Strzelec / Shooter (2007)

Film

Czas trwania: 2 godz. 4 min.

Opis

Strzelec to amerykański film akcji z 2007 roku w reżyserii Antoine’a Fuquy. W rolach głównych występują Mark Wahlberg, Danny Glover, Michael Peña i Kate Mara. Film jest adaptacją powieści Stephena Huntera pod tym samym tytułem.

Fabuła filmu opowiada o Bobie Lee Swaggerze, byłym snajperze korpusu marines, który po nieudanej misji w Etiopii odszedł na emeryturę i zamieszkał w odludnej chatce w górach. Pewnego dnia odwiedza go pułkownik Isaac Johnson, który informuje go, że ktoś planuje zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Swagger, jako ekspert w zakresie snajperstwa, zostaje poproszony o pomoc w ustaleniu miejsca i czasu ataku.

Swagger zgadza się pomóc i wraz z Johnsonem wyrusza do Waszyngtonu. Jednakże, gdy dochodzi do zamachu, okazuje się, że Swagger został wrobiony w jego przygotowanie. Jest teraz ścigany przez władze jako zabójca prezydenta.

Swagger musi teraz udowodnić swoją niewinność i znaleźć prawdziwych sprawców zamachu. W tym celu musi zmierzyć się z tajnymi służbami, skorumpowanymi politykami i bezwzględnymi zabójcami.

Główne wątki filmu:

 • Zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych: Film rozpoczyna się od zapowiedzi zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wkrótce okazuje się, że zamach rzeczywiście ma miejsce, a ofiarą pada etiopski arcybiskup.
 • Wrobienie Boba Lee Swaggera: Swagger zostaje wrobiony w przygotowanie zamachu na prezydenta. Jest teraz ścigany przez władze jako zabójca.
 • Prześladowanie Boba Lee Swaggera: Swagger musi uciekać przed władzami, które chcą go dopaść. W tym celu musi wykorzystać swoje umiejętności snajperskie i przetrwać w dziczy.
 • Odkrywanie prawdy o zamachu: Swagger musi odkryć prawdę o zamachu i oczyścić swoje imię. W tym celu musi stawić czoła tajnym służbom, skorumpowanym politykom i bezwzględnym zabójcom.

Oceny filmu:

Strzelec został dobrze przyjęty przez krytyków. Został doceniony za trzymającą w napięciu akcję, realistyczne sceny strzelanin oraz przekonującą rolę Marka Wahlberga. Film okazał się również sukcesem komercyjnym, zarabiając ponad 150 milionów dolarów na całym świecie.

Podsumowanie:

Strzelec to solidny film akcji z dobrą obsadą i trzymającą w napięciu fabułą. Film jest warty obejrzenia dla fanów gatunku, a także dla tych, którzy lubią filmy o snajperach.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

 • Film został kręcony w Waszyngtonie, Los Angeles i w górach Appalachów.
 • Mark Wahlberg przygotowywał się do roli Boba Lee Swaggera, ćwicząc strzelectwo i przebywając w izolacji w górach.
 • W filmie pojawiło się kilka prawdziwych strzelców wyborowych, którzy udzielili konsultacji technicznych.

Cytaty z filmu:

 • „Nikt nie może mnie zmusić do zrobienia czegoś, czego nie chcę zrobić.” – Bob Lee Swagger
 • „Jestem snajperem. W moim świecie nie ma sprawiedliwości, nie ma prawa, nie ma Boga. Jest tylko cel.” – Bob Lee Swagger
 • „Chcę tylko żyć spokojnie.” – Bob Lee Swagger

Recenzja filmu:

Strzelec to kawał dobrego kina akcji. Film jest dobrze zrealizowany, z trzymającą w napięciu fabułą i przekonującymi rolami. Mark Wahlberg jest świetny w roli Boba Lee Swaggera, a Danny Glover stanowi doskonałe dopełnienie.

Film nie jest pozbawiony wad. Czasem akcja jest zbyt szybka i zagmatwana, a niektóre postacie są nieco schematyczne. Jednakże, ogólnie rzecz biorąc, Strzelec to film, który warto obejrzeć.

Baner Zlukaj Film

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Antoine Fuqua
scenariusz Jonathan Lemkin
gatunek Sensacyjny
produkcja USA
premiera 8 marca 2007 (Światowa) 11 maja 2007 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $95 696 996 na świecie$47 003 582 w USA$48 693 414 poza USA
budżet $61 000 000
na podstawie Stephen Hunter (powieść)
dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.
studio Di Bonaventura Pictures / Grosvenor Park Impact Productions / Paramount Pictures
tytuł oryg. Shooter
inne tytuły Shooter (I) USA

Strzelec to amerykański film akcji z 2007 roku w reżyserii Antoine'a Fuquy. Film opowiada historię Boba Lee Swaggera, byłego snajpera korpusu marines, który zostaje wrobiony w zabójstwo prezydenta Stanów Zjednoczonych. W rolach głównych występują Mark Wahlberg, Danny Glover, Michael Peña i Kate Mara.

Fabuła

Film rozpoczyna się w 1993 roku, gdy Bob Lee Swagger i jego partner Donnie Fenn są wysyłani na tajną misję do Etiopii. Misja kończy się tragicznie, gdy żołnierze zostają pozostawieni na pastwę losu przez własne oddziały. Donnie ginie, a Bob zostaje ciężko ranny.

Trzy lata później Swagger żyje w odosobnieniu w górach. Pewnego dnia odwiedza go pułkownik Isaac Johnson, były przełożony Boba. Johnson informuje Swaggera, że ktoś planuje zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ponieważ Swagger jest jednym z najlepszych snajperów na świecie, jego pomoc może być nieoceniona.

Swagger zgadza się pomóc Johnsonowi. Wspólnie ustalają plan działania. Swagger ma wskazać miejsce, z którego może zostać oddany strzał do prezydenta.

Plan przebiega zgodnie z założeniami, aż do momentu, gdy ktoś faktycznie pociąga za spust. Kula dosięga etiopskiego arcybiskupa, który towarzyszył prezydentowi w wizycie. Za zabójstwo arcybiskupa zostaje oskarżony Swagger.

Swagger zostaje ścigany przez FBI i inne agencje rządowe. Jest przekonany, że został wrobiony, ale nie ma żadnych dowodów, które mogłyby go oczyścić.

Pomagając mu w ucieczce od organów ścigania, Swagger poznaje Nicka Memphisa, młodego agenta FBI. Memphis jest przekonany, że Swagger jest niewinny, i postanawia mu pomóc.

Wspólnie Swagger i Memphis odkrywają, że za zamachem stoi tajna organizacja, która chce obalić prezydenta. Organizacja ta jest związana z rządem, a jej członkowie są wysoko postawionymi urzędnikami.

Swagger i Memphis muszą znaleźć sposób, aby powstrzymać organizację przed przejęciem władzy. W tym celu muszą udowodnić niewinność Swaggera i zdemaskować członków organizacji.

Ocena

Strzelec to dobrze zrealizowany film akcji z solidną obsadą. Mark Wahlberg jest przekonujący w roli Boba Lee Swaggera, a Danny Glover świetnie sprawdza się w roli pułkownika Johnsona.

Film jest pełen napięcia i niespodzianek. Widzowie nie będą się nudzić, śledzący losy Swaggera, który musi udowodnić swoją niewinność i powstrzymać tajną organizację.

Plusy

 • Solidna obsada
 • Napięcie i niespodzianki
 • Dobra realizacja

Minusy

 • Niektóre wątki fabularne są naciągane
 • Film jest momentami zbyt brutalny

Podsumowanie

Strzelec to dobry film akcji, który przypadnie do gustu miłośnikom tego gatunku. Film jest pełen napięcia i niespodzianek, a obsada wypada przekonująco.

Strzelec to film sensacyjny z 2007 roku w reżyserii Antoine'a Fuquy. Główną rolę gra Mark Wahlberg, który wciela się w postać Boba Lee Swaggera, byłego snajpera korpusu marines, który zostaje wrobiony w zabójstwo prezydenta.

Fabuła filmu rozpoczyna się od momentu, w którym do Swaggera w jego chatce w górach przychodzi pułkownik Isaac Johnson. Johnson informuje Swaggera, że ktoś planuje zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Johnson potrzebuje pomocy Swaggera, który jest jednym z najlepszych snajperów na świecie. Swagger początkowo nie chce się zgodzić, ale ostatecznie zgadza się pomóc Johnsonowi.

Swagger zgadza się pomóc Johnsonowi, ale wkrótce okazuje się, że został wrobiony w zabójstwo prezydenta. Swagger staje się celem ścigania przez rządowe agencje, które są zdeterminowane, aby go schwytać. Swagger musi udowodnić swoją niewinność i znaleźć prawdziwego zabójcę, zanim zostanie zabity.

W swojej podróży Swagger spotyka agenta FBI Nicka Memphisa, który wierzy w jego niewinność. Memphis pomaga Swaggerowi w jego śledztwie. Wkrótce okazuje się, że zamach na prezydenta był częścią większego spisku, który zagraża samemu istnieniu Stanów Zjednoczonych.

Strzelec to film akcji z dużą ilością napięcia i zwrotów akcji. Wahlberg dał świetną kreację w roli Swaggera. Jest on postacią złożoną i pełną emocji. Film jest również dobrze zrealizowany technicznie. Sceny akcji są dynamiczne i realistyczne.

Ocena:

4/5

Plusy:

 • Mark Wahlberg w roli Boba Lee Swaggera
 • Napięcie i zwroty akcji
 • Dobra realizacja techniczna

Minusy:

 • Czasem zbyt przewidywalna fabuła

Podsumowanie:

Strzelec to solidny film akcji, który powinien spodobać się fanom tego gatunku. Film jest dobrze zrealizowany i posiada kilka mocnych punktów, takich jak świetna kreacja Marka Wahlberga czy napięcie i zwroty akcji. Jednakże, fabuła jest czasami zbyt przewidywalna.

Strzelec (2007) to amerykański film akcji w reżyserii Antoine'a Fuqui, oparty na powieści Stephena Huntera pod tym samym tytułem. Główne role w filmie grają Mark Wahlberg, Michael Peña, Danny Glover, Kate Mara i Elias Koteas.

Film opowiada historię Boba Lee Swaggera (Mark Wahlberg), byłego snajpera korpusu marines, który został oskarżony o próbę zabójstwa prezydenta Stanów Zjednoczonych. Swagger mieszka samotnie na farmie w Wirginii Zachodniej, próbując zapomnieć o swojej przeszłości. Pewnego dnia zostaje odwiedzony przez agenta CIA, Nicka Memphisa (Michael Peña), który prosi go o pomoc w ochronie prezydenta. Swagger zgadza się, ale szybko odkrywa, że ​​został wrobiony w spisek mający na celu obalenie rządu.

Swagger musi oczyścić swoje imię i powstrzymać spiskowców, zanim będzie za późno. W tym celu musi wykorzystać swoje umiejętności snajperskie, a także swoją wiedzę o polityce i wojskowości.

Film jest dobrze zrealizowany i dynamiczny. Mark Wahlberg daje przekonującą kreację Swaggera, który jest jednocześnie twardym i delikatnym mężczyzną. Michael Peña również dobrze wypada w roli Memphisa, który jest młodym i ambitnym agentem CIA.

Opis fabuły

Film rozpoczyna się od sceny, w której Swagger i jego obserwator asekurujący, Donnie, zostają wysłani na tajną misję do Etiopii. Ich celem jest zabicie rebelianckiego przywódcy. Misja kończy się niepowodzeniem, a Swagger i Donnie zostają uznani za zabitych.

Siedem lat później Swagger mieszka na farmie w Wirginii Zachodniej. Pewnego dnia odwiedza go Memphis, który przedstawia się jako agent CIA. Memphis mówi Swaggerowi, że prezydent Stanów Zjednoczonych, Charles F. Meachum, został zagrożony przez snajpera. Memphis prosi Swaggera o pomoc w ochronie prezydenta.

Swagger zgadza się, ale szybko odkrywa, że ​​został wrobiony w spisek mający na celu obalenie rządu. Spisek prowadzi senator Charles Meachum, brat prezydenta. Senator Meachum chce przejąć władzę w kraju i wykorzystać do tego celu terroryzm.

Swagger musi oczyścić swoje imię i powstrzymać spiskowców, zanim będzie za późno. W tym celu musi wykorzystać swoje umiejętności snajperskie, a także swoją wiedzę o polityce i wojskowości.

Sceny akcji

Film zawiera wiele ekscytujących scen akcji. Jedną z najbardziej pamiętnych jest scena, w której Swagger wspina się na wieżę ciśnień, aby zabić senatora Meachuma. Scena jest dynamiczna i napięciowa, a Wahlberg daje w niej świetną popis swoich umiejętności aktorskich.

Inną godną uwagi sceną akcji jest scena, w której Swagger i Memphis walczą z uzbrojonymi ochroniarzami senatora Meachuma. Scena jest pełna efektów specjalnych i pozwala widzom poczuć, jakby sami uczestniczyli w akcji.

Krytyka

Film został pozytywnie przyjęty przez krytyków. Wielu z nich chwaliło grę aktorską Wahlberga i Pény, a także dynamiczną akcję.

 • "Mark Wahlberg jest świetny w roli Swaggera. Jest jednocześnie twardym i delikatnym mężczyzną, który jest w stanie zrobić wszystko, aby chronić niewinnych." - Roger Ebert, Chicago Sun-Times
 • "Michael Peña jest także bardzo dobry w roli Memphisa. Jest młodym i ambitnym agentem CIA, który jest gotowy do poświęcenia wszystkiego, aby pokonać spiskowców." - Peter Travers, Rolling Stone
 • "Film jest dobrze zrealizowany i dynamiczny. Sceny akcji są ekscytujące, a akcja jest napięciowa." - Richard Roeper, Ebert & Roeper

Podsumowanie

"Strzelec" to dobry film akcji z ciekawą historią i świetnymi kreacjami aktorskimi. Film jest wart obejrzenia dla fanów kina akcji, a także dla tych, którzy lubią filmy o spiskach.

Aktor Postać
Bob Lee Swagger
Nick Memphis
Pułkownik Isaac Johnson
Sarah Fenn
Jack Payne
Alourdes Galindo
Senator Charles F. Meachum
Louis Dobbler
Howard Purnell
Russ Turner
Michael Sandor
Oficer Stanley Timmons
Donnie Fenn
Starszy agent Zack
Młodszy agent
Dave Simmons
Podwładny
Dyrektor FBI Brandt
Prezydent
Ben Davis
Frank Russo
Pan Rate
Pani Rate
Katy
Nurek
Służący Meachuma
Sorenson
Szpieg
Prezenterka wiadomości TV
Prezenter wiadomości TV
Prezenterka wiadomości TV
Prezenter wiadomości TV
Jefe
Przywódca najemników
Burmistrz Filadelfii
Policjant
Policjant
Pracownik myjni samochodowej
Właściciel motelu
Russert
Arcybiskup Desmond Mutumbo
Dziewczyna
Pieszy
Agent FBI
Student college'u
Biznesmen
Pieszy
Studentka
Pieszy
Policjant
Agent Secret Service / Kierowca
Winston Chuchill
Świadek zabójstwa
Agent FBI
Świadek zabójstwa
Pieszy grający na gitarze
Agent CIA
Biznesmen
Konduktor pociągu
Agent Secret Service
Świadek zabójstwa
Świadek zabójstwa
Biznesmen
Świadek zabójstwa
Agent FBI / Gliniarz / Biznesmen
Gliniarz na motocyklu
Pieszy
Pieszy
Agent FBI
Świadek
Pieszy
Agent FBI
Snajper / Agent FBI
Kobieta w tłumie podczas zabójstwa
Agent
Pieszy
Widz prezydenckiej mowy
Kobieta w tłumie przy przekazywaniu wezwania sądowego
Kobieta w tłumie przy przekazywaniu wezwania sądowego
Pieszy
Pieszy
Zwolenniczka prezydencka
Agent FBI
Drżący człowiek przy fladze / Mężczyzna w spożywczym slepie
Oficer policji w stolicy
Rezydent w Waszyngtonie
Gliniarz w Philadelphi
Snajper FBI
Kelnerka
Pieszy
Kapitan w policji
Agent tajnych służb
Agent tajnych służb
Świadek zabójstwa
Sanitariusz
Biznesmen
Kobieta z wózkiem
Cywil
Wdowa po zabójstwie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *