrażliwy i mądry. Dobrze rozumie, przez co przechodzi jego matka, i stara się jej pomóc. Anders jest też bardzo kreatywny. Na swoich rysunkach często przedstawia krwawe sceny.

Dymny

Dymny to tajemniczy chłopiec, który zaprzyjaźnia się z Andersem. Jest to chłopiec o ciemnych włosach i oczach. Ma dziwną aurę i wydaje się, że zna więcej, niż mówi. Dymny twierdzi, że ma klucze do wszystkich mieszkań w bloku.

Tajemnica morderstwa

Główną osią fabuły filmu jest tajemnica morderstwa dziecka. Anna jest przekonana, że słyszała w babycallu dźwięki świadczące o tym, że ktoś zabił dziecko. Kobieta postanawia odkryć prawdę, ale im bardziej się zbliża do prawdy, tym bardziej narażona jest na niebezpieczeństwo.

Motywy filmu

Film „Babycall” porusza wiele ważnych tematów, takich jak:

  • Przemoc domowa – film pokazuje, jak przemoc domowa może traumatyzować ofiarę i jej dzieci.
  • Strach – film jest pełny mroku i napięcia. Wzbudza w widzu strach przed nieznanym.
  • Tajemnica – film trzyma w napięciu do samego końca. Widz nie wie, co się wydarzy, aż do ostatniej sceny.

Podsumowanie

„Babycall” to mroczny i klimatyczny thriller, który wciąga widza od pierwszej do ostatniej minuty. Film porusza ważne tematy i pozostawia widza z wieloma pytaniami.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Pål Sletaune
scenariusz Pål Sletaune
gatunek Thriller
produkcja Norwegia, Niemcy, Szwecja
premiera 7 października 2011 (Światowa) 18 maja 2012 (Polska premiera kinowa)
dystrybucja Aurora Films
studio 4 1/2 Film / BOB Film Sweden AB (koprodukcja) / Pandora Filmproduktion (koprodukcja)
tytuł oryg. Babycall
inne tytuły The Monitor USA

Babycall (2011) to mroczny psychologiczny thriller o kobiecie, która ucieka przed przemocowym mężem. Anna, samotna matka ośmioletniego Andersa, przeprowadza się do nowego mieszkania w wielkim budynku, objętego programem ochrony świadków. Kobieta ma nadzieję, że tu będzie bezpieczna, ale jej niepokój narasta. Aby mieć kontrolę nad tym, co dzieje się z synem, kupuje babycall - "elektroniczną nianię". Urządzenie zaczyna jednak wyłapywać dziwne odgłosy z innych części bloku. Pewnego razu Anna słyszy coś, co wygląda na morderstwo dziecka.

Anna to zrozpaczona i przestraszona kobieta, która zrobi wszystko, aby ochronić syna. Jest świadoma, że jej mąż jest niebezpiecznym człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, aby ją odzyskać. Anna jest też zmęczona ciągłą ucieczką i pragnie wreszcie znaleźć bezpieczne miejsce dla siebie i Andersa.

Anders to mądry i wrażliwy chłopiec, który jest bardzo przywiązany do matki. Jest też bardzo kreatywny, a jego rysunki pełne są mrocznych wizji. Anders nie rozumie, co się dzieje z jego matką i dlaczego jest tak niespokojna.

Babycall to urządzenie, które staje się dla Anny źródłem niepokoju. Urządzenie zaczyna wyłapywać dziwne odgłosy, które budzą w Annie podejrzenia. Pewnego razu Anna słyszy w babycallu, jak ktoś bije dziecko. Kobieta jest przerażona i nie wie, co robić.

Dziecko, którego głos słyszy Anna w babycallu, jest ofiarą morderstwa. Morderca jest mieszkańcem budynku, ale Anna nie wie, kim jest. Kobieta zaczyna podejrzewać, że mordercą może być dziwny ciemnowłosy chłopiec, z którym zaprzyjaźnił się Anders.

Dziecko to tajemniczy chłopiec, który pojawia się i znika, kiedy tylko chce. Mówi, że ma klucze do wszystkich mieszkań w bloku. Anders czuje się do niego przywiązany, ale Anna jest podejrzliwa. Kobieta nie wierzy, że chłopiec jest tym, za kogo się podaje.

Krew to motyw, który pojawia się w filmie wielokrotnie. Krew widać na rysunkach Andersa, a także na drzwiach mieszkania Anny. Krew jest symbolem przemocy i śmierci.

Niebezpieczeństwo to uczucie, które towarzyszy Annie i Andersowi przez cały film. Kobieta boi się, że jej mąż ją znajdzie, a Anders boi się, że znów spotka się z przemocą. Niebezpieczeństwo jest również obecne w budynku, w którym mieszkają. Mieszkańcy bloku są zamknięci w swoich mieszkaniach, a ich życie toczy się w ukryciu.

"Babycall" to film o lęku, strachu i niepewności. To film, który nie daje łatwych odpowiedzi. Anna i Anders muszą sami znaleźć sposób na to, aby poradzić sobie z zagrożeniem, które ich otacza.

Oto kilka dodatkowych szczegółów, które można dodać do opisu filmu:

  • Anna i Anders przeprowadzają się do 10-piętrowego budynku, który jest otoczony wysokim murem. Budynek jest opuszczony i ponury, a jego mieszkańcy są tajemniczy i nieufni.
  • Babycall, który kupuje Anna, jest starym i niesprawnym urządzeniem. Urządzenie wydaje dziwne dźwięki i często się wyłącza.
  • Dziecko, którego głos słyszy Anna w babycallu, jest chłopcem o imieniu Petter. Petter jest sierotą, który mieszka w budynku od wielu lat.
  • Dziecko, z którym zaprzyjaźnia się Anders, nazywa się Emil. Emil jest synem mordercy.
  • Morderca, który zabija Pettera, to mężczyzna o imieniu Johan. Johan jest właścicielem budynku i nadużywającym mężem Anny.

Koniec filmu jest otwarty. Nie wiadomo, czy Anna i Anders uchronią się przed niebezpieczeństwem. Film pozostawia widza z poczuciem niepewności i niepokoju.

Aktor Postać
Anna
Helge
Anders
Ole
Grete
Syn sąsiadów
Lekarz
Inspektor szkolny
Sekretarka
Matka Helge
Policjantka
Ekspedient
Ekspedient
Sąsiad
Sąsiadka
Lekarka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *