Family Man / The Family Man (2000)

Film

Czas trwania: 2 godz. 5 min.

Opis

„Family Man” to pełna emocji podróż Jacka Campbella, samotnego biznesmena z Wall Street, który pewnego dnia budzi się jako mąż i ojciec, zmieniając swoje życie w nieoczekiwany sposób. Wartości materialne, bogactwo i kariera, które definiowały jego dotychczasowe istnienie, nagle ustępują miejsca codziennym radościom życia rodzinnego i prostocie przedmieścia.

Jack Campbell, w wykonaniu Johna Cusacka, to postać zafascynowana sukcesem, osiągnięciami zawodowymi i stylem życia na najwyższym poziomie. Jego dni upływają na Wall Street, ubieraniu się w luksusowe garnitury i ściganiu za pieniędzmi. Jednakże, w wyniku magicznej interwencji, Jack zostaje przeniesiony do życia, które zignorował, zrezygnował i porzucił kilkanaście lat wcześniej – życia rodzinnego.

Film rozpoczyna się w wigilię Bożego Narodzenia, gdy Jack przypadkiem wchodzi do sklepu spożywczego i spotyka tajemniczego chłopca. Następnego dnia budzi się w zupełnie nowej rzeczywistości – jako mąż Kate (Téa Leoni) i ojciec dwojga dzieci, żyjący w zwykłym domu na przedmieściach. Jego wcześniejsze życie, stanowiące kwintesencję sukcesu zawodowego, zatraciło się, a Jack musi zmierzyć się z nowymi rolami i priorytetami.

Na początku Jack odrzuca i nie akceptuje tego nowego życia. Zmagając się z koniecznością zarządzania budżetem, zajmowania się dziećmi i prowadzenia skromnego biznesu oponiarskiego, doświadcza kulturowego szoku. Jednak stopniowo zaczyna dostrzegać wartość prostych, codziennych chwil z rodziną, które wcześniej umykały mu z uwagi.

Sceny ukazujące Jacka jako nieprzyzwyczajonego do domowych obowiązków męża i ojca stanowią źródło humoru, ale również przemycają ważne przesłanie o wartościach życia rodzinnego. Jack, początkowo pragnący wrócić do swojego wcześniejszego życia, stopniowo otwiera się na nową perspektywę. Sprawy komplikują się, gdy zaczyna odczuwać prawdziwe emocje, odnajdując sens w prostocie bycia razem z bliskimi.

W „Family Man” Brett Ratner stworzył film poruszający tematykę wyborów życiowych, wartości rodzinnych i prawdziwego szczęścia. John Cusack doskonale wciela się w rolę Jacka, przekonująco ukazując jego transformację z ambitnego biznesmena w oddanego męża i ojca. Film zdobywa serca widzów swoją uniwersalnością i wzruszającym przesłaniem, które skłania do refleksji nad priorytetami życiowymi.

Baner Zlukaj Film

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Brett Ratner
scenariusz David Diamond, David Weissman
gatunek Fantasy, Komedia rom., Świąteczny
produkcja USA
premiera 12 grudnia 2000 (Światowa) 18 listopada 2002 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $124 745 083 na świecie$75 793 305 w USA$48 951 778 poza USA
budżet $60 000 000
dystrybucja Kino Świat
studio Beacon Communications (przedstawia) / Universal Pictures (przedstawia) / Howard Rosenman Productions /
tytuł oryg. The Family Man

Film "Family Man" (2000) opowiada historię Jacka Campbella, samotnego biznesmena, który prowadzi luksusowe życie na Wall Street. W Wigilię Bożego Narodzenia Jack otrzymuje wiadomość od Kate Reynolds, swojej byłej narzeczonej, z którą rozstał się 13 lat wcześniej, wybierając karierę. Jack ignoruje wiadomość, gdyż dla niego praca jest najważniejsza. Tego samego wieczoru Jack rozwiązuje konflikt w sklepie spożywczym, pomagając młodemu chłopakowi, który grozi sprzedawcy pistoletem. Chłopak pyta Jacka, czego by chciał, a ten odpowiada, że ma wszystko, czego potrzebuje.

Następnego dnia, w Boże Narodzenie, Jack budzi się w zupełnie innym życiu. Jest mężem Kate i ojcem dwójki dzieci. Mieszka w małym domku na przedmieściach New Jersey i pracuje jako sprzedawca opon. Jack jest zszokowany i przerażony tym, co się stało. Próbuje wrócić do swojego poprzedniego życia, ale nie jest to możliwe.

Początkowo Jack nienawidzi swojego nowego życia. Brakuje mu luksusu i wygód, do których przywykł. Jednak z czasem zaczyna doceniać prostotę i radość życia rodzinnego. Jack zbliża się do Kate i dzieci, zaczyna rozumieć, że to właśnie to, czego szukał przez całe życie.

W dniu Walentynek Jack czuje się szczęśliwy i spełniony jak nigdy dotąd. Jednak następnego ranka budzi się w swoim starym życiu, w luksusowym apartamencie na Manhattanie. Jack jest zrozpaczony. Chce wrócić do swojej rodziny, ale wie, że to niemożliwe.

Film "Family Man" to historia o tym, jak ważne jest, aby znaleźć równowagę między karierą a życiem osobistym. Jack Campbell przez wiele lat poświęcał się pracy, lekceważąc swoje szczęście rodzinne. Dopiero kiedy otrzymał szansę, aby przeżyć życie, które mógłby mieć, zrozumiał, co tak naprawdę jest dla niego ważne.

Oto kilka synonimów i zmian szyku zdania, które zastosowałem w opisie filmu:

  • "Samotny biznesmen budzi się pewnego dnia jako ojciec i mąż." - zmieniłem na "W Wigilię Bożego Narodzenia Jack Campbell, samotny biznesmen, budzi się w zupełnie innym życiu. Jest mężem Kate i ojcem dwójki dzieci."
  • "Bezskutecznie stara się wrócić do swojego wcześniejszego życia." - zmieniłem na "Próbuje wrócić do swojego poprzedniego życia, ale nie jest to możliwe."
  • "Jack Campbell ma wszystko. A przynajmniej tak mu się wydaje." - zmieniłem na "Jack jest na szczycie kariery. Prowadzi luksusowe, niemal doskonałe życie."
  • "Jest prezesem jednej z największych firm na Wall Street, ubiera się tylko w najdroższe garnitury, jeździ sportowym ferrari...i jest samotny (nie licząc oczywiście pięknych kobiet, które przewijają się przez jego sypialnię)." - zmieniłem na "Jest businessmanem z Wall Street, który prowadzi luksusowe życie. Prowadzi luksusowy apartament, jeździ sportowym Ferrari i spotyka się z pięknymi kobietami."
  • "Czasami wspomina swoją ex-narzeczoną, z która rozstał się 13 lat wcześniej wybierając drogę kariery." - zmieniłem na "W Wigilię Bożego Narodzenia otrzymuje wiadomość od Kate Reynolds, swojej byłej narzeczonej, z którą rozstał się 13 lat wcześniej, wybierając karierę."
  • "I oto nagle, w wigilię Bożego Narodzenia Jack zasypia w swoim ekskluzywnym apartamencie, aby obudzić się jako mąż Kate, ojciec dwójki dzieci i sprzedawca opon samochodowych na przedmieściach New Jersey...posmakuje życia, które byłoby jego udziałem gdyby na pewnym etapie nie wybrał inaczej... Jest to nowoczesne "Wonderful Life" Franka Capry." - zmieniłem na "W Wigilię Bożego Narodzenia Jack budzi się w zupełnie innym życiu. Jest mężem Kate i ojcem dwójki dzieci. Mieszka w małym domku na przedmieściach New Jersey i pracuje jako sprzedawca opon. Jack jest zszokowany i przerażony tym, co się stało. Próbuje wrócić do swojego poprzedniego życia, ale nie jest to możliwe.

**Oczywiście, jest to

Aktor Postać
Jack Campbell
Kate Reynolds
Cash
Arnie
Peter Lassiter
Alan Mintz
Evelyn Thompson
Annie Campbell
Big Ed
Adelle
Paula
Lorraine
Betty Peterson
Tony, odźwierny
Ochroniarz Frank
Jeannie
Kierowniczka
Bill
Sam Wong
Reporterka CNBC
Kierowca limuzyny
Klient Tire
Kobieta w Deli
Służący Joe
Dziadek Wong
Dziewczyna na rynku
Pan Thompson
Sprzedawca garniturów
Gość na przyjęciu
Asystentka Mintza
Josh Campbell
Gość w restauracji
Asystentka Kate
Josh Campbell
Kenny
Tommy
Nick
Mężczyzna w domu
Kierowniczka
Kelner
Żona Nicka
Kupiec
Hostessa
Sydney Potter
Asystentka Dużego Eda
Sąsiadka / Gość na przyjęciu
Sprzedawca
Klient
Sąsiadka w New Jersey
Modelka w restauracji
Długowłosy mężczyzna na lotnisku
Sąsiadka Betty
Dziewczyna na zakupach
Punk na lotnisku w LA
Dyrektorka szkoły / Kasjerka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *