Niania / Nanny McPhee (2005)

Film

Czas trwania: 1 godz. 37 min.

Opis

Tytuł filmu: Niania McPhee (2005)
Reżyser: Kirk Jones

Opis:

W sercu urokliwej opowieści filmowej, reżyser Kirk Jones przenosi nas do świata Cedrica Browna (Colin Firth), młodego wdowca, który boryka się z kłopotami hipoteczno-finansowymi oraz siedmioma żywiołowymi potomkami. Adaptacja słynnej książki ukazuje, jak tajemnicza postać, Niania McPhee, odmienia życie tej nieco zdezorganizowanej rodziny.

Pan Brown, przedsiębiorca pogrzebowy, po śmierci żony znalazł się w sytuacji, której nie mógł samodzielnie pokonać. Jego siedmioro dzieci, niezwykle niegrzeczne i krnąbrne, zdecydowanie zniechęcały każdą nianię, która podjęła się trudnego zadania opieki nad nimi. Aż do chwili, gdy w ich życiu pojawia się Niania McPhee, postać niezwykła, będąca zarówno magiczną opiekunką, jak i mądrą przybyszem przypominającą wiedźmę.

Powieść filmowa skupia się na nieprzewidywalnych psotach dzieci, które sprawiły, że siedemnastu poprzednich opiekunek uciekło z kwitkiem. Jednak niania McPhee, pomimo swojego wyglądu z pogranicza makabryczności, zaskakuje wszystkich magicznymi zdolnościami. Zdolna do czarów, stawiająca czoło rozwydrzonym maluchom, niania McPhee stopniowo zdobywa ich zaufanie i sympatię.

Opowieść jest nie tylko pełna humoru, ale także nieco mroczna, a z pewnością magiczna. Emma Thompson w roli Niani McPhee wspaniale ukazuje kontrast pomiędzy paskudną aparycją a cudownymi umiejętnościami. Dzieci, z początku przekonane, że niania to jedynie kolejna wścibska obca osoba, szybko odkrywają, że świat Niani McPhee jest pełen magii, a ich zachowanie ma nieprzewidywalne konsekwencje.

W filmie obserwujemy, jak pan Brown staje przed dwiema równie trudnymi sytuacjami życiowymi. Po pierwsze, musi poradzić sobie z problemami swoich dzieci, które wydają się być nieokiełznane. Po drugie, pressja ze strony ciotki Adelajdy, grożąca więzieniem dla dłużników i sierocińcem dla dzieci, zmusza go do rozważenia ponownego ślubu. Na horyzoncie pojawia się koszmarna kandydatka, pani Quickly, a pan Brown nieśmiało kocha się w swojej służącej Evangeline, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

Niania McPhee, jednakowoż, posiada niezwykłe metody wychowawcze, które wykorzystuje, by uczynić zło ich dobra. Dzieci, zaskoczone konsekwencjami swoich wybryków, zaczynają doceniać obecność niani McPhee i dostrzegają w niej więcej, niż tylko surową opiekunkę. W miarę upływu czasu, nawet najbardziej niegrzeczne z nich zaczynają się zmieniać pod wpływem magicznych czarów Niani McPhee.

Niania McPhee to nie tylko opowieść o magicznej opiekunce i wyjątkowej rodzinie. To także historia o odkrywaniu wartości rodzinnych, nauka współpracy i akceptacji różnic. Film Kirk’a Jonesa to niezapomniana podróż w świat czarów, gdzie nawet najbardziej niegrzeczne dzieci mogą odnaleźć magię w sercu surowej rzeczywistości.

Baner Zlukaj Film

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Kirk Jones
scenariusz Emma Thompson
gatunek Familijny, Fantasy, Komedia
produkcja Wielka Brytania
premiera 21 października 2005 (Światowa) 17 lutego 2006 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $122 489 822 na świecie$47 144 110 w USA$75 345 712 poza USA
budżet $25 000 000
na podstawie Christianna Brand (książka)
dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.
studio StudioCanal (przedstawia) / Universal Pictures (przedstawia) / Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (współudział) /
tytuł oryg. Nanny McPhee
Film zrealizowany na podstawie słynnej książki. Bohaterka filmu to niania, obdarzona magicznymi umiejętnościami, która zmuszona jest opiekować się grupą niezbyt grzecznych dzieci.
Cedric Brown jest młodym wdowcem, ma 7 sympatycznych aczkolwiek niesfornych dzieciaków, problemy z hipoteką i ciotkę która w zamian za finansowe wsparcie oczekuje od niego rychłego, ponownego ożenku. Dzieciaki są buńczuczne i bez problemu doprowadzają do szaleństwa kolejne nianie... aż do czasu gdy opiekę nad nimi przejmuje tajemnicza, rozsądna, przypominająca wiedźmę niania McPhee...
Siedmioro dzieci owdowiałego pana Browna można nazwać najbardziej niegrzecznymi istotami na świecie. Ich psoty, figle i wygłupy sprawiły, że właśnie uciekła od nich siedemnasta z kolei niania. Nikt już nie chce podjąć się trudnej pracy wychowania rodzeństwa i siódemka łobuziaków jest przekonana, że nikt nie weźmie ich w karby. Ale pewnego wieczoru w drzwi staje kolejna niania, a dzieci nie wiedzą, że jest to osoba niezwykła. Nie wiedzą, że niania McPee potrafi czarować! Dzieci przekonują się, że ich niewłaściwe zachowanie ma zaskakujące i całkowicie nieprzewidywalne konsekwencje. Ale, choć to dziwne, zaczynają lubić nową nianię. Bo jak można nie lubić życia w świecie czarów!
Przedsiębiorca pogrzebowy, pan Brown (Colin Firth), po śmierci żony nie może dać sobie rady z siódemką niezwykle krnąbrnych i nieposłusznych dzieci. Postanawia zatrudnić nianię. Niestety jego pociechy nie chcą, by jakaś kobieta zajęła miejsce ich matki. Ich zachowanie powoduje, że żadna z opiekunek nie cieszy się zbyt długo swoja posadą. Wszystko zmienia się, gdy w domu Brownów pojawia się okropnie brzydka niania McPhee, która ma jednak magiczne zdolności. Z czasem dzieci zaczynają przywiązywać się do kobiety, która z dnia na dzień staje się coraz ładniejsza.
W tej nieco mrocznej, ale i niezwykle dowcipnej opowieści, EMMA THOMPSON (Harry Potter i więzień Azkabanu, To właśnie miłość) wciela się w osobę o paskudnej aparycji i zdolnościach magicznych, która pojawia się w domu niedawno owdowiałego pana Browna (COLIN FIRTH – Pamiętnik Bridget Jones, Dziewczyna z perłą) i próbuje opanować piekielną siódemkę jego rozbrykanych dzieciaków. Tych samych, które przepędziły już siedemnaście poprzednich kandydatek na nianię. Ale pani McPhee szybko doprowadza do sytuacji, gdy rozwydrzone dzieciaki zauważą, iż wszystkie ich wybryki mają, jakby za sprawą magii, zaskakujące konsekwencje. [opis dystrybutora]
Owdowiały pan Brown ma spory problem - tym problemem jest siódemka jego pociech, a właściwie rozwydrzonych dzieciaków, które odstraszyły już siedemnaście kandydatek na nianię. Pojawia się jednak kolejna, pani McPhee. To nie jest zwykła niania - do dyspozycji ma nie rózgę, ale prawdziwą magię!
Siedmioro dzieci Brown to łobuzy z którymi nie może sobie poradzić żadna niania (a mieli ich już siedemnaście), ani nawet ich własny, niedawno owdowiały i nieco zdesperowany ojciec. Jest tylko jedna osoba na świecie która może ich poskromnić: karykaturalnie brzydka, inteligentna, poważna i bardzo surowa Niania McPhee, która ma nieco niezwykłe metody wychowacze - magię dzięki której psoty dzieci obracają się przeciwko nim. Tymczasem pan Brown ma inne problemy: ciotka Adelajda która dotychczas wspierała go finansowo grozi, że jeśli nie ożeni się ponownie w ciągu miesiąca, czeka go więzienie dla dłużników, a jego dzieci sierociniec. Sprawę komplikuje dodatkowo fakt, że jedyną kandydatką jest koszmarna pani Quickly, zaś pan Brown skrycie kocha się w swojej służącej Evangeline (tak skrycie że sam o tym nie wie). Jednak nawet na tą skomplikowaną sytuację niezwykła niania ma swoje sposoby...
Aktor Postać
Nanny McPhee
Pan Brown
Evangeline
Selma Quickly
Pan Wheen
Pan Jowls
Pani Blatherwick
Simon Brown
Ciocia Adelaide
Tora
Letitia
Eric
Lily
Christianna
Pan Oliphant
Sebastian
Vice hrabina Cumbermere
Pani Ada Wheen
Egipska niania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *