Incepcja / Inception (2010)

Film

Czas trwania: 2 godz. 28 min.

Opis

Czasy, gdy technologia pozwala na wchodzenie w świat snów. Złodziej Cobb ma za zadanie wszczepić myśl do śpiącego umysłu.

Oglądaj online za darmo

Wersja językowa: Lektor PL   Jakość: 720p

reżyseria Christopher Nolan
scenariusz Christopher Nolan
gatunek Surrealistyczny / Thriller / Sci-Fi
produkcja USA / Wielka Brytania
premiera 8 lipca 2010 (świat)
boxoffice $836 836 967 na świecie$292 576 195 w USA$544 260 772 poza USA
budżet $160 000 000
dystrybucja Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.
studio Warner Bros. (przedstawia) / Legendary Pictures (współudział) / Syncopy
data produkcji 2010
tytuł oryg. Inception
inne tytuły Incepcja Polska A Beautiful Mind Australia Inception: The IMAX Experience (wersja IMAX) USA Inception: The IMAX Experience (wersja IMAX) USA Inception (wersja IMAX) USA
Światowej sławy filmowiec Christopher Nolan wyreżyserował film z gwiazdorską obsadą, który zabiera widzów w podróż dookoła ziemskiego globu oraz w głąb intymnego i nieskończonego świata snów. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest niezwykle sprawnym złodziejem, mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów ukrytych głęboko w świadomości podczas fazy snu, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy. Wyjątkowe umiejętności Cobba uczyniły z niego ważnego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale i najbardziej poszukiwanego zbiega, a za swoją pozycję zapłacił utratą wszystkiego, co kocha. Teraz Cobb otrzymuje szansę na odkupienie. Za sprawą jednego, ostatniego zadania może odzyskać stracone życie. Musi tylko wraz ze swym zespołem dokonać rzeczy niemożliwej: zamiast skraść myśl, zaszczepić ją w śpiącym umyśle. Jeśli im się to uda, dokonają zbrodni doskonałej. Jednak nawet najbardziej precyzyjne planowanie nie jest w stanie przygotować ich na spotkanie z niezwykłym przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Wróg, którego tylko Cobb mógł się spodziewać.
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest utalentowanym złodziejem, absolutnie najlepszym w niebezpiecznej sztuce wydobywania wartościowych informacji ze świadomości osób znajdujących się w fazie głębokiego snu, kiedy ludzka psychika jest najbardziej podatna na ingerencję. Rzadko spotykane umiejętności sprawiły, iż Cobb stał się pożądaną osobą w nowym świecie szpiegostwa korporacyjnego, ale jednocześnie uczyniły z niego zbiega i spowodowały utratę wszystkiego, co kochał. Teraz otrzymuje on szansę na odkupienie. Ostatnie zadanie może przywrócić dawne życie pod warunkiem wykonania rzeczy niemożliwej - "incepcji". Wraz z zespołem specjalistów Cobb musi tym razem, zamiast kraść pomysły jak dotychczas, zaszczepić jeden w ludzkim umyśle. Jeśli im się powiedzie, dokonają zbrodni doskonałej. Jednak nawet najbardziej skrupulatne plany nie są w stanie przygotować ich na walkę z niebezpiecznym przeciwnikiem, który najwyraźniej potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Z przeciwnikiem, którego spodziewać mógł się tylko Cobb.
Znakomity złodziej Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest mistrzem w sztuce wydobywania informacji ze świadomości ofiar, znajdujących się w głębokim śnie. Te umiejętności są dla niego wybawieniem, jeśli chodzi o zarabianie pokaźnych sum pieniędzy. Uczyniły też z niego cel wielu korporacji i agencji, przez co utracił wszystko, co kochał. Dom dostaje jednak szansę na odzyskanie straconego życia. Wraz ze swoim zespołem musi dokonać ''incepcji'', jest to o tyle trudniejsze, gdyż zamiast wyciągać dane, należy zaszczepić je w umyśle. Powodzenie misji oznacza więc dokonanie zbrodni doskonałej...
Pan Saito (Ken Watanabe) to bardzo sprytny, bogaty i wpływowy biznesmen. Nawet wykupienie linii lotniczych nie jest dla niego żadnym problemem. Traf chce, że jego największy konkurent z branży jest już schorowany i umierający. Nie trudno się domyślić, iż całe imperium znajdzie się wkrótce w rękach jego syna, który przypuszczalnie będzie chciał ostatecznie rozprawić się z wcześniej wspomnianym japońskim przedsiębiorcą. Najprawdopodobniej będzie próbował go doprowadzić do bankructwa, gdyż tylko wówczas uzyska monopol w reprezentowanej przez nich obu branży. W związku z tym pan Saito składa ofertę nie do odrzucenia pewnemu człowiekowi nazwiskiem Cobb (Leonardo DiCaprio), który uznaje się za najlepszego w swym fachu...
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest mistrzem ekstrakcji. Polega ona na kradzieży bezcennych sekretów z głębokich warstw podświadomości podczas snu. Obecnie wraz z Arthurem (Joseph Gordon-Levitt) pracuje nad infiltracją umysłu pana Saito (Ken Watanabe). Akcję niweczy jednak pojawienie się wspomnienia Mal (Marion Cotillard), zmarłej żony Cobba. Po przebudzeniu obiekt zleca ekstraktorom przeprowadzenie incepcji, czyli wszczepienia do umysłu ofiary pewnego pomysłu tak, żeby ta wzięła go za własny. Celem jest Robert Fischer (Cillian Murphy), który wkrótce odziedziczy potężną firmę swojego umierającego ojca. Skuszony obietnicą powrotu do domu i dzieci Cobb podejmuje się zadania. Pomaga mu zespół złożony z czuwającego nad szczegółami planu Arthura, błyskotliwej studentki architektury Ariadne (Ellen Page), wyjątkowego fałszerza Eamesa (Tom Hardy) i genialnego chemika Yusufa (Dileep Rao). Zgodnie z kontraktem w składzie grupy jest też Saito, chcący kontrolować realizację całej operacji.
Wizjonerska superprodukcja Christophera Nolana z niezwykłą akcją i gwiazdorską obsadą zabiera widza w podróż dookoła kuli ziemskiej oraz w głąb świata snów. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) nie ma sobie równych w wykradaniu cennych sekretów ukrytych w ludzkiej podświadomości podczas fazy snu, w której umysł jest najbardziej podatny na ingerencję z zewnątrz. Wyjątkowe umiejętności Cobba czynią z niego pożądanego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale również i zbiega, któremu przyjdzie zapłacić za nie wysoką cenę. Teraz Cobb dostanie drugą szansę, jeśli tylko zdoła dokonać rzeczy niemożliwej: incepcji - zamiast skraść myśl, musi zaszczepić ją w czyimś umyśle. Jeśli im się powiedzie, Cobb i jego zespół dokonają zbrodni doskonałej. Ale nawet najbardziej precyzyjne planowanie czy wyjątkowe umiejętności nie są w stanie przygotować ich na spotkanie z niebezpiecznym wrogiem, który wydaje się znać ich każdy krok. Wrogiem, którego nadejście może przewidzieć tylko Cobb.
Sen jest rzeczywistością - "Incepcja" - najgłośniejszy i najbardziej oryginalny film 2010 roku, w wizjonerskiej reżyserii Christophera Nolana ("Batman - Początek", "Mroczny rycerz"). Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest mistrzem ekstrakcji - niezwykłej złodziejskiej sztuki polegającej na wykradaniu podczas snu bezcennych sekretów z ludzkiej podświadomości. Ze względu na swój wyjątkowy talent Dom jest chętnie zatrudniany przez korporacje, które sowicie płacą za kradzież tajemnic konkurencji. Niestety, kosztował go również życie żony Mal (Marion Cotillard) i rodzinne szczęście. Kiedy pojawia się możliwość odkupienia win Dom podejmuje się wykonania niezwykłego zlecenia - dokonania INCEPCJI - włamania do ludzkiego umysłu i zaszczepieniu w nim nowej idei.
Dom Cobb to niezwykle utalentowany złodziej, który do doskonałości opanował kradzież najcenniejszych sekretów z głębokich czeluści podświadomości podczas snu. Nietypowa umiejętność uczyniła Cobba pożądanym graczem na zdradzieckim rynku korporacyjnego wywiadu. Jego talent stał się również jego prześladowcą, uczynił z niego uciekiniera i kosztował wszystko, co kiedykolwiek kochał. Jedyną szansą, dzięki której będzie mógł odzyskać wolność i wrócić do życia sprzed lat, będzie ostatnie w karierze zadanie –  dokona niemożliwego: incepcji. Dom wspólnie z grupą innych specjalistów, zamiast typowej perfekcyjnej kradzieży pomysłu, będą musieli taki pomysł we śnie zaszczepić.
Aktor Postać
Leonardo DiCaprio Cobb
Joseph Gordon-Levitt Arthur
Elliot Page Ariadne
Tom Hardy Eames
Ken Watanabe Saito
Dileep Rao Yusuf
Cillian Murphy Robert Fischer
Tom Berenger Browning
Marion Cotillard Mal
Pete Postlethwaite Maurice Fischer
Michael Caine Miles
Lukas Haas Nash
Tai-Li Lee Tadashi
Claire Geare Phillipa w wieku 3 lat
Magnus Nolan James w wieku 20 miesięcy
Taylor Geare Phillipa (5 lat)
Johnathan Geare James (3 lata)
Tohoru Masamune Japoński strażnik
Yuji Okumoto Pomocnik Saito
Earl Cameron Stary, łysawy mężczyzna
Ryan Hayward Prawnik
Miranda Nolan Stewardessa
Russ Fega Taksówkarz
Tim Kelleher Chudy mężczyzna
Talulah Riley Blondynka
Nicolas Clerc Projekcja podświadomości na moście
Coralie Dedykere Projekcja podświadomości na moście
Silvie Laguna Projekcja podświadomości na moście
Virgile Bramly Projekcja podświadomości na moście
Jean-Michel Dagory Projekcja podświadomości na moście
Helena Cullinan Projekcja podświadomości na schodach Penrose'a
Mark Fleischmann Projekcja podświadomości na schodach Penrose'a
Shelley Lang Projekcja podświadomości na schodach Penrose'a
Adam Cole Projekcja podświadomości w barze
Jack Murray Projekcja podświadomości w barze
Kraig Thornber Projekcja podświadomości w barze
Angela Nathenson Projekcja podświadomości w barze
Natasha Beaumont Projekcja podświadomości w barze
Marc Raducci Projekcja podświadomości w holu
Carl Gilliard Projekcja podświadomości w holu
Jill Maddrell Projekcja podświadomości w holu
Alex Lombard Projekcja podświadomości w holu
Nicole Pulliam Projekcja podświadomości w holu
Peter Basham Kapitan samolotu Fischera
Michael Gaston Kontroler imigracyjny
Felix Scott Biznesmen
Andrew Pleavin Biznesmen
Lisa Reynolds Prywatna pielęgniarka
Jason Tendell Kierowca Fischera
Jack Gilroy Stary Cobb
Shannon Welles Stara Mal
Scott Pretty Pieszy
Natalie Nastulczykova Pasażerka na lotnisku LAX
Mobin Khan Kasjer kasyna w Mombasie
John Ceallach Pasażer na lotnisku LAX
Michael August Pasażer na lotnisku LAX
Daniel Girondeaud Projekcja podświadomości na moście
Alonzo F. Jones Pracownik kasyna w Mombasie
Norman Saleet Pasażer na lotnisku
Jo Seong-hwan Japońska obsługa lądownicza
Ken Bahn Hazardzista w Mombasie
Youlanda Davis Kasjerka w Mombasie
Jean-Christophe Leger Francuski student
Andrew Hoagland Pieszy
Affan Tareen Denison
Colin Smith Pasażer na lotnisku
Benjamin Riley Projekcja podświadomości na moście
John Lawson Mężczyzna na ulicy
Zachary Christopher Fay
Garvin Cross Komandor w śniegu
Julie Eagleton Maklerka giełdowa
Seve Esposito Włoski hazardzista
Marcus Everett Makler giełdowy
Natalie Goldwin Niedbała psażerka
Marguerite Insolia Reporterka
Charles Jarrell Gość w hotelu
Shunsaku Kudô Oficer ochrony Saita
Leticia LaBelle Bywalczyni lotniska
François-Marie Nivon Przechodzień
Hélène Cardona Francuska studentka
Guy Iannacone Osoba na lotnisku
Ben Key Profesjonalny surfer
James Currie Prawnik
Arnold Montey Makler giełdowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *