Asterix kontra Cezar / Astérix et la surprise de César (1985)

Film

Czas trwania: 1 godz. 19 min.

Opis

Falbala i Tragikomix zostają porwani przez Rzymian. Asterix z Obelixem udają się do Rzymu, ażeby ich uratować.

reżyseria Paul Brizzi / Gaëtan Brizzi
scenariusz Pierre Tchernia
gatunek Animacja / Familijny / Komedia / Przygodowy
produkcja Francja
premiera 11 grudnia 1985 (świat)
na podstawie René Goscinny "Asterix legionista", "Asterix gladiator" (komiks) / Albert Uderzo "Asterix legionista", "Asterix gladiator" (komiks)
studio Dargaud Films / Gaumont International / Les Productions René Goscinny
data produkcji 1985
tytuł oryg. Astérix et la surprise de César
inne tytuły Asterix i niespodzianka dla Cezara (tytuł telewizyjny) Polska Asterix kontra Cezar Polska
Obeliks zakochuje się w Falbalii siostrzenicy wodza, ale łamie sobie serce kiedy przyjeżdża jej prawdziwa miłość Tragikomiks. W czasie ich spaceru zostają porwani przez Rzymian. Asteriks i Obeliks wyruszają w niebezpieczną podróż by ich ratować. By to zrobić zaciągną sie do armi rzymskiej walczącej w Afryce, zostają gladiatorami i spotkają się oko w oko z Julkiem(Cezar).
Obelix zakochuje się z pięknej Falbanie, córce jednego z galijskich wodzów. Niestety, ona oddała swe serce Tragikomixowi. Wkrótce Rzymianie porywają zakochaną parę. Obelix wraz z przyjacielem Asterixem wyruszają im na pomoc. Docierają do Rzymu. Muszą ich uwolnić zanim zostaną rzuceni lwom na pożarcie w trakcie uroczystości na cześc Cezara.
Kolejna opowieść o dwóch dzielnych Gallach. Tym razem Obelix zakochuje się po uszy w Falballi, jednak jej wybrankiem jest Tragikomix. Kochankowie podczas spaceru zostają porwani przez Rzymian - Asterix i Obelix oczywiście wyruszają na ratunek. Aby osiągnąć swój cel są gotowi na wszystko, mogą nawet zaciągnąć się do rzymskiej armii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *