Paranormal Activity 4 (2012)

Film

Czas trwania: 1 godz. 28 min.

Opis

„Paranormal Activity 4 (2012)” to film z gatunku horroru, który ukazuje przerażające wydarzenia, rozgrywające się sześć lat po dramatycznych wydarzeniach opisanych w drugiej części serii. Reżyserami tego mrożącego krew w żyłach thrillera są Henry Joost i Ariel Schulman, a fabuła przenosi nas do nowego domu, który pozornie jest spokojny, ale w rzeczywistości skrywa mroczne sekrety.

W niewielkim miasteczku, gdzie pozornie nic złego nie dzieje się od czasu zniknięcia poprzednich mieszkańców, pojawia się nowa rodzina. Wydaje się, że są zwyczajnymi ludźmi, prowadzącymi normalne życie, ale szybko okaże się, że spokój ten jest złudzeniem. Historia rozpoczyna się sześć lat po tajemniczym zniknięciu poprzednich mieszkańców domu, a przekleństwo, które nadal ciąży nad okolicą, odciska swoje mroczne piętno na nowych lokatorach.

Alex (Kathryn Newton) i jej młodszy brat Wyatt (Aiden Lovekamp) są głównymi bohaterami, którzy stają się świadkami niepokojących zdarzeń po wprowadzeniu się do sąsiedztwa tajemniczej pary – Katie (Katie Featherston) i Robbiego (Brady Allen). Już od pierwszych dni ich obecności w okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Światła migoczą, słychać niewytłumaczalne odgłosy, a atmosfera wokół domu gęstnieje wraz z nadejściem nocy.

Alex, mając przeczucie, że nowi sąsiedzi mają coś wspólnego z nadprzyrodzonymi zjawiskami, postanawia zbadać tę sprawę. Jej przekonanie wzmaga się, gdy zauważa, że wszelkie paranormalne zdarzenia są związane z Robbie’em, który zdaje się być nośnikiem demona. Teraz bohaterowie muszą stawić czoła tajemniczemu niebezpieczeństwu, które zaczyna narastać w ich domu.

Nie było świadków zniknięcia poprzednich mieszkańców, a po pięciu latach pełnych demonicznej wściekłości Katie powraca z młodym chłopcem o imieniu Hunter. Gotowa na nowe ofiary, zaczyna siać strach w nowym otoczeniu. Cała akcja nabiera tempa od momentu pojawienia się sąsiadów, a nastolatka Alex zostaje wplątana w przerażający wir zdarzeń, które prowadzą do zakończenia tak potężnego, że widzowi zostanie w pamięci na długo.

Film ten w mistrzowski sposób buduje napięcie, korzystając z atmosfery grozy, którą tworzą dziwne dźwięki, niespodziewane zdarzenia i niepokojące obrazy. Reżyserzy, Henry Joost i Ariel Schulman, doskonale operują technikami found footage, co sprawia, że widz ma wrażenie uczestniczenia w samym środku wydarzeń. Efekt jest oszałamiający, a każde skrzypnięcie podłogi czy cień ruchomy w kącie ekranu wywołuje dreszcz emocji.

Kathryn Newton jako Alex wspaniale oddaje uczucie przerażenia i dezorientacji, jakie opanowuje jej postać w obliczu nadprzyrodzonych zjawisk. Aiden Lovekamp jako młodszy brat dodaje do tego miksu niewinności i dziecięcego lęku, tworząc tandem bohaterów, którzy muszą razem stawić czoła niebezpieczeństwu.

Kluczową rolę odgrywają również Katie Featherston i Brady Allen jako tajemnicza para sąsiadów. Ich wyraziste kreacje budują atmosferę niepokoju i sprawiają, że widz nie może oderwać wzroku od ekranu, czekając z niecierpliwością na rozwinięcie dalszych wydarzeń.

„Paranormal Activity 4” to film, który wnikliwie analizuje temat paranormalnych zjawisk, łącząc w sobie elementy horroru psychologicznego i thrillera. Wprowadza widza w świat nieuchwytnych sił zła, które potrafią przeniknąć do codziennego życia pozornie zwyczajnych ludzi. Z każdą chwilą narasta napięcie, a zakończenie filmu pozostawia widza z szeregami pytań i wstrząsającym uczuciem niepewności.

Podsumowując, „Paranormal Activity 4 (2012)” to pełnometrażowy koszmar, który wciąga widza w wir strachu i niepokoju. Zdolność reżyserów do budowania napięcia, doskonała gra aktorska oraz zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że ten film z pewnością zapisuje się w historii jako jedno z najbardziej przerażających dzieł gatunku horroru. Obejrzenie go po zmroku może być wyjątkowym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci widza.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Henry Joost, Ariel Schulman
scenariusz Christopher Landon
gatunek Horror
produkcja USA
premiera 16 października 2012 (Światowa) 19 października 2012 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $142 838 957 na świecie$53 921 300 w USA$88 917 657 poza USA
budżet $5 000 000
na podstawie Chad Feehan (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.
studio Paramount Pictures (przedstawia) / Blumhouse Productions / Room 101 /
tytuł oryg. Paranormal Activity 4
Kolejna odsłona kultowej serii. Spokój w podmiejskim domu jest tylko pozorny. Minęło 6 lat od chwili, gdy w niewytłumaczalny sposób z tego domu zniknęli jego mieszkańcy. Ale przekleństwo, ciążące nad okolicą, nie zniknęło wraz z nimi. Oto nowa historia i nowa rodzina, prowadząca normalne życie. Tyle tylko, że ich nowi sąsiedzi są jacyś... inni. W dodatku od czasu, gdy się wprowadzili, zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Ale to, że światła się zapalają i gasną, że słychać jakieś dziwne odgłosy, to nic. Bo dopiero kiedy nadchodzi noc, budzą się prawdziwe demony...
Alex (Kathryn Newton) i jej młodszy brat Wyatt (Aiden Lovekamp) po wprowadzeniu się nowych sąsiadów, Katie (Katie Featherston) i Robbiego (Brady Allen) są świadkami przerażających zdarzeń. Alex jest przekonana, że niewytłumaczalne zjawiska są związane z przybyciem Robbiego, który sprowadził do ich domu demona. Teraz bohaterowie muszą stawić czoła tajemniczemu niebezpieczeństwu.
Nie było żadnych świadków zniknięcia Katie i jej siostrzeńca Huntera. Po pięciu latach pełna demonicznej wściekłości dziewczyna powróciła z tajemniczym chłopcem, gotowa wziąć na cel nowe ofiary. Teraz, poczynając od przybycia nowych sąsiadów, nastolatka złapie każdego w przerażających okolicznościach. Wszystko prowadzi do "zakończenia tak mocnego, że będziesz trząść się jeszcze długo".
Aktor Postać
Alex
Ben
Wyatt
Robbie
Holly
Doug
Katie
Sarah
Tara
Derek
Przyjaciółka mamy Robbiego
Cień chłopca
Cień chłopca
Sędzia
Trenerka piłkarska Wyatta
Debbie
Wiedźma
Łowca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *