Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki / Honey, I Shrunk the Kids (1989)

Film

Czas trwania: 1 godz. 41 min.

Opis

W niesamowitej komedii przygodowej „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”, reżyserowanej przez utalentowanego Joe Johnstona, śledzimy historię niezwykłą, wywołaną przez przypadkową awarię maszyny. Głównym bohaterem jest Wayne Szalinski, genialny wynalazca, który pochłonięty pracą nad swoim najnowszym urządzeniem, maszyną do miniaturyzacji, przypadkowo zmniejsza do mikroskopijnych rozmiarów dwójkę swoich nastoletnich dzieci oraz dzieci swoich sąsiadów.

W rolę Wayne’a Szalinskiego wciela się Rick Moranis, znany z takich produkcji jak „Ghostbusters” czy „Little Shop of Horrors”. Moranis perfekcyjnie oddaje postać zaabsorbowanego swoją pracą wynalazcy, który nieświadomie staje się odpowiedzialny za ogromne wyzwanie, przed którym staną jego dzieci. Po awarii maszyny, dzieci Szalinskiego i ich rówieśnicy lądują na trawniku obok domu, który z ich nowej, mikroskopijnej perspektywy staje się pełną niebezpieczeństw trawiastą dżunglą. Teraz muszą zmierzyć się z ogromnymi owadami, unikać ataków pszczół i przeżyć wiele innych potencjalnie groźnych sytuacji.

Film „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki” okazał się prawdziwym hitem wśród komedii ostatnich lat. Jego wyjątkowy urok tkwi nie tylko w komicznych sytuacjach, jakim muszą stawić czoła bohaterowie, ale także w odzwierciedleniu znaczenia rodziny i wspólnego pokonywania trudności. Moranis jako Wayne Szalinski doskonale oddaje postać zakręconego naukowca, którego dobroć i miłość do rodziny przewyższają wszelkie wynalazcze ekscesy.

Najnowszy wynalazek profesora Zalinsky’ego, maszyna elektromagnetyczna do miniaturyzacji, miała być przełomem w dziedzinie nauki. Jednakże, gdy w końcu zadziałała, jej działanie okazało się być zupełnie nieoczekiwane. Zamiast pomniejszyć jakieś przedmioty, maszyna zmniejsza do mikroskopijnych rozmiarów dzieci wynalazcy oraz dzieci jego sąsiadów. Dla dotychczasowych maluchów stało się to przekształceniem, które przeraziłoby każdego. Teraz muszą radzić sobie w świecie, gdzie wszystko jest dziesiątki razy większe niż oni sami.

Aby dopełnić całą komediową intrygę, niczego nieświadomy Wayne Szalinski wyrzuca swoje potomstwo do kosza, myśląc, że są to zwykłe przedmioty. Dla nowo powstałych Lilliputianów, jak nagle się okazuje, walka o przetrwanie rozpoczyna się od momentu, gdy wpadają do środka kosza. Teraz muszą jak najszybciej znaleźć sposób na ucieczkę, zanim zostaną zgnieceni przez nieświadomych olbrzymów karaluchów.

W tej pełnej przygód opowieści, widzowie zostają porwani w wir niezwykłych wydarzeń, pełnych humoru, napięcia i emocji. „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki” to nie tylko film dla całej rodziny, ale także prawdziwa gratka dla miłośników komedii przygodowych. Zabawne sytuacje, zaskakujące zwroty akcji i niezwykłe połączenie humoru z emocjami sprawiają, że ten film pozostaje jednym z najbardziej uwielbianych przez widzów obrazów ostatnich lat.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Joe Johnston
scenariusz Ed Naha / Tom Schulman
gatunek Familijny / Komedia / Sci-Fi
produkcja USA
premiera 23 czerwca 1989 (świat)
boxoffice $222 724 172 na świecie$130 724 172 w USA$92 000 000 poza USA
budżet $18 000 000
na podstawie Stuart Gordon (materiały do scenariusza, historia) / Brian Yuzna (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
studio Buena Vista Pictures / Doric Productions / Silver Screen Partners III /
data produkcji 1989
tytuł oryg. Honey, I Shrunk the Kids
inne tytuły Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki Polska
Wynalazca Wayne Szalinski (Rick Moranis) pracuje nad maszyną do pomniejszania przedmiotów. Przez przypadek dwójka jego nastoletnich dzieci oraz pociechy sąsiadów zostają zmniejszeni do mikroskopijnych rozmiarów. Wszyscy lądują na trawniku obok domu, który wcale nie jest tak bezpiecznym miejscem jak mogłoby się zdawać. Z ich nowej perspektywy podwórko staje się niebezpieczną trawiastą dżunglą pełną ogromnych owadów, a dotarcie do domu to prawdziwe wyzwanie.
"Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki" to prawdziwy hit wśród komedii ostatnich lat. Rick Moranis ("Ghostbusters", "Little Shop of Horrors") występuje w roli zaabsorbowanego swoją pracą wynalazcy. Najnowsze odkrycie - maszyna do miniaturyzacji - przez przypadek zmniejsza jego dzieci, które muszą teraz stawić czoła niebezpieczeństwom, o jakich nie śniły w najkoszmarniejszych koszmarach. Ich własne podwórko to prawdziwa dżungla, gdzie muszą walczyć z monstrualnych rozmiarów robalami, zmykać przed koszącym latem pszczół i gdzie czyha jeszcze wiele innych potworności. Film został wyreżyserowany przez Joe Johnstona - nagrodzonego Oscarem autora efektów specjalnych do "Poszukiwaczy zaginionej Arki".
Najnowszy wynalazek wielkiego naukowca, profesora Zalinsky'ego to maszyna elektromagnetyczna, która może miniaturyzować dowolne przedmioty. Kiedy cud technologii w końcu zadziałał, przedmiotami tymi okazały się... dzieci wynalazcy, które wraz z dziećmi sąsiadów znalazły się w zasięgu działania urządzenia. Pociechy dotychczas nie wyróżniały się ponadprzeciętnym wzrostem, ale teraz zmniejszyły się tak bardzo, że stały się niemal niewidoczne dla ludzkiego oka. Na domiar złego, niczego niepodejrzewający ojciec przypadkowo wyrzuca swoje potomstwo do kosza. Nowo stworzone Lilliputianie muszą jak najszybciej wydostać się z kosza, dopóki nie zostaną zdeptane przez karaluchy.
Aktor Postać
Wayne Szalinski
Nick "Nicky" Szalinski
Russell "Russ" Thompson Sr.
Diane Szalinski
Ronald "Ron" Thompson
Russell "Russ" Thompson Jr
Donald "Don" Forrester
Amy Szalinski
Gloria Forrester
Mae Thompson
Lauren Boorstein
Harold Boorstein
Tommy Pervis
Doktor Brainard
Policjantka
Policjant
Profesor Frederickson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *