Obiecaj mi! / Zavet (2007)

Film

Czas trwania: 2 godz. 7 min.

Opis

Obiecaj mi! to film Emira Kusturicy z 2007 roku, który opowiada historię Cane’a, chłopca z wiejskiej Serbii, który zostaje wysłany do miasta w poszukiwaniu żony. Film jest pełny humoru, ale także porusza ważne tematy, takie jak miłość, rodzina i tradycja.

Akcja filmu rozpoczyna się w spokojnej, bałkańskiej wiosce. Cane żyje tam ze swoim dziadkiem, który jest dla niego wszystkim. Pewnego dnia dziadek umiera i prosi wnuka, aby ten złożył mu obietnicę. Cane ma sprzedać krowę Cvetkę, kupić ikonę św. Mikołaja i znaleźć żonę.

Cane wyrusza do miasta z misją. Jednak zadanie znalezienia żony okazuje się dla niego bardzo trudne. W mieście panują zupełnie inne zasady niż w wiosce. Ludzie są bardziej cyniczni i materialistyczni. Cane nie potrafi odnaleźć się w tym świecie.

Pewnego dnia Cane spotyka Jasną, piękną dziewczynę z miasta. Dziewczyna jest inna niż wszystkie, jakie Cane do tej pory widział. Jest uczciwa, szczera i pełna miłości. Cane zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia.

Cane i Jasna zaczynają się spotykać. Jednak ich miłość jest zakazana. Rodzina Jasnej nie akceptuje chłopaka z wioski. Cane i Jasna muszą stawić czoła wielu przeciwnościom, aby być razem.

Obiecaj mi! to film pełen humoru i ciepła. Kusturica w swoim filmie ukazuje świat w baśniowy sposób. Jednak film porusza również ważne tematy, takie jak miłość, rodzina i tradycja.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

  • Film został nakręcony w Serbii i Francji.
  • W filmie wystąpili m.in. Uroš Milovanović, Marija Petronijević i Aleksandar Berček.
  • Film otrzymał pozytywne recenzje od krytyków.

Oto kilka cytatów z filmu:

  • Dziadek: „Obiecaj mi, że znajdziesz żonę i będziesz dobrym człowiekiem.”
  • Cane: „Obiecuję, dziadku.”
  • Jasna: „Nie mogę z tobą być. Moja rodzina cię nie zaakceptuje.”
  • Cane: „Nie obchodzi mnie, co twoja rodzina myśli. Kocham cię.”

Ocena filmu:

Obiecaj mi! to jeden z najlepszych filmów Emira Kusturicy. Jest to film zabawny, wzruszający i pełen uniwersalnych wartości. Film jest wart obejrzenia przez wszystkich, którzy lubią baśnie, komedie i filmy o miłości.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Emir Kusturica
scenariusz Emir Kusturica, Ranko Bozic
gatunek Komedia obycz.
produkcja Serbia, Francja
premiera 26 maja 2007 (Światowa)
dystrybucja Kino Świat
studio Fidélité Productions
tytuł oryg. Zavet
inne tytuły Promise Me This Miedzynarodowe

Obiecaj mi! to film Emira Kusturicy z 2007 roku, który opowiada historię chłopca ze wsi, Tsane, który zostaje wysłany do miasta przez umierającego dziadka z misją odnalezienia żony.

Akcja filmu rozgrywa się na odległym wzgórzu w Serbii. Tsane mieszka tam z dziadkiem i krową Cvetką. Pewnego dnia dziadek, który jest już stary i chory, prosi wnuka, aby spełnił jego ostatnią prośbę. Chce, żeby Cane sprzedał krowę, kupił ikonę świętego Mikołaja oraz dowolną rzecz, o której marzy, a na koniec znalazł żonę.

Cane obiecuje spełnić wszystkie życzenia dziadka. Sprzedaje krowę, kupuje ikonę i srebrny pistolet, a potem wyrusza do miasta.

W mieście Cane spotyka wiele ciekawych osób. Poznaje m.in. Bossa Baję, gangstera, który jest zafascynowany kulturą bałkańską, oraz Jasną, piękną dziewczynę, w której się zakochuje.

Cane i Jasna spędzają razem wiele czasu. Zakochani są szczęśliwi, ale ich szczęście nie trwa długo. Boss Bajo, który również jest zakochany w Jasnej, postanawia za wszelką cenę ją zdobyć.

Wkrótce między Cane a Bossem Baja wybucha wojna. Obaj mężczyźni są gotowi na wszystko, aby zdobyć Jasną.

W końcu Cane pokonuje Bossa Baję i zdobywa serce Jasnej. Zakochani wracają do wioski, aby rozpocząć nowe życie.

Film Obiecaj mi! to pełna humoru i wzruszenia opowieść o miłości, przyjaźni i spełnianiu marzeń. Film jest również refleksją na temat tradycji i nowoczesności.

Kusturica przedstawia w swoim filmie świat, który jest inny od tego, który znamy. Jest to świat pełen kolorów, muzyki i swoistej poetyki. Film dotyka uniwersalnych pytań i wartości, takich jak miłość, przyjaźń, rodzina i tożsamość.

Oto kilka charakterystycznych elementów filmu:

  • Humor: Kusturica jest mistrzem absurdalnego humoru. W Obiecaj mi! znajdziemy wiele zabawnych scen, takich jak np. scena, w której Cane walczy z Bossem Bają za pomocą srebrnego pistoletu.
  • Romans: Film jest również pełną wzruszeń opowieścią o miłości. Miłość między Cane i Jasną jest szczera i namiętna.
  • Tradycja i nowoczesność: Film porusza temat zderzenia tradycji z nowoczesnością. Cane pochodzi ze wsi, gdzie panują tradycyjne wartości. Jasna natomiast jest nowoczesną dziewczyną, która marzy o wolności.

Obiecaj mi! to jeden z najlepszych filmów Emira Kusturicy. Jest to film zabawny, poruszający i pełen uniwersalnych wartości.

Aktor Postać
Tsane
Jasna
Dziadek Živojin Marković
Boss Bajo
Bosa
Inspektor
Matka Jasnej
Topuz
Runjo
Cvaka
Mrga
Zeka
Zuba
Urzędnik
Pahuljica Miłovanović
Kum
Tomic
Matka szefa
Ciocia Jasnej
Właściciel cyrku
Ksiądz
Ksiądz
Lecący mężczyzna
Nauczyciel wychowania fizycznego
Nauczycielka Jasnej
Partner szefa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *