Daję nam rok / I Give It a Year (2013)

Film

Czas trwania: 1 godz. 37 min.

Opis

Film „Daję nam rok” to pełnometrażowa komedia romantyczna z 2013 roku, której reżyserią zajął się utalentowany Dan Mazer. Historia skupia się wokół świeżo upieczonych małżonków, Nat i Josha, którzy stają w obliczu pierwszego kryzysu w swoim związku.

W świecie kinematografii, gdzie brytyjskie poczucie humoru łączy się z romantycznymi wątkami, „Daję nam rok” wyróżnia się jako produkcja, która zyskała uznanie miłośników dobrych komedii. Twórcy tego filmu to zespół doświadczonych specjalistów, którzy mają na swoim koncie takie hity jak „To właśnie miłość”, „Dziennik Bridget Jones” oraz niezapomnianego „Borata”. W rezultacie powstało dzieło, które już zostało okrzyknięte przez Go Magazine jako „absolutnie genialna, najzabawniejsza brytyjska komedia roku”.

Głównymi bohaterami filmu są Nat, wcielana przez utalentowaną Rose Byrne, i Josh, granulowany przez Rafe’a Spalla. To para, która niedawno zawarła związek małżeński, a wraz z nim nastał pierwszy poważny kryzys. Nat, przedsiębiorcza pracownica w renomowanej firmie reklamowej, i Josh, młody pisarz o specyficznym poczuciu humoru, wydają się być zupełnymi przeciwieństwami. Jednak to, co zaczyna się jako standardowy opis życia po ślubie, szybko przeradza się w komediową przygodę.

Pierwszy konflikt małżeński nabiera tempa, gdy do sceny wkracza przystojny i błyskotliwy Amerykanin, Guy, zagrany przez Simona Bakera, właściciela fabryki rozpuszczalników. Jednocześnie pojawia się Chloe, była dziewczyna Josha, odgrywana przez Annę Faris. Nat natrafia na szansę przygotowania kampanii reklamowej dla przystojnego biznesmena, a Josh musi zmierzyć się z powrotem Chloe do jego życia.

Para małżonków, mimo początkowego entuzjazmu, odkrywa, że ich różnice zaczynają być źródłem konfliktów. Josh nie toleruje, gdy Nat przekręca teksty piosenek, a ona czuje się zakłopotana, gdy on zaczyna tańczyć na przyjęciach. Dodatkowo, pojawienie się przystojnego rywala i uroczej byłej dziewczyny sprawia, że sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej.

W miarę jak zderzają się przeciwieństwa, a prawdziwa miłość czai się gdzieś za rogiem, para zaczyna zadawać sobie pytanie, czy wspólnie spędzony pierwszy rok małżeństwa jest naprawdę nieosiągalny. To, co zaczyna się jako standardowa opowieść o nowożeńcach, przeradza się w zabawną podróż przez wszelkie zakamarki małżeństwa.

Nat (Rose Byrne), przedstawicielka nowoczesnej kobiety sukcesu, i Josh (Rafe Spall), ekscentryczny pisarz z marzeniami o sławie, układają swoje życie jako para, której humorystyczne sytuacje dostarczą niezapomnianych chwil publiczności. Ich relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy Nat dostaje szansę na współpracę z przystojnym Amerykaninem Guyem, a Josh musi zmierzyć się z powrotem Chloe, swoją byłą dziewczyną. Jak to często bywa, życie po ślubie okazuje się pełne nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

Film „Daję nam rok” przemyca w sobie brytyjski charakter humoru, który zdobył uznanie wśród widzów na całym świecie. Rose Byrne wciela się w rolę Nat z gracją i wdziękiem, dodając postaci wyrazu i głębi. Rafe Spall jako Josh przekonuje widza swoim nietypowym poczuciem humoru i urokliwą nieśmiałością.

W filmie nie brakuje także momentów, które poruszają głębsze kwestie związane z małżeństwem i relacjami. Zabawne sytuacje napotykane przez Nat i Josha są jednocześnie zwierciadłem rzeczywistości, gdzie różnice i kłopoty są często źródłem humoru i nauki.

„Daję nam rok” to nie tylko romantyczna komedia, ale również spojrzenie na to, jak rzeczywistość potrafi poddawać małżeństwo próbie. Produkcja ta doskonale balansuje między humorystycznymi elementami a głębszym przekazem, tworząc film, który bawi, ale jednocześnie skłania do refleksji nad naturą ludzkich relacji.

Warto podkreślić, że film nie stroni od ukazania niezręcznych sytuacji i trudności, które napotykają bohaterowie. Jednak to właśnie dzięki temu, widzowie mogą łatwiej zidentyfikować się z postaciami i docenić ich rozwój na przestrzeni filmu.

„Daję nam rok” to nie tylko opowieść o pierwszym roku małżeństwa Nat i Josha, ale również historia o tym, jak czasem życie potrafi zaskakiwać, a prawdziwa miłość znajduje swoją drogę nawet w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Z humorem, wdziękiem i brytyjskim sznytem, film ten z pewnością dostarczy widzom niezapomnianych chwil śmiechu i ref

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Dan Mazer
scenariusz Dan Mazer
gatunek Komedia rom.
produkcja Wielka Brytania
premiera 8 lutego 2013 (Światowa) 1 marca 2013 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $29 128 433 na świecie$34 657 w USA$29 093 776 poza USA
dystrybucja ITI Cinema Sp. z o.o.
studio StudioCanal (przedstawia) / Anton Capital Entertainment (ACE) (współudział) / Canal+ (współudział) /
tytuł oryg. I Give It a Year
Ten film to spełnienie marzeń miłośników dobrych komedii. Producenci "To właśnie miłość", "Dziennika Bridget Jones" i scenarzysta "Borata" połączyli siły tworząc film, który już został okrzyknięty "absolutnie genialną, najzabawniejszą brytyjską komedią roku! - Go Magazine". I trudno się temu dziwić, bo to, co zazwyczaj dzieje się tuż po ślubie, to gotowy scenariusz na oscarową komedię. Nat (Rose Byrne) jest atrakcyjna i przedsiębiorcza, Josh (Rafe Spall) to niezbyt znany pisarz ze specyficznym poczuciem humoru. Jego denerwuje jak ona śpiewa, ona wstydzi się, kiedy on tańczy. Pierwszy kryzys małżeński zbiega się z pojawieniem się przystojnego i bardzo pomysłowego Amerykanina (Simon Baker) i byłej dziewczyny Josha – Chloe (Anna Faris). Kiedy przeciwieństwa przestają się przyciągać, a prawdziwa miłość wciąż może czekać za rogiem, wspólny pierwszy rok zaczyna wydawać się nieosiągalny.
Para Brytyjczyków, przedsiębiorcza pracownica znanej firmy reklamowej Nat (Rose Byrne) i początkujący pisarz Josh (Rafe Spall), biorą huczny, choć niezupełnie udany ślub. Rodzina i przyjaciele obojga twierdzą, że jeśli młodzi przetrwają pierwszy rok w małżeństwie, w przyszłości poradzą sobie już z wszelkimi kryzysami. Nowożeńcy nie są parą idealną. On nie znosi, kiedy żona przekręca słowa śpiewając przeboje, ona umiera ze wstydu, gdy on tańczy disco i zabawia towarzystwo swoimi specyficznymi dowcipami. Pierwszy kryzys nadchodzi po kilku miesiącach. Nat przygotowuje kampanię dla przystojnego i czarującego Amerykanina Guya (Simon Baker), właściciela fabryki rozpuszczalników. Jednocześnie z kilkuletniego zagranicznego kontraktu wraca była dziewczyna Josha, piękna wolontariuszka Chloe (Anna Faris), która ciągle myśli o pisarzu. Nie bacząc na niezręczność sytuacji, dwie pary spotykają się nawet na podwójnej randce. Każde z tej czwórki skrzętnie jednak ukrywa swoje uczucia. Czy próba rocznego pożycia naprawdę sprawdzi się w przypadku Nat i Josha?
Aktor Postać
Nat
Josh
Chloe
Guy
Naomi
Hugh
Danny
Linda
Diana
Helen
Alec
Elaine
Clare
Alan
Brian
Charlie
Claudia
Facet, który skradł dowcip
Mężczyzna udzielający ślubu
Druhna
Druhna
Wznoszący toast
Kate
Alexandra
Janet
Imprezowiczka
Biznesmen
Preeta
Jane
Mężczyzna od zasobów ludzkich
Skrzypek
Babcia
Kobieta przy taksówce
Mężczyzna przy taksówce
Klient
Klient
Przechodzień
Mąż Jenny
Roger
Pasażer Eurostar
Kelner na weselu
Pasażer Eurostar
Imprezowiczka na przyjęciu świątecznym
Gość na pokazie sztucznych ogni
Mężczyzna w barze przy basenie
Pasażer
Pracownik Eurostar
Klient
Klientka
Uczestnik imprezy
Gość weselny
Gość weselny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *