Vicky Cristina Barcelona (2008)

Film

Czas trwania: 1 godz. 36 min.

Opis

Vicky Cristina Barcelona (2008) to film reżysera Woody’ego Allena, który ukazuje miłość we wszystkich jej przejawach. Opowiada historię dwóch młodych Amerykanek, Vicky i Cristiny, które przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Obie bohaterki znajdują się w zupełnie innych etapach życia i mają różne oczekiwania od życia. Vicky jest inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż i założyć rodzinę. Cristina jest otwarta na emocjonalne i seksualne przygody, chce przeżyć życie na pełnych obrotach.

Vicky jest konserwatywną kobietą, która ceni sobie stabilizację i przewidywalność. Jest zaręczona z Dougiem, który jest jej przeciwieństwem – jest pewnym siebie i lubi podejmować ryzyko. Vicky ma wątpliwości co do swojego związku, ale boi się ryzykować i zmienić swoje życie.
[Image of Vicky (Rebecca Hall) w filmie Vicky Cristina Barcelona]

Cristina jest bardziej wyzwoloną kobietą, która nie boi się wyrażać swoich emocji. Jest otwarta na nowe doświadczenia i nie ma oporów przed eksperymentowaniem w miłości. Cristina jest przyciągana do Juan Antonio, charyzmatycznego malarza, który jest uwikłany w burzliwą relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną.
[Image of Cristina (Scarlett Johansson) w filmie Vicky Cristina Barcelona]

Juan Antonio jest artystą, który żyje w zgodzie ze swoimi emocjami. Jest utalentowany i czarujący, ale też impulsywny i nieprzewidywalny. Juan Antonio jest przyciągany do obu kobiet, ale nie jest w stanie zdecydować, z którą chce być.

Maria Elena jest byłą żoną Juan Antonio. Jest artystką i pisarką, która jest równie temperamentna i nieprzewidywalna jak jej były mąż. Maria Elena jest przyciągana do Cristiny, ale jest też zazdrosna o jej młodość i uwodzicielstwo.
[Image of Maria Elena (Penélope Cruz) w filmie Vicky Cristina Barcelona]

Film opowiada o miłości w różnych jej formach. Vicky i Juan Antonio reprezentują klasyczną miłość romantyczną, opartą na wzajemnym uczuciu i zrozumieniu. Cristina i Maria Elena reprezentują miłość intensywną i pasjonującą, ale też pełną sprzeczności i dramatu.

Film jest pełen humoru i inteligentnych dialogów. Allen ukazuje Barcelonę jako miasto pełne życia, miłości i sztuki. Film jest jednocześnie zabawny, wzruszający i pouczający.

„Vicky Cristina Barcelona” to jeden z najlepszych filmów Woody’ego Allena. Jest to film, który porusza serce i bawi do łez. To film, który warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

Oto kilka dodatkowych szczegółów, które warto odnotować:

 • Film został nakręcony w Barcelonie, a jego zdjęcia są zachwycające.
 • Film otrzymał dwie nominacje do Oscara, w tym za rolę Penélope Cruz.
 • Film został dobrze przyjęty przez krytyków, którzy chwalili jego humor, inteligencję i oryginalność.

Podsumowując, „Vicky Cristina Barcelona” to film, który warto zobaczyć. To zabawny, wzruszający i pouczający obraz miłości w różnych jej przejawach.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Woody Allen
scenariusz Woody Allen
gatunek Komedia obycz.
produkcja Hiszpania, USA
premiera 17 maja 2008 (Światowa) 17 kwietnia 2009 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $96 409 300 na świecie$23 216 709 w USA$73 192 591 poza USA
budżet $15 500 000
dystrybucja Kino Świat
studio Weinstein Company, The (przedstawia) / Gravier Productions (produkcja) / Mediapro (produkcja) /
tytuł oryg. Vicky Cristina Barcelona
inne tytuły Summer Wedding (tytuł roboczy) USA Woody Allen Spanish Project (tytuł roboczy) USA Woody Allen Summer Project 2007 (tytuł roboczy) USA

Vicky Cristina Barcelona: miłość w wielu odsłonach

Rozdział 1: Przyjazd do Barcelony

Dwie młode Amerykanki, Vicky i Cristina, przyjeżdżają do Barcelony na wakacje. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż za swojego narzeczonego, Douga. Cristina, otwarta na emocjonalne i seksualne przygody, to jej zupełne przeciwieństwo.

Obie przyjaciółki wynajmują pokój w willi należącej do Juan Antonio, charyzmatycznego malarza. Juan Antonio od razu wzbudza zainteresowanie obu kobiet. Jest przystojny, inteligentny i ma tajemniczy urok.

Rozdział 2: Romans z Juanem Antonio

Wkrótce Vicky i Cristina zaczynają spotykać się z Juanem Antonio. Vicky jest zafascynowana jego sztuką i osobowością. Cristina jest bardziej zainteresowana jego fizycznością i seksualną energią.

Trójkąt miłosny zaczyna się rozwijać. Vicky i Cristina rywalizują o względy Juan Antonio. On sam jest zadowolony z takiej sytuacji. Uwielbia być w centrum uwagi i cieszy się, że może mieć dwie piękne kobiety.

Rozdział 3: Pojawienie się Marii Eleny

W pewnym momencie do Barcelony przyjeżdża Maria Elena, była żona Juan Antonio. Jest to kobieta o silnym charakterze i dużej charyzmie. Od razu dochodzi między nią a Juan Antonio do kłótni.

Cristina jest zafascynowana Marią Eleną. Widzi w niej kobietę wolną i niezależną, taką, jaką sama chciałaby być. Vicky jest natomiast przerażona. Boi się, że Juan Antonio może ją porzucić dla Marii Eleny.

Rozdział 4: Rozstanie

Ostatecznie Vicky i Cristina muszą zmierzyć się z faktem, że Juan Antonio nie może im dać tego, czego chcą. Vicky decyduje się wrócić do domu i poślubić Douga. Cristina natomiast pozostaje w Barcelonie, aby kontynuować swoją artystyczną karierę.

Rozdział 5: Epilogue

Kilka lat później Vicky i Cristina spotykają się ponownie w Barcelonie. Obie są już w innych związkach, ale nadal pamiętają o swoim romansie z Juanem Antonio.

Ocena

„Vicky Cristina Barcelona” to zabawny, inteligentny film, ukazujący miłość we wszystkich jej przejawach. Film jest pełen humoru, ale także porusza poważne tematy, takie jak miłość, zdrada i rozstanie.

Reżyser Woody Allen świetnie uchwycił atmosferę Barcelony. Miasto jest przedstawione jako miejsce pełne zmysłowości i uroku.

Obsada filmu jest znakomita. Javier Bardem jest wspaniały w roli charyzmatycznego malarza. Penélope Cruz również zachwyca swoją kreacją. Rebecca Hall i Scarlett Johansson są przekonujące w rolach dwóch przyjaciółek, które muszą zmierzyć się z wyzwaniami miłości.

„Vicky Cristina Barcelona” to jeden z najlepszych filmów Woody’ego Allena. To film, który warto obejrzeć, aby poznać miłość w wielu jej przejawach.

Synonimy

W opisie filmu zastosowałem następujące synonimy:

 • przyjeżdżają – przybywają, przybywają na wakacje
 • młode – młode kobiety, młode Amerykanki
 • intelektualna – bystra, inteligentna, inteligentna i czuła
 • czuła – wrażliwa, czuła, o czułym sercu
 • niedługo – wkrótce, w niedalekiej przyszłości
 • wyjść za mąż – wziąć ślub, zawrzeć związek małżeński
 • otwarta – otwarta na nowe doświadczenia, otwarta na emocje, otwarta na przygody
 • emocjonalna – uczuciowa, emocjonalna, o silnych emocjach
 • seksualna – erotyczna, o charakterze seksualnym
 • uwikłany – zaangażowany, zaangażowany w związek
 • burzliwa – gwałtowna, dramatyczna, pełna konfliktów
 • skomplikowana – trudna, zawiła, pełna zwrotów akcji
 • zanurzony – otoczony, otoczony atmosferą
 • soczysta – pełna życia, pełna zmysłowości

Vicky Cristina Barcelona (2008) to film Woody'ego Allena, który opowiada historię dwóch młodych Amerykanek, Vicky i Cristiny, które przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż; otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio, charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną.

Wakacje w Barcelonie

Film rozpoczyna się od przyjazdu Vicky i Cristiny do Barcelony. Vicky, która ma niedługo wyjść za mąż za Douga, jest podekscytowana rozpoczęciem nowego rozdziału w swoim życiu. Cristina, z kolei, jest bardziej otwarta na przygody i nie ma ochoty się ustatkować.

Obie przyjaciółki szybko zakochują się w pięknie Barcelony. Przechadzają się po wąskich uliczkach miasta, podziwiają jego zabytki i atmosferę. Wkrótce poznają Juan Antonio, charyzmatycznego malarza, który mieszka w ich apartamentowcu.

Niekonwencjonalna relacja

Juan Antonio jest artystą o zmiennych nastrojach i temperamentnym charakterze. Jest również uwikłany w burzliwą relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną, która jest hiszpańską tancerką flamenco.

Vicky i Cristina szybko dają się wciągnąć w niekonwencjonalną relację z Juanem Antonio. Cristina, która jest bardziej odważna, szybko staje się jego kochanką. Vicky, z kolei, początkowo stara się trzymać na dystans, ale z czasem zaczyna ulegać jego urokowi.

Miłość w różnych odsłonach

„Vicky Cristina Barcelona” to film o miłości w różnych jej odsłonach. O miłości romantycznej, erotycznej, ale też o miłości platonicznej i miłości do sztuki.

Vicky i Cristina reprezentują dwa różne podejścia do miłości. Vicky jest bardziej zachowawcza i szuka miłości stabilnej i trwałej. Cristina, z kolei, jest bardziej otwarta i szuka miłości pełnej pasji i emocji.

Relacja Vicky i Juan Antonio jest pełna napięć i zwrotów akcji. Vicky musi zmierzyć się z własnymi uczuciami i rozterkami. Cristina, z kolei, odkrywa, że miłość może być skomplikowana i trudna.

Maria Elena

Do Barcelony przyjeżdża również Maria Elena, by zabrać Juan Antonio na wakacje. Maria Elena jest silną i niezależną kobietą, która nie boi się wyrażać swoich emocji.

Jej przyjazd całkowicie zmienia sytuację. Vicky i Cristina muszą zmierzyć się z zazdrością i oskarżeniami ze strony Marii Eleny.

Koniec wakacji

Wakacje w Barcelonie dobiegają końca. Vicky i Cristina muszą podjąć decyzje o swoich przyszłych losach. Vicky musi zdecydować, czy chce wyjść za Douga, a Cristina, czy chce pozostać z Juanem Antonio.

„Vicky Cristina Barcelona” to zabawny i inteligentny film, który porusza ważne tematy takie jak miłość, relacje międzyludzkie i sztuka. Film jest pełen humoru, ale też refleksji.

Oceny

Film został pozytywnie oceniony przez krytyków. Doceniano jego humor, inteligentny scenariusz i znakomitą obsadę. „Vicky Cristina Barcelona” otrzymała wiele nagród, w tym nominację do Oscara za najlepszą aktorkę drugoplanową dla Penélope Cruz.

Podsumowanie

„Vicky Cristina Barcelona” to film, który warto zobaczyć. To zabawna i wzruszająca historia o miłości, relacjach międzyludzkich i sztuki.

Aktor Postać
Cristina
María Elena
Vicky
Juan Antonio Gonzalo
Doug
Ben
Judy Nash
Mark Nash
Adam
Sally
Charles
Rosa
Jay
Przyjaciel Juana Antonia
Przyjaciel Juana Antonia
Przyjaciel Juana Antonia
Przyjaciółka Juana Antonia
Doktor
Julio Josep
Gość w galerii
Gitarzysta w Barcelonie
Gość w galerii sztuki
Gość w galerii sztuki
Gość na imprezie
Gość w galerii
Barman w galerii
Gość w galerii
Gitarzysta w Asturias
Gość na imprezie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *