Dziedzictwo Bourne’a / The Bourne Legacy (2012)

Film

Czas trwania: 2 godz. 15 min.

Opis

Film „Dziedzictwo Bourne’a” (2012), w reżyserii Tony’ego Gilroya, rozpoczyna się od prezentacji fascynującego świata tajnych operacji i mrocznych tajemnic CIA. Główny bohater, Aaron Cross, stanowi centralny punkt tej opowieści, będącej kontynuacją sagi o Jasonie Bourne’u.

Dwanaście lat po dramatycznym odnalezieniu Bourne’a nad Morzem Śródziemnym, agenci poddawani są tajnym eksperymentom genetycznym w ramach programu Outcome. Jednak gdy inni uczestnicy tego programu są brutalnie eliminowani, Aaron Cross staje przed koniecznością wykorzystania wszystkich swoich niezwykłych zdolności, by przetrwać. To niesamowite dziedzictwo Bourne’a, które wydaje się nie mieć końca.

Film przybliża widzom nie tylko postać Aarona Crossa, ale również ukazuje bardziej złożoną i mroczną strukturę światowej konspiracji. Wcześniejsze filmy z serii Bourne’a zdawały się zakończone, lecz „Dziedzictwo Bourne’a” otwiera nowy rozdział, rzucając światło na jeszcze bardziej zawiłe aspekty intrygi.

Historia rozpoczyna się od działań poszukującego tożsamości Jasona Bourne’a, które wywołują zamęt w strukturach rządowych. Eric Byer, grany przez Edwarda Nortona, kieruje tajną grupą mającą na celu utrzymanie bezpieczeństwa innych programów wywiadowczych. Gdy dochodzi do zagrożenia ujawnieniem informacji o programie Treadstone, powstaje decyzja o zamknięciu Outcome, a agenci z tego programu są eliminowani.

W tej pełnej suspensu historii, Aaron Cross, jedyny ocalały agent z programu Outcome, staje przed koniecznością ucieczki, ale także zdobycia niezbędnych leków. Jego jedyną nadzieją staje się współpraca z doktorem Martą Shearing, w którą wciela się Rachel Weisz. Shearing, dawniej zaangażowana w badania w ramach Outcome, również jest teraz zagrożona śmiertelnie.

Tony Gilroy w mistrzowski sposób ukazuje naprężenie i niebezpieczeństwo, ukryte wśród kulis światowych agencji wywiadowczych. Edward Norton jako Eric Byer przekonująco przedstawia postać surowego lidera, który nie zawaha się przed podjęciem radykalnych kroków w imię utrzymania tajemnicy.

„Dziedzictwo Bourne’a” to film pełen dynamicznych akcji, inteligentnej intrygi i psychologicznej głębi postaci. Jeremy Renner w roli Aarona Crossa doskonale oddaje nie tylko siłę fizyczną, ale i wewnętrzny konflikt bohatera, zmuszonego do walki o przetrwanie w świecie, gdzie granica między lojalnością a zdradą jest nieostrej. Film ten stanowi fascynujące rozszerzenie uniwersum Bourne’a, wprowadzając widzów w nowe tajemnice i niebezpieczeństwa, jakie czekają na agentów operujących w cieniu.

Baner Zlukaj Film

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Tony Gilroy
scenariusz Tony Gilroy, Dan Gilroy
gatunek Sensacyjny
produkcja USA
premiera 30 lipca 2012 (Światowa) 10 sierpnia 2012 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $276 144 750 na świecie$113 203 870 w USA$162 940 880 poza USA
budżet $125 000 000
na podstawie Tony Gilroy (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.
studio Universal Pictures (przedstawia) / Captivate Entertainment (współudział) / Dentsu /
tytuł oryg. The Bourne Legacy
Dwanaście lat temu, poznaliśmy Bourne'a, kiedy znaleziono go nieprzytomnego nad Morzem Śródziemnym. W trakcie kolejnych trzech filmów, widzowie śledzili jego walkę o przetrwanie i próby poznania własnej tożsamości. Poznali specjalny program CIA Treadstone i wyjątkowe zdolności Bourne'a. Pod koniec trzeciego filmu z serii fani mieli nawet poczucie, że historia została zakończona. "Dziedzictwo Bourne'a" po raz kolejny podnosi kurtynę, aby odsłonić jeszcze mroczniejsze warstwy intrygi i przedstawić widzom nowego bohatera. "Dziedzictwo Bourne'a" jest bezpośrednim spadkiem po tym, co wydarzyło się we wcześniejszych filmach. Publiczne ujawnienie się Bourne'a pod koniec "Ultimatum Bourne'a" okazało się być iskrą, która mogła zagrozić latom prac rozwojowych, służącym szkoleniu lepszych agentów i wojowników. Teraz widzowie odkryją, że istnieje mnóstwo programów wywiadowczych, a stworzony przez CIA Treadstone był jednym z wcześniejszych.
Działania poszukującego swojej tożsamości Jasona Bourne'a wywołały zamęt w strukturach rządowych. Powstaje tajna grupa pod dowództwem Erica Byera (Edward Norton), mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa i tajności innym programom wywiadowczym. Pojawia się zagrożenie, że wychodzące na jaw informacje o Treadstone spowodują ujawnienie innego programu - Outcome. Byer postanawia nie ryzykować. Outcome zostaje zamknięty, tajne dane zabezpieczone, a działający w jego ramach agenci zlikwidowani. Przeżyć udaje się tylko Aaronowi Crossowi (Jeremy Renner). Aaron musi uciekać, ale też zdobyć niezbędne mu leki. Pomocy szuka u doktor Marty Shearing (Rachel Weisz), która dawniej prowadziła badania w ramach Outcome. Jej też grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.
Aktor Postać
Aaron Cross
Dr Marta Shearing
Eric Byer
Mark Turso
Terrence Ward
Outcome-3
Pam Landy
Dr Albert Hirsch
Noah Vosen
Ezra Kramer
Dita Mandy
Arthur Ingram
Zev Vendel
Dr Donald Foite
Mackie
Dr Connie Dowd
Generał broni Paulsen
LARX-3
Specjalista od dronów
Dr Dan Hillcott
Ray Wills
Leonard
Doktor w laboratorium
Pani Yun
Doktor w laboratorium
Larry
Reporterka
Członek Drużyny C
Joseph
Kapitan
Właścicielka ziemska
Prawnik Landy
Reporter
Doktor w laboratorium
Doktor w laboratorium
Reporterka CNN
Dr Benezara
Strażniczka TSA
Dr Lieberburg
Członki drużyny C
Tłumaczka
Prawnik DIA
Matka w telewizji
Rzeczniczka Candent
Dziewczyna w telewizji
Filipińska farmaceutka
Spacerowiczka
Doktor w laboratorium
Doktor w laboratorium
Doktor w laboratorium
Strażnik TSA
Strażnik
Strażnik
Strażnik
Policjant w Manili
Policjant w Manili
Policjant w Manili
Policjant w Manili
Sprzedawca cytrusów
Analityk MSNBC
Strażnik w Sterisyn-Morlanta
Outcome-6
Neuro Luncheon MC
Outcome-2
Outcome-1
Oficer wojsk powietrznych
Pilot drona
Dr Talwar
Dr Chandra
Strażnik w laboratorium
Strażnik w laboratorium
Strażnik na lotnisku na Alasce
Szef z FBI
Śledczy stanowy
Gene
Kierowca
Członek drużyny C
Członkini drużyny C
Członek drużyny C
Członek drużyny C
Strażnik TSA
Prezenter MSNBC
Steward
Stewardessa
Strażnik Steri-M
Asystent Mackiego
Strażnik przy Sterival Catwalk
Kobieta z torbą
Syn kapitana
Reporter
Reporterka
Kierowca w Manili
Policjant w Manili
Dowodzący strażnik przy dronie
Prezenterka kampanii Lean Forward MSNBC
C-Team
Reporterka
Reporter
Strażak
Reporter wiadomości
Strażak
Nastolatka w hotelu
Menedżer
Strażak
Pracownik fabryki
Technik laboratoryjny
Pasażer na lotnisku
Policjant stanu Maryland
Technik farmaceutyczny
Kierownik filipińskiej fabryki
Członek oddziału SWAT z FBI
Technik farmaceutyczny
Zadowolona kobieta
Dojeżdżający do pracy
Kierownik
Technik farmaceutyczny
Technik farmaceutyczny
Kupujący na bazarze
Technik farmaceuta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *