Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów / A Nightmare On Elm Street 3: Dream Warriors (1987)

Film

Czas trwania: 1 godz. 36 min.

Opis

Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów

Reżyseria: Chuck Russell

Scenariusz: Brian Helgeland, Leslie Bohem

Obsada: Patricia Arquette, Heather Langenkamp, Robert Englund, Craig Wasson, Laurence Fishburne

Gatunek: horror

Kraj produkcji: Stany Zjednoczone

Rok produkcji: 1987

Czas trwania: 97 minut

Ocena: 7/10

Opis:

W niewielkim miasteczku Springwood dochodzi do serii samobójstw wśród nastolatków. Początkowo nikt nie rozumie, co jest przyczyną tych zdarzeń. Jednak szybko okazuje się, że za wszystkim stoi Freddy Krueger, morderca dzieci, który został zabity przez rodziców swoich ofiar. Freddy jednak nie zamierza odejść w zapomnienie. Odnalazł sposób, aby przetrwać w świecie snów, gdzie może zabijać bezkarnie.

Jedną z jego ofiar jest Kristen Parker, młoda dziewczyna, która po nieudanej próbie samobójczej trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam poznaje grupę innych nastolatków, którzy również są dręczeni przez koszmary z Freddym. Wraz z nimi Kristen postanawia znaleźć sposób na pokonanie demona.

Do pomocy w walce z Freddym przybywa Nancy Thompson, jedyna osoba, która przeżyła jego atak. Nancy wie, że aby pokonać Freddy’ego, trzeba go wejść w jego świat snów. Jednak nie będzie to łatwe. Freddy jest potężnym przeciwnikiem i nie cofnie się przed niczym, aby ich zabić.

Wrażenia:

Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów to kontynuacja kultowego horroru z 1984 roku. Film jest utrzymany w podobnym tonie do swojego poprzednika. Jest mroczny, makabryczny i przerażający.

Reżyser Chuck Russell, który wcześniej pracował przy takich filmach jak Klątwa czy Więzień Alcatraz, doskonale odnalazł się w konwencji horroru. Jego film jest pełen pomysłowych i przerażających scen. Szczególnie wyróżniają się sceny, w których Freddy przenosi się do świata snów swoich ofiar.

Obsada filmu również spisała się na medal. Patricia Arquette w roli Kristen Parker jest przekonująca i pełna emocji. Heather Langenkamp, która ponownie wciela się w rolę Nancy Thompson, również jest bardzo dobra.

Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów to udany sequel, który zachwyci fanów horrorów. Film jest pełen napięcia, krwi i przemocy. Jeśli lubicie horrory, to koniecznie powinniście go zobaczyć.

Wady:

  • Film jest nieco zbyt długi.
  • Niektóre sceny są zbyt brutalne.

Zalety:

  • Mroczna i makabryczna atmosfera.
  • Przemyślane i przerażające sceny.
  • Dobra obsada.

Podsumowanie:

Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów to udany sequel, który zachwyci fanów horrorów. Film jest pełen napięcia, krwi i przemocy. Jeśli lubicie horrory, to koniecznie powinniście go zobaczyć.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Chuck Russell
scenariusz Bruce Wagner, Wes Craven
gatunek Horror
produkcja USA
premiera 27 lutego 1987 (Światowa) 19 listopada 2008 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $44 793 222 w USA
budżet $4 500 000
na podstawie Wes Craven (postacie) (materiały do scenariusza, historia) / Bruce Wagner (materiały do scenariusza, historia)
studio Heron Communications (przedstawia) / New Line Cinema (przedstawia) / Smart Egg Pictures (przedstawia) /
tytuł oryg. A Nightmare On Elm Street 3: Dream Warriors
inne tytuły A Nightmare on Elm Street 3 (tytuł skrócony) USA

Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów to amerykański horror z 1987 roku, wyreżyserowany przez Chucka Russella. Film jest kontynuacją Koszmaru z ulicy Wiązów (1984) i Koszmaru z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego (1985).

Akcja filmu rozgrywa się w Springwood, gdzie nastolatków dręczą koszmary o Freddym Kruegerze. Kristen Parker, jedna z ofiar Freddy'ego, trafia do szpitala psychiatrycznego Westin Hills. Tam poznaje grupę innych młodych ludzi, którzy również są prześladowani przez koszmary. Pod opieką doktor Neila Gordona, Kristen i jej nowi przyjaciele uczą się kontrolować swoje sny, aby pokonać Freddy'ego.

Film rozpoczyna się od sceny, w której Kristen Parker (Patricia Arquette) próbuje popełnić samobójstwo. Dziewczyna jest dręczona koszmarami o Freddym Kruegerze (Robert Englund). Jej matka, pani Parker (Carol Kane), umieszcza ją w szpitalu psychiatrycznym Westin Hills.

W szpitalu Kristen poznaje grupę innych młodych ludzi, którzy również są prześladowani przez koszmary. Wśród nich są: Taryn White (Jennifer Rubin), która śni o mordercy z nożem w ręku; Kincaid (Ken Sagoes), który śni o pożarze; Joey Crusel (Mark Patton), który śni o krwawym śniegu; i Will Stanton (Ira Heiden), który śni o upadającym domu.

Pod opieką doktor Neila Gordona (Craig Wasson), Kristen i jej nowi przyjaciele uczą się kontrolować swoje sny. Dzięki temu są w stanie stawić czoła Freddy'emu w jego własnym świecie.

Freddy jednak nie zamierza się łatwo poddać. Popełnia kolejne morderstwo, które paraliżuje strachem pacjentów. Kristen i jej przyjaciele muszą połączyć siły, aby pokonać Freddy'ego i zakończyć jego koszmar.

Film Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów został pozytywnie przyjęty przez krytyków. Recenzenci chwalili przede wszystkim aktorstwo, efekty specjalne i sceny akcji. Film okazał się również sukcesem komercyjnym, zarabiając ponad 44 miliony dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Oto kilka ciekawostek dotyczących filmu:

  • Film został nakręcony w Vancouver w Kanadzie.
  • Robert Englund wcielił się w rolę Freddy'ego Kruegera po raz trzeci.
  • Heather Langenkamp powróciła w roli Nancy Thompson.
  • Film zawiera wiele nawiązań do pierwszej części serii, m.in. koszmar Kristen o domu na ulicy Wiązów.

Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów to jeden z najlepszych filmów z serii. Film jest pełen akcji, suspense'u i humoru. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów horrorów.

Aktor Postać
Nancy Thompson
Neil Gordon
Freddy Krueger
Donald Thompson
Roland Kincaid
Joey Crusel
Taryn White
Phillip Anderson
Dr Elizabeth Simms
Kristen Parker
Max
Jennifer Caulfield
Elaine Parker
Lorenzo
Marcie
Neurochirurg
Dziewczyna na cmentarzu
Siostra zakonna Mary Helena / Amanda Krueger
Will Stanton
Dick Cavett
Dr Carver
Zsa Zsa Gabor
Pielęgniarka
Pielęgniarka
Śpiewaczka piosenki Freddy'ego
Śpiewaczka piosenki Freddy'ego
Dziewczyna w tłumie
Ksiądz w kościele
Ksiądz na cmentarzu
Dziewczynka
Neil Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *