Austin Powers i Złoty Członek / Austin Powers in Goldmember (2002)

Film

Czas trwania: 1 godz. 34 min.

Opis

Trzy lata mijają od momentu, gdy Austin Powers, znany agent specjalnej troski, stawił czoła swojemu zaciekłemu wrogowi, Doktorowi Złemu. Jednakże, Doktor i jego lojalny kompan, Mini Mój, udają się w nieuchronną ucieczkę z tych ścian więziennych, które miały ich trzymać na kagańcu. Nie zamierzają zatrzymywać się na pokonaniu tylko jednej przeszkody – chcą po raz kolejny zawładnąć światem. Ich plany zostają nieoczekiwanie wzmocnione, gdy dołącza do nich postać tajemniczego Złotego Członka. Wspólnie snują intrygi, zaklęci w planie mającym na celu schwytanie Nigela Powersa, człowieka, który nie tylko jest ojcem Austina, ale i legendarnym brytyjskim szpiegiem.

Aby powstrzymać tę triumwiratową machinację zła, Austin wyrusza na ekscytującą wyprawę w przeszłość, przenosząc się do roku 1975. Tam spotyka swoją dawną kompankę, Foxxy Cleopatrę, kobietę o nietuzinkowym wdzięku i zacięciu detektywa. Razem muszą połączyć siły, by ocalić Nigela i stanąć naprzeciwko doktorowi Złu oraz jego nowemu sojusznikowi, Złotemu Członkowi.

„Austin Powers i Złoty Członek” to trzecia odsłona serii komediowych przygód nieustraszonego agenta Austina Powersa. Po ucieczce Doktora Zła z więzienia, zaczynają się nowe intrygi mające na celu podbicie świata. Wraz ze Złotym Członkiem, niebezpiecznym przestępcą, Doktor Zło knuje spisek mający na celu uprowadzenie ojca Austina Powersa. Jednakże, Austin nie pozostaje bezczynny – przy wsparciu Foxxy Cleopatry, czarnej królowej półświatka, postanawia pokrzyżować plany zagrażającej światu trójki złoczyńców.

Baner Zlukaj Film

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Jay Roach
scenariusz Mike Myers / Michael McCullers
gatunek Komedia / Akcja
produkcja USA
premiera 22 lipca 2002 (świat)
boxoffice $296 655 431 na świecie$213 307 889 w USA$83 347 542 poza USA
budżet $63 000 000
dystrybucja Warner Bros.
studio New Line Cinema (przedstawia) / Gratitude International (produkcja) / Team Todd (produkcja)
data produkcji 2002
tytuł oryg. Austin Powers in Goldmember
inne tytuły Austin Powers i Złoty Członek Polska The Next Installment of Austin Powers (tytuł roboczy) USA Austin Powers: Never Say Member Again (tytuł roboczy) USA Austin Powers: Goldmember (alternatywna pisownia) USA The Next Installment of Austin Powers (tytuł roboczy) USA Austin Powers: Never Say Member Again (tytuł roboczy) USA Austin Powers in Goldmember (tytuł roboczy) USA Austin Powers: Goldmember (tytuł roboczy) USA
Minęły trzy lata odkąd Austin Powers, agent specjalnej troski, stawił czoła swemu arcywrogowi, Doktorowi Zło. Jednak Doktor i jego pomocnik, Mini Mój, zdołali zbiec z pilnie strzeżonego więzienia i ponownie chcą spróbować podbić świat. Wspólnie z tajemniczym Złotym Członkiem obmyślają plan, który ma na celu porwanie Nigela Powersa, ukochanego ojca Austina i najbardziej znanego angielskiego szpiega. Podczas pościgu za złoczyńcami, Austin przenosi się do roku 1975 i łączy siły ze swą starą przyjaciółką, Foxxy Kleopatrą, stylową i znającą życie półświatka panią detektyw. Wspólnie muszą ocalić Nigela i powstrzymać Doktora Zło i Złotego Członka.
Doktor Zło i Mini-Mój w sobie tylko znany sposób wymykają się z więzienia i nie tylko opracowują doskonały plan przejęcia władzy nad światem, lecz również znajdują nowego sojusznika. Jest nim Goldmember. Plan zakłada między innymi podróż w czasie i porwanie ojca Austina, szpiega doskonałego - Nigela Powersa. Podczas pościgu za złoczyńcami Austin "zatrzymuje" się na chwilę w roku 1975 i postanawia namówić swoją przyjaciółkę Foxy Cleopatrę, aby pomogła mu udaremnić realizację złowieszczego planu trójki żądnych władzy rzezimieszków.
Minęły trzy lata odkąd Austin Powers, agent specjalnej troski, stawił czoła swemu arcywrogowi, Doktorowi Zło. Ale Doktor i jego pomocnik, Mini Mój, zdołali zbiec z pilnie strzeżonego więzienia. Doktor Zło sprzymierza się z tajemniczym Złotym Członkiem, wspólnie obmyślają plan i przenoszą się w czasie, by podbić świat. Kluczem do sukcesu jest porwanie Nigela Powersa, ukochanego ojca Austina i najbardziej znanego angielskiego szpiega.
Austin Powers i Złoty Członek to trzeci film z serii komediowych przygód z agentem Austinem Powersem. Dr Evil ucieka z więzienia i snuje plany opanowania całego świata. Połączy on swoje siły ze Złotym Członkiem, groźnym przestępcą, aby razem porwać ojca Austina Powersa. Austin z pomocą czarnoskórej Foxxy Cleopatra (Beyonce Knowles, wokalistka Destiny's Child) ma za zadanie przeszkodzić realizacji planów przestępczego duetu.
Aktor Postać
Austin Powers / Dr Zło / Złoty członek / Gruby drań
Foxy Cleopatra
Scott Zło
Basil
Młody Dr Zło
Kret
Number Two
Frau Farbissina
Fook Mi
Fook Yu
Młody Basil
Dixie Normous
Członkini gangu
Mini Ja
Sprzedawczyni
Więzień
Middle Number Two
Tancerka
Tancerka
Henchwoman
Tajemniczy Disco Man
Tancerka szkolna
Johnson
Tancerka
Więzień
Młody Austin Powers
Gillian Shagwell: Ming Tea
Tancerka
Geisha, sekretarka
Skater
Matka Austina
Nauczycielka francuskiego
Łyżwiarka
Henchwoman
Marynarz
Tancerka na występie Foxxy
Ochroniarz
Nigel Powers
Pan Roboto
Młody Number Two
Lekarz
Dyrektor
Sędzia
Prezenterka
Królowa
Japoński pieszy
Japoński pieszy
Generał Clark
Klient
Półnagi fan z literą 'T'
Sędzia sumo
Zapaśnik sumo
Młody Nigel
Bezzębny ogrodnik
Strażnik fontanny
Japoński nadzorca policyjny
Japoński nadzorca policyjny
Asystent dyrektora 'Austinpussy' / Tancerz
Członkini gangu
Tancerka na występie Foxxy
Manny Stixsman
Sid Belvedere
Trevor Algberth
Strażniczka więzienna
Tancerz
Tancerka
Tancerz
Tancerz
Tancerka
Tancerka
Tancerz
Tancerz
Tancerz
Tancerka
Tancerka
Tancerz
Tancerka
Tancerka
Tancerka
Tancerz
Tancerz
Półnagi fan z literą "A"
Łyżwiarka
Łyżwiarka
Łyżwiarka
Łyżwiarz
Łyżwiarka
Łyżwiarka
Tancerz
Starżnik
Tancerka
Zapaśnik sumo
Japoński biznesmen
Tancerz
Dziewczyna Austina
Tancerz
Bandyta przy basenie
Tancerz w więzieniu
Gość na przyjęciu
Więzień
Taksówkarz
Tancerz
Kolega z klasy
Dziewczyna ze Studia 69
Japoński nastolatek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *