Sala strachu / Green Room (2015)

Film

Czas trwania: 1 godz. 34 min.

Opis

Sala strachu to amerykański horror-thriller z 2015 roku, napisany i wyreżyserowany przez Jeremy’ego Saulniera. Film opowiada o członkach punkrockowego zespołu The Ain’t Rights, którzy zostają świadkami brutalnego morderstwa dokonanego przez neonazistów. Sprawcy, chcąc pozbyć się niewygodnych świadków, oblegają członków kapeli w małym, dusznym pokoju.

Akcja filmu rozgrywa się w Portland w stanie Oregon. Członkowie The Ain’t Rights, czterech młodych muzyków, przyjeżdżają do miasta, aby zagrać koncert w klubie muzycznym zwanym „The Red Room”. Klub znajduje się w opuszczonym budynku, który jest siedzibą neonazistów.

Kiedy członkowie zespołu docierają do klubu, okazuje się, że jest on zupełnie inny niż sobie wyobrażali. Zamiast profesjonalnej sali koncertowej, znajdują brudną i zaniedbaną przestrzeń, wypełnioną agresywnymi skinheadami.

Koncert przebiega bezproblemowo, jednak w jego trakcie dochodzi do tragedii. Jeden z neonazistów zabija innego, a członkowie The Ain’t Rights zostają świadkami tego wydarzenia.

Lider neonazistów, Darcy Banker (Patrick Stewart), jest zdeterminowany, aby pozbyć się niewygodnych świadków. Wydaje rozkaz swoim ludziom, aby zabili członków zespołu.

Członkowie The Ain’t Rights, zdani na siebie, próbują znaleźć sposób na ucieczkę. Barykadują się w małym, dusznym pokoju, jednak neonaziści nie zamierzają się poddać.

Film jest utrzymany w napiętym, pełnym akcji klimacie. Widzowie są świadkami brutalnych scen przemocy, a także dramatycznych prób przetrwania członków The Ain’t Rights.

Sala strachu to film, który porusza wiele ważnych tematów. Opowiada o przemocy, nietolerancji i ksenofobii. Jest także opowieścią o sile przyjaźni i determinacji w walce o przetrwanie.

Film został pozytywnie oceniony przez krytyków. Został wyróżniony m.in. nagrodą Grand Jury Prize na festiwalu South by Southwest.

Oto kilka synonimów i zmian szyk zdania, jakie zastosowałem w opisie filmu:

  • „Członkowie kapeli są świadkami napaści” – „Członkowie zespołu byli świadkami brutalnego morderstwa”
  • „Sprawcy chcą wyeliminować wszystkie dowody świadczące o ich winie” – „Lider neonazistów chce pozbyć się niewygodnych świadków”
  • „Punkrockowy zespół The Ain’t Rights przyjeżdża na squat zagrać koncert” – „Członkowie The Ain’t Rights przyjeżdżają do opuszczonego budynku, aby zagrać koncert”
  • „Ku ich zdumieniu okazuje się, że jest to siedziba neonazistów” – „Okazuje się, że klub jest siedzibą neonazistów”
  • „To znaczy znaleźć się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze” – „To był niefortunny zbieg okoliczności”
  • „Lider nazi skinheadów nakazuje by pozbyć się niewygodnych świadków” – „Lider neonazistów wydaje rozkaz zabicia członków zespołu”
  • „Zdesperowana punkowa załoga próbuje uniknąć śmierci barykadując się w małym, duszny pokoju” – „Członkowie zespołu, zdani na siebie, próbują znaleźć sposób na ucieczkę”

Mam nadzieję, że ten opis spełnia Twoje oczekiwania.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Jeremy Saulnier
scenariusz Jeremy Saulnier
gatunek Kryminał, Thriller
produkcja USA
premiera 17 maja 2015 (Światowa)
boxoffice $3 760 990 na świecie$3 220 371 w USA$540 619 poza USA
budżet $5 000 000
studio Broad Green Pictures / Film Science
tytuł oryg. Green Room

Sala strachu to amerykański horror-thriller z 2015 roku w reżyserii Jeremy'ego Saulniera. Film opowiada historię członków punkrockowego zespołu The Ain't Rights, którzy zostają uwięzieni w siedzibie neonazistów po tym, jak zostają świadkami brutalnego morderstwa.

Akcja filmu rozpoczyna się w Seattle, gdzie grupa The Ain't Rights, w składzie: Pat (Anton Yelchin), Amber (Imogen Poots), Sam (Alia Shawkat) i Aaron (Joe Cole), jedzie na koncert do opuszczonego domu. Ku ich zdumieniu okazuje się, że miejsce to jest siedzibą neonazistów. Podczas próby ucieczki członkowie kapeli zostają świadkami morderstwa, którego ofiarą pada lider gangu, Darcy (Patrick Stewart).

Darcy, który jest przekonany, że członkowie The Ain't Rights są zagrożeniem, nakazuje swoim podwładnym pozbyć się ich. Zdesperowana grupa próbuje uniknąć śmierci, barykadując się w małym, dusznym pokoju.

Film jest utrzymany w mrocznym, realistycznym klimacie. Saulnier nie unika brutalnych scen przemocy, które są realistyczne i wstrząsające. Reżyser również kładzie duży nacisk na psychologiczną stronę filmu, ukazując, jak członkowie The Ain't Rights radzą sobie z sytuacją, w której znaleźli się.

Sala strachu to film, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Jest to również film, który porusza ważne tematy, takie jak rasizm, przemoc i nietolerancja.

Oto kilka szczegółowych opisów poszczególnych scen filmu:

Scena 1

Film rozpoczyna się od sceny, w której członkowie The Ain't Rights jadą na koncert do opuszczonego domu. Pat, lider zespołu, jest zdenerwowany, ponieważ obawia się, że koncert może być nieudany. Amber, basistka, jest natomiast podekscytowana, ponieważ jest to dla niej szansa na zaistnienie w branży muzycznej.

Scena ta wprowadza widza w świat punkrockowego undergroundu. Pokazuje, że członkowie The Ain't Rights to młodzi ludzie, którzy są pasjonatami muzyki i którzy są gotowi na wiele, aby osiągnąć sukces.

Scena 2

Po przybyciu do domu członkowie The Ain't Rights zostają przywitani przez Darcy'ego, lidera neonazistów. Darcy jest przystojnym i charyzmatycznym mężczyzną, który potrafi uwierzyć innych w swoje idee.

Scena ta pokazuje, jak łatwo można zostać zwiedzonym przez charyzmatycznego przywódcę. Darcy jest w stanie przekonać członków The Ain't Rights, że nie są w niebezpieczeństwie.

Scena 3

W trakcie próby ucieczki członkowie The Ain't Rights zostają świadkami morderstwa Darcy'ego. Mordercą jest jeden z podwładnych Darcy'ego, który oskarża członków The Ain't Rights o zabójstwo.

Scena ta jest punktem zwrotnym w filmie. Od tego momentu członkowie The Ain't Rights stają się celem neonazistów.

Scena 4

Członkowie The Ain't Rights barykadują się w małym, dusznym pokoju. Muszą znaleźć sposób, aby przeżyć do momentu, aż policja przybędzie na miejsce.

Scena ta jest pełna napięcia. Widzowie zastanawiają się, czy członkom The Ain't Rights uda się przeżyć.

Scena 5

Neonazistom udaje się przełamać barykadę. Pat, Amber, Sam i Aaron muszą znaleźć sposób, aby ich powstrzymać.

Scena ta jest pełna akcji. Widzowie kibicują członkom The Ain't Rights, którzy walczą o życie.

Scena 6

Policja w końcu przybywa na miejsce. Neonaziści zostają aresztowani, a członkowie The Ain't Rights przeżywają.

Scena ta jest pełna satysfakcji. Widzowie cieszą się, że członkom The Ain't Rights udało się przeżyć.

Sala strachu to film, który zapada w pamięć. Jest to film, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Jest to również film, który porusza ważne tematy, takie jak rasizm, przemoc i nietolerancja.

Aktor Postać
Pat
Amber
Darcy
Sam
Reece
Tiger
Daniel
Duży Justin
Gabe
Clark
Tad
Emily
Werm
Oficer
Kyle
Gitarzysta
Jonathan
Perkusista
Policjantka
Alan
Bliźniak
Bliźniak
Barman
Maszynista sceny
Kierownik planu
Matka hokeisty
Punkrokowiec
Metalowiec
Klient w barze
Wsiok uczestniczący w Punk Rock Venue

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *