Wstrząsy / Tremors (1990)

Film

Czas trwania: 1 godz. 36 min.

Opis

Val i Earl postanawiają opuścić swoje rodzinne miasteczko w poszukiwaniu lepszego życia. W drodze zostają zaatakowani przez pełzające pod ziemią ogromne larwy.

Oglądaj online za darmo

Wersja językowa: Lektor PL   Jakość: 720p

reżyseria Ron Underwood
scenariusz Brent Maddock / S.S. Wilson
gatunek Horror
produkcja USA
premiera 19 stycznia 1990 (świat)
boxoffice $48 572 000 na świecie$16 667 084 w USA$31 904 916 poza USA
budżet $11 000 000
na podstawie Ron Underwood (materiały do scenariusza, historia) / Brent Maddock (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
studio Universal Pictures (przedstawia) / No Frills Film Production
data produkcji 1990
tytuł oryg. Tremors
inne tytuły Wstrząsy Polska Wężoidy Polska Drgania Polska
Niewielkie miasteczko Perfection w stanie Nevada, które zamieszkuje niewiele osób, nie mających tu wielkich perspektyw. Dlatego dwie złote rączki, Val i Earl, planują wyjechać z niego w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak zawsze, gdy mieli to uczynić, zatrzymywali ich mieszkańcy, którzy za ich pracę oferowali darmowy "browar". Wydaje się, że i tym razem nic nie jest w stanie ich zatrzymać, lecz w mieście zaczynają mieć miejsce dziwaczne morderstwa...
Miasteczko Perfection w Nevadzie. Valentine McKee i Earl Bassett chcą opuścić rodzinne strony w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak gdy Perfection zaczynają nawiedzać dziwne stwory, mężczyźni postanawiają zostać i stawić im czoło. Mutanty prawdopodobnie ukrywają się pod ziemią. Według specjalistki sejsmolog pojawienie się bestii ma związek ze zbliżającym się trzęsieniem ziemi.
W pewnym miasteczku na odludziu życie toczy się powoli. Z dnia na dzień ta codzienność zmienia się, gdy znikają mieszkańcy. Pierwszymi, którzy wpadają na trop są dwie "złote rączki" Earl (Fred Ward) i Val (Kevin Bacon). Ich samochód zostaje zaatakowany przez olbrzymiego padalca. Okazuje się, iż to tylko jedna z macek czegoś znacznie większego. Niedługo potem gigantyczne robale wychodzą spod ziemi i atakują wszystko, co się rusza.
Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku Perfection, na pustyniach stanu Nevada. Earl (Fred Ward) i Val (Kevin Bacon) planują  wyjazd do innej miejscowości w poszukiwaniu lepszych perspektyw do życia. Ich plany krzyżuje seria dziwnych wydarzeń na terenie pustkowia. Coraz częściej notuje się trzęsienia ziemi, a na dodatek dochodzi do tajemniczych zabójstw. Gdy bohaterowie filmu odkrywają, że za wszystko odpowiedzialne są ogromne larwy żyjące pod ziemią, postanawiają stawić czoła krwiożerczym potworom.
Aktor Postać
Kevin Bacon Valentine McKee
Fred Ward Earl Bassett
Finn Carter Rhonda LeBeck
Michael Gross Burt Gummer
Reba McEntire Heather Gummer
Charlotte Stewart Nancy Sterngood
Tony Genaro Miguel
Ariana Richards Mindy Sterngood
Richard Marcus Nestor Cunningham
John Pappas Carmine, robotnik drogowy
John Goodwin Howard, robotnik drogowy
Bibi Besch Megan Wallace
Conrad Bachmann Dr Jim Wallace
Michael Dan Wagner Stary Fred
Sunshine Parker Edgar Deems
Victor Wong Walter Chang
Robert Jayne Melvin Plug
Tom Woodruff Jr. Grabboid

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *