Wyrok śmierci / Death Sentence (2007)

Film

Czas trwania: 1 godz. 50 min.

Opis

„Death Sentence” to film wyreżyserowany przez Jamesa Wana, który opowiada historię Nicka Hume’a, biznesmena, męża i ojca, którego życie nagle obraca się w gehennę po tragicznym zdarzeniu. Wraz ze swoim starszym synem Brendanem wracając z meczu hokeja, Nick zatrzymuje się na stacji benzynowej, aby zatankować samochód. Jednak ta zwykła czynność zamienia się w koszmar, gdy stacja zostaje napadnięta przez brutalną bandę, a jego syn staje się przypadkową ofiarą ich okrucieństwa. Młody gangster, wykonujący inicjację do grupy, zabija syna Nicka, pozostawiając ojca w szoku i rozpaczy. Chociaż Nickowi udaje się zobaczyć twarz mordercy, sprawiedliwość wymierzona przez sąd okazuje się być zbyt łagodna w jego oczach.

Po decyzji sądu, która nie spełnia oczekiwań Nicka, zaczyna się w nim budzić gniew i pragnienie zemsty. Niezadowolony z takiego obrotu sprawy, postanawia on samemu podjąć działanie i wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Ta decyzja zapoczątkowuje lawinę wydarzeń, które prowadzą go na ścieżkę mrocznej zemsty i walki z przestępczością uliczną.

W roli Nicka Hume’a występuje Kevin Bacon, który w mistrzowski sposób oddaje emocje i determinację bohatera w jego krwawej misji. Film ukazuje nie tylko brutalność i przemoc, ale także psychologiczny portret człowieka pogrążonego w bólu i żądzy zemsty. James Wan, znany z innych hitów takich jak „Saw” czy „Obecność”, po raz kolejny udowadnia swoje mistrzostwo w tworzeniu napięcia i atmosfery grozy.

„Death Sentence” to historia o miłości, stracie i bezsilności wobec systemu. To film, który zadaje trudne pytania o granice sprawiedliwości i moralności, pozostawiając widza z mieszanymi uczuciami i refleksjami nad naturą ludzkiej natury. Czy zemsta naprawdę przynosi ulgę? Czy sprawiedliwość może być osiągnięta poza granicami prawa? Te pytania towarzyszą widzowi przez cały seans, sprawiając, że „Death Sentence” to nie tylko kolejny film sensacyjny, ale także głęboka opowieść o ludzkich emocjach i dylematach.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria James Wan
scenariusz Ian Mackenzie Jeffers
gatunek Sensacyjny
produkcja USA
premiera 1 sierpnia 2007 (Światowa)
boxoffice $16 974 459 na świecie$9 534 258 w USA$7 440 201 poza USA
budżet $20 000 000
na podstawie Brian Garfield (powieść)
studio Hyde Park Entertainment (przedstawia) / Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / Baldwin Entertainment Group /
tytuł oryg. Death Sentence
Kevin Bacon w roli Nicka Hume - biznesmena, męża i ojca. Nick wracając ze swoim starszym synem Brendanem z jego zwycięskiego meczu hokeja, zatrzymuje się na przedmieściach miasta by zatankować wóz. Niestety obaj znaleźli się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze. Na stację benzynową napada gang, który przeprowadza inicjację nowego członka grupy, która polega na zabiciu postronnej osoby. Z rąk młodego gangstera zostaje zabity syn Nicka, jemu samem udaje się zobaczyć twarz młodego mordercy. Sprawa trafia do sądu, gdzie prokuratura przedstawia ojcu zamordowanego chłopaka "ugodę", która według Nicka jest za słaba. Nick nie potwierdza tożsamości mordercy - sam chce wymierzyć sprawiedliwość. Rozpoczyna własną krucjatę...
Biznesmen Nick Hume zatrzymuje się wraz z synem na stacji benzynowej. W tym samym czasie zjawia się tam gang, którego członek zabija syna biznesmena. Zostaje wszczęty proces sądowy, który doprowadza do tzw. "ugody". Takie rozstrzygnięcie nie zadowala Nicka, który postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.
Aktor Postać
Nick Hume
Billy Darley
Helen Hume
Lucas Hume
Brendan Hume
Detektyw Wallis
Bones Darly
Joe Darly
Bodie
Heco
Baggy
Jamie
Tommy
Spink
Dog
Owen
Amy
Michael Behring
Sammy
Sędzia Shaw
Dock Rat
Pointing Cook
Pielęgniarka
Gliniarz
Gliniarz
Kasjerka w banku
Uzbrojony strażnik
Lekarz na ostrym dyżurze
Obserwator na sali sądowej
Pracownik biura
Sprzedawca
Podejrzany
Pracownik biura
Bandyta w barze
Obserwator na sali sądowej
Bandyta
Siostra Baggy'ego
Klient Banku
Młody Brendan Hume
Zbir
Kelner w restauracji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *