Job, czyli ostatnia szara komórka (2006)

Film

Czas trwania: 1 godz. 30 min.

Opis

Job, czyli ostatnia szara komórka (2006) to polska komedia reżyserii Konrada Niewolskiego, opowiadająca o losach trzech przyjaciół-nieudaczników. Film został pozytywnie przyjęty przez krytyków i publiczność, a jego humor został doceniony przez widzów w każdym wieku.

Bohaterowie

Głównymi bohaterami filmu są:

  • Adi (Tomasz Borkowski), młody mężczyzna, który nie ma szczęścia do pracy. Po raz kolejny zostaje wyrzucony z pracy, tym razem z chińskiego baru. Jego narzeczona, Górzyńska (Agnieszka Włodarczyk), załatwia mu rozmowę kwalifikacyjną w pewnej renomowanej firmie, ale Adi ma niewielkie pojęcie o języku angielskim, w którym ma odbyć się rozmowa.
    [Image of Adi (Tomasz Borkowski) z filmu Job, czyli ostatnia szara komórka (2006)]
  • Pele (Andrzej Andrzejewski), były piłkarz, który nie może poradzić sobie z egzaminem na prawo jazdy. Na każdym egzaminie popełnia ten sam błąd, co sprawia, że staje się obiektem kpin i drwin.
    [Image of Pele (Andrzej Andrzejewski) z filmu Job, czyli ostatnia szara komórka (2006)]
  • Chemik (Borys Szyc), młody mężczyzna, który pasjonuje się chemią. Nie może się skupić na nauce, ponieważ jego sąsiadka ma hałaśliwego psa, który nieustannie szczeka.
    [Image of Chemik (Borys Szyc) z filmu Job, czyli ostatnia szara komórka (2006)]

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w Warszawie. Adi, Pele i Chemik to przyjaciele od dzieciństwa. Mieszkają w jednym osiedlu i spędzają razem większość czasu. Wspólnie przeżywają wzloty i upadki, wspierając się nawzajem w trudnych chwilach.

Adi jest załamany, ponieważ znów stracił pracę. Jego narzeczona Górzyńska stara się go pocieszyć, ale Adi jest przerażony perspektywą bezrobocia. Pele z kolei nie może zdać egzaminu na prawo jazdy, co sprawia, że czuje się jak nieudawca. Chemik natomiast nie może się skupić na nauce, ponieważ jego sąsiadka ma hałaśliwego psa, który nieustannie szczeka.

W pewnym momencie przyjaciele postanawiają wziąć udział w teleturnieju „Sąsiedzi”, którego główną nagrodą jest pięciominutowa sesja dewastacyjna w domu sąsiadów. Adi, Pele i Chemik są przekonani, że wygrają teleturniej i w końcu odegrają się na swojej sąsiadce.

Humor

Humor w filmie jest absurdalny i groteskowy. Nie brakuje w nim gagów słownych, sytuacji, które graniczą z absurdem, a także postaci, które są karykaturami.

Jednym z przykładów absurdalnego humoru w filmie jest scena, w której Adi przygotowuje się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim. Adi nie zna angielskiego, więc próbuje nauczyć się go z płyty DVD. Niestety, płyta jest w języku polskim, co sprawia, że Adi uczy się angielskiego z polskich tłumaczeń.

Innym przykładem absurdalnego humoru jest scena, w której Pele zostaje zatrzymany przez policję. Pele jest przekonany, że został zatrzymany za jazdę bez prawa jazdy, ale policjant informuje go, że został zatrzymany za… głośne śpiewanie.

Morał

Film „Job, czyli ostatnia szara komórka” to opowieść o tym, że nawet w najtrudniejszych chwilach warto mieć w sobie nadzieję i nie poddawać się. Adi, Pele i Chemik to bohaterowie, którzy pomimo wielu przeciwności losu nigdy nie tracą nadziei na lepsze jutro.

Film jest również o tym, że przyjaźń jest najważniejsza. Adi, Pele i Chemik to przyjaciele, którzy zawsze mogą na siebie liczyć. Wspierają się nawzajem w trudnych chwilach i zawsze są gotowi do pomocy.

Podsumowanie

„Job, czyli ostatnia szara komórka” to zabawna i wzruszająca komedia, która przypadnie do gustu każdemu, kto lubi absurdalny humor i film

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Konrad Niewolski
scenariusz Konrad Niewolski
gatunek Komedia
produkcja Polska
premiera 3 listopada 2006 (Światowa i polska premiera kinowa)
na podstawie Andrzej Andrzejewski (współpraca scenariuszowa) / Tomasz Borkowski (współpraca scenariuszowa) ...więcej
dystrybucja Monolith Films
studio Monolith Films / Polski Instytut Sztuki Filmowej
tytuł oryg. Job, czyli ostatnia szara komórka

Job, czyli ostatnia szara komórka (2006)

Reżyseria: Konrad Niewolski

Scenariusz: Konrad Niewolski

Obsada:

  • Tomasz Borkowski jako Adi [Image of Tomasz Borkowski jako Adi w filmie "Job, czyli ostatnia szara komórka"]

  • Andrzej Andrzejewski jako Pele [Image of Andrzej Andrzejewski jako Pele w filmie "Job, czyli ostatnia szara komórka"]

  • Borys Szyc jako Chemik

  • Agnieszka Włodarczyk jako Górzyńska

  • Aleksander Mikołajczak jako Krytyk filmowy Maciej M.

  • Maria Klejdysz jako Babcia Chemika

  • Henryk Gołębiewski jako Wujek Adiego

  • Arkadiusz Detmer jako Łukasz z "Symetrii" [Image of Arkadiusz Detmer jako Łukasz z "Symetrii" w filmie "Job, czyli ostatnia szara komórka"]

Opis:

Job, czyli ostatnia szara komórka to polska komedia z 2006 roku w reżyserii Konrada Niewolskiego. Film opowiada o trzech przyjaciołach z osiedla: Adim, Pele i Chemiku, którzy mimo wielu przeciwności losu starają się żyć jak najlepiej.

Adi jest nieszczęśliwcem, który ciągle traci pracę. Tym razem został wyrzucony z chińskiego baru. Jego narzeczona, Górzyńska, załatwia mu rozmowę kwalifikacyjną w dużej firmie, ale Adi nie ma pojęcia o języku angielskim, w którym ma się odbyć rozmowa.

Pele jest byłym piłkarzem, który nie może zdobyć prawa jazdy. Za każdym razem, gdy przystępuje do egzaminu, popełnia błąd, który przekreśla jego szanse na sukces.

Chemik jest zapalonym chemikiem, ale jego pasja często staje mu na przeszkodzie. Mieszka z babcią, która kradnie mu haszysz, a jego sąsiadka ma hałaśliwego psa, który utrudnia mu naukę do egzaminu.

Pomimo wielu problemów, nasi bohaterowie nie poddają się. Są zwariowani, ale mają dobre serca i zawsze mogą liczyć na siebie nawzajem.

Ważniejsze wątki filmu:

  • Sytuacje absurdalne i komiczne: Film pełen jest absurdalnych i komicznych sytuacji, które często dzieją się niespodziewanie. Przykładem może być scena, w której Adi zostaje zwolniony z pracy w chińskim barze, ponieważ nie umie poprawnie wymówić słowa "dumplings".
  • Kwestie społeczne: Film porusza również pewne kwestie społeczne, takie jak bezrobocie, trudności w zdobyciu prawa jazdy czy problemy z sąsiadami.
  • Motyw przyjaźni: Film podkreśla znaczenie przyjaźni. Adi, Pele i Chemik są przyjaciółmi od dziecka i zawsze mogą liczyć na siebie w trudnych chwilach.

Ocena filmu:

Job, czyli ostatnia szara komórka to zabawna i wzruszająca komedia, która wciąga widza od pierwszej do ostatniej minuty. Film jest pełen absurdalnych i komicznych sytuacji, ale porusza również ważne kwestie społeczne. Dzięki świetnym aktorom i zabawnemu scenariuszowi, film jest wart obejrzenia.

Ocena filmu na portalu Filmweb: 7,4/10

Aktor Postać
Adrian Tujak "Adi"
Piotrek "Pele"
"Chemik"
Górzyńska
Krytyk filmowy Maciej M.
Babcia "Pelego"
Wujek "Adiego"
Łukasz z "Symetrii"
Karolina
Ambasador Węgier
Kibic
Prowadzący teleturniej
Rastaman
Ormowiec
Instruktor fitnessu
Aptekarka
Gruby facet
Córka z prowincji
Matka "Chemika"
Ojciec "Pelego"
Lekarz kibica
Hycelman
Staruszka w tramwaju
Mężczyzna w prosektorium
Egzaminator
Ojciec Karoliny
Blondynka
Klient AGD
Syn w trabancie
Sąsiad "Pelego"
Kobieta z taxi
Sąsiadka "Pelego"
Matka "Adiego"
Kanar
"Pogoda"
Ksiądz
Mały "Pele"
"Rudy"
Sąsiad
Niewidomy
Matka "Pelego"
Woźniakowa
Dziewczyna z ulotkami
Matka z prowincji
Pracownik Sita
Kierowca trabanta
Turysta
Babcia "Adiego"
Siostra "Adiego"
Kulturysta
Kobieta w prosektorium
Kierowca BMW
Sprzedawca
Dziadek kulturysty
Rusek
Recepcjonistka
Tirówka
Facet z komórką
Chłopak cudak
Staruszka w autobusie
Nauczyciel wf-u
Woźniak
Ksiądz
Ojciec z prowincji
Mały "Adi"
Ksiądz po kolędzie
Sprzedawczyni
Nauczycielka angielskiego
Korepetytorka
Kanar
Mały "Chemik"
Siostra "Pelego"
Prezenterka tv
Motocyklista zatrzymany za przekroczenie prędkości
Sąsiadka "Chemika"
Dziadek z prowincji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *