Trzy minuty. 21:37 (2010)

Film

Czas trwania: 2 godz. 4 min.

Opis

Trzy minuty. 21:37 to film Macieja Ślesickiego z 2010 roku, który opowiada o losach kilku osób, których życie splata się ze sobą w czasie trzech minut, w których miliony Polaków wyłączają światła w swoich domach w geście hołdu po śmierci Jana Pawła II.

Reżyser, Krzysztof Stroiński, jest rozczarowanym swoim dotychczasowym życiem zawodowym i osobistym. Jego ostatni film nie odniósł sukcesu, a on sam zmaga się z problemami z alkoholem. W tym samym czasie poznaje nauczycielkę angielskiego, Anitę, w której się zakochuje. Anita jest mądrą i ciepłą kobietą, która pomaga Krzysztofowi odnaleźć sens życia.

Malarz, Marian, jest samotnym mężczyzną, który zmaga się z chorobą psychiczną. Jego żona opuściła go, a syn nie chce z nim rozmawiać. Marian czuje się odrzucony i bezradny. W czasie trzech minut dochodzi do niego, że musi zmienić swoje życie.

Chłopak, Marcin, jest ofiarą przemocy ze strony ojca. Jest to agresywne dziecko, które nie potrafi sobie poradzić z emocjami. W czasie trzech minut zostaje on świadkiem bezsensownej tragedii, która zmienia jego życie.

Ojciec, Andrzej, jest byłym więźniem, który stara się chronić swojego syna przed swoją przeszłością. Jest zdeterminowany, aby Marcin wyrósł na dobrego człowieka. W czasie trzech minut musi zmierzyć się z własnymi demonami.

Każda z tych historii jest poruszająca i pełna emocji. Film Ślesickiego pokazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć nadzieję i siłę do zmiany.

W filmie pojawiają się także inne postaci, które wpływają na losy głównych bohaterów. Są to między innymi:

  • Dziewczyna, z którą Marcin zakochuje się w czasie trzech minut.
  • Pies, który ratuje Marcina przed utonięciem.
  • Facet, który w czasie trzech minut podejmuje decyzję o zmianie swojego życia.

Trzy minuty. 21:37 to film, który warto obejrzeć. Jest to poruszająca i inspirująca historia o tym, jak nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć nadzieję i siłę do zmiany.

Oto kilka dodatkowych szczegółów, które można uwzględnić w opisie filmu:

  • Film został nakręcony w Warszawie i okolicach.
  • W rolach głównych wystąpili: Krzysztof Stroiński, Agnieszka Grochowska, Bogusław Linda, Paweł Królikowski, Modest Ruciński i Marcin Walewski.
  • Film otrzymał wiele nagród, w tym nagrodę główną na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Jeśli chcesz, aby opis filmu był jeszcze bardziej rozbudowany, możesz dodać do niego następujące informacje:

  • Motyw światła i ciemności jest jednym z najważniejszych w filmie. Światło symbolizuje nadzieję i nadzieję, ciemność – lęk i rozpacz.
  • Motyw przemiany jest kolejnym ważnym motywem w filmie. Każdy z bohaterów przechodzi w czasie trzech minut wewnętrzną przemianę.
  • Film jest osadzony w realiach Polski po śmierci Jana Pawła II. Wydarzenie to miało ogromny wpływ na życie Polaków, również na bohaterów filmu.

Mam nadzieję, że ten opis filmu jest satysfakcjonujący.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Maciej Ślesicki
scenariusz Maciej Ślesicki
gatunek Dramat obyczajowy, Psychologiczny
produkcja Polska
premiera 26 maja 2010 (Światowa)
dystrybucja Monolith Films
studio EBH Polska / Narodowe Centrum Kultury / Paisa Films /
tytuł oryg. Trzy minuty. 21:37

Trzy minuty. 21:37 (2010) to film Macieja Ślesickiego, który opowiada o losach kilku osób, których życie splata się w pamiętnym momencie, tydzień po śmierci Jana Pawła II, gdy w geście solidarności miliony Polaków wyłączyły światła w swoich domach. Film jest portretem współczesnych Polaków, ukazującym ich radości, smutki, problemy i marzenia.

Opowieść

Film przedstawia cztery równoległe historie.

Pierwsza historia opowiada o reżyserze Krzysztofie Stroińskim, który traci zainteresowanie filmowaniem. Nie chce już robić filmów, które uważa za puste i bezsensowne. W tym samym czasie poznaje nauczycielkę angielskiego Agnieszkę, w której się zakochuje.

Druga historia opowiada o chłopcu Marcinie, który jest świadkiem agresji w szkole. Nie potrafi sobie z nią poradzić i sam zaczyna sięgać po przemoc.

Trzecia historia opowiada o malarzu Janie, który jest uwięziony w małżeństwie bez miłości. Jest zmęczony rutyną i pragnie zmian.

Czwarta historia opowiada o ojcu Pawle, który stara się chronić swojego syna przed swoją przeszłością. Jest byłym więźniem, który nie chce, aby jego syn poszedł w jego ślady.

Trzy minuty, które stanowią punkt zwrotny w życiu bohaterów filmu, są symbolem nadziei i możliwości. W tym czasie może wydarzyć się każdy cud.

Postacie

Bohaterowie filmu są różni, ale łączy ich jedno - wszyscy są w poszukiwaniu czegoś. Szukają miłości, szczęścia, sensu życia. W tym poszukiwaniu spotykają się i wpływają na siebie.

Reżyser Krzysztof Stroiński jest człowiekiem zmęczonym życiem. Nie wierzy w nic i nie chce nic zmieniać. Jednak miłość do Agnieszki sprawia, że zaczyna się zastanawiać nad swoim życiem.

Chłopiec Marcin jest wrażliwy i nieśmiały. Nie potrafi sobie poradzić z agresją, której jest świadkiem. W końcu sam zaczyna sięgać po przemoc.

Malarz Jan jest człowiekiem zagubionym. Jest zmęczony rutyną i pragnie zmian. W końcu znajduje odwagę, aby porzucić swoje małżeństwo i rozpocząć nowe życie.

Ojciec Paweł jest człowiekiem z przeszłością. Jest byłym więźniem, który nie chce, aby jego syn poszedł w jego ślady. W końcu znajduje siłę, aby przebaczyć sobie i zacząć nowe życie.

Opinie

Trzy minuty. 21:37 to film, który został dobrze przyjęty przez krytyków i widzów. Został doceniony za poruszającą historię, realistyczne postacie i piękne zdjęcia.

Film został doceniony za to, że pokazuje współczesnych Polaków w sposób realistyczny i nieidealny. Bohaterowie filmu to ludzie z problemami, którzy szukają miłości, szczęścia i sensu życia.

Film został również doceniony za to, że jest optymistyczny i pokazuje, że zawsze jest nadzieja. W tym czasie, który jest symbolem nadziei i możliwości, może wydarzyć się każdy cud.

Ocena

Trzy minuty. 21:37 to dobry film, który warto obejrzeć. Jest to poruszająca historia o poszukiwaniu miłości, szczęścia i sensu życia. Film jest realistyczny i nieidealny, ale też optymistyczny i pełen nadziei.

Aktor Postać
Reżyser
Lektorka
Malarz
Córka reżysera
Ojciec chłopaka
Właściciel psa
Facet w umieralni
Chłopak
Producent
Lekarz
Pielęgniarka
Pielęgniarka
Pielęgniarka
Ordynator
Policjantka
Policjantka
Człowiek z tablicami
Aktorka Jane Walsh
Asystentka Jane Walsh
Aktorka
Urzędniczka w skarbówce
Blokers
Blokers
Złodziej pod cmentarzem
Snajper
Sąsiad ojca chłopaka
Magdalena, matka chłopaka
Komornik
Dzielnicowy
Barbara
Kierownik planu
Scenograf
Aktor
Pirotechnik
Rekwizytor
Asystentka
Tłumaczka w studio filmowym
Strażnik w studio filmowym
Babcia chłopca
Ochroniarz Władek
Strażnik miejski w parku
Strażniczka miejska w parku
Strażniczka miejska
Strażnik miejski
Robotnik
Robotnik
Złodziej pod cmentarzem
Dzieciak na kładce
Nauczycielka w szkole synka
Kolega z klasy synka
Koleżanka z klasy synka
Stary
Sąsiadka
Sądiadka
Traktorzysta
Chłopak ze wsi
Starszy mężczyzna w umieralni
Chory w umieralni
Żona chorego
Syn chorego
Lekarz
Lekarz
Ochroniarz w szpitalu
Niemowlę
Niemowlę
Ekspedientka w sklepie monopolowym
Modelka
Staruszek w umieralni
Strażnik w biurowcu
Kierowca samochodu z końmi
Operator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *