Family Man / The Family Man (2000)

Film

Czas trwania: 2 godz. 5 min.

Opis

Samotny biznesmen budzi się pewnego dnia jako ojciec i mąż. Bezskutecznie stara się wrócić do swojego wcześniejszego życia.

Oglądaj online za darmo

Wersja językowa: Napisy PL   Jakość: 1080p

reżyseria Brett Ratner
scenariusz David Diamond / David Weissman
gatunek Fantasy / Komedia rom. / Świąteczny
produkcja USA
premiera 12 grudnia 2000 (świat)
boxoffice $124 745 083 na świecie$75 793 305 w USA$48 951 778 poza USA
budżet $60 000 000
dystrybucja Kino Świat
studio Beacon Communications (przedstawia) / Universal Pictures (przedstawia) / Howard Rosenman Productions /
data produkcji 2000
tytuł oryg. The Family Man
inne tytuły Family Man Polska Ojciec rodziny (tytuł telewizyjny) Polska
Jack Campbell ma wszystko. A przynajmniej tak mu się wydaje. Jest prezesem jednej z największych firm na Wall Street, ubiera się tylko w najdroższe garnitury, jeździ sportowym ferrari...i jest samotny (nie licząc oczywiście pięknych kobiet, które przewijają się przez jego sypialnię). Czasami wspomina swoją ex-narzeczoną, z która rozstał się 13 lat wcześniej wybierając drogę kariery. I oto nagle, w wigilię Bożego Narodzenia Jack zasypia w swoim ekskluzywnym apartamencie, aby obudzić się jako mąż Kate, ojciec dwójki dzieci i sprzedawca opon samochodowych na przedmieściach New Jersey...posmakuje życia, które byłoby jego udziałem gdyby na pewnym etapie nie wybrał inaczej... Jest to nowoczesne "Wonderful Life" Franka Capry.
Jack jest przerażony. Jakimś dziwnym i niewyjaśnionym sposobem Jack Campbell - biznesmen - przeistoczył się w Jacka Campbella - głowę rodziny. Nie tylko mieszka w New Jersey zamiast w Nowym Jorku, lecz również prowadzi solidny, rodzinny samochód zamiast pięknego sportowego Ferrari. Zamiast robić wielkie pieniądze na Wall Street, zajmuje się sprzedażą opon w miejscu zwanym "U dużego Eda". Jego szafa natomiast jest pełna flanelowych koszul, zamiast kosztujących tysiące dolarów garniturów. Jego największym marzeniem staje się odzyskanie tego co jak mu się wydaje utracił, lecz kiedy zjawia się przed "swoim" domem na Manhattanie, recepcjonista nie ma pojęcia kim on jest. Kiedy w sklepiku naprzeciwko spostrzega chłopaka, którego widział w noc poprzedzającą wszystkie wydarzenia, wydaje mu się, że jest uratowany. Jednak chłopak z błyskiem w oku mówi mu, że to "próba" i znika zostawiając Jacka z mętlikiem w głowie. Po powrocie do New Jersey, Jack niechętnie zaczyna grać rolę statecznego męża i ojca, sprzedając opony za dnia, nocami zmieniając pieluszki swojemu dziecku. Jego starsza "córka" Annie trenuje go we wszystkich czynnościach, których nie wykonywał nigdy wcześniej, chociaż taj naprawdę przekonana jest, że Jack jest kosmitą, którego obcy podstawili zamiast jej tatusia. Wkrótce Jacka zaczynają cieszyć małe, domowe przyjemności, nawet takie jak pieczenie ciasta czy koszenie trawnika. I powoli zakochuje się w swojej "żonie", z czasem zdając sobie sprawę, że jest ona jedną z najmądrzejszych i wyrozumiałych kobiet jakie spotkał w ciągu ostatnich trzynastu lat. Wkrótce "próba" o jakiej mówił nieznajomy chłopak staje się dla Jacka prawdziwym życiem. Czy rzeczywiście jest to próba, czy druga szansa jaką dał mu los? Czy naprawdę musi się skończyć? A jeżeli się skończy, czy można zrobić coś, aby Jack nie utracił na zawsze tego wszystkiego co zostało mu dane?
Wigilia Bożego Narodzenia. Jack Campbell, samotny pracoholik i prezes jednej z największych firm na Wall Street otrzymuje wiadomość telefoniczną od kobiety, którą prawie poślubił 13 lat temu -wybrał jednak karierę. Nie oddzwania, gdyż praca jest dla niego najważniejsza - nawet w święta, a za dwa dni ma odbyć się największa w historii fuzja przedsiębiorstw, więc ma mnóstwo pracy. Tego samego dnia wieczorem młody murzyn terroryzuje pistoletem sklep. Jack rozwiązuje pokojowo konflikt i oferuje pomoc chłopakowi. Ten jednak twierdzi, że nie da mu się pomóc i zapytuje Jacka, czego on by chciał? Jack stwierdza , że ma wszystko w życiu i nic mu nie potrzeba więcej do szczęścia... Następnego dnia, w Boże Narodzenie, Jack budzi się w alternatywnej rzeczywistości - okazuje się że 13 lat temu nie rozstał się ze swoją ukochaną Kate, założył rodzinę i ma już dwójkę dzieci. Nie pracuje jednak na Wall Street, a sprzedaje opony za dużo mniejsze pieniądze. Nie mieszka w luksusowym apartamencie w Nowym Jorku, a w domku w Jersey. W dodatku musi sam utrzymywać rodzinę i liczyć się z każdym wydanym dolarem, do czego jest kompletnie nieprzyzwyczajony. Jack nienawidzi początkowo swojego nowego życia, z dnia na dzień zdaje sobie jednak sprawę jak puste było jego dotychczasowe...
Jack Cammbel dostaje propozycję wyjazdu na praktykę w jednym z najlepszych londyńskich banków, jego dziewczyna Kate prosi go żeby nie wyjeżdżał, czując że ich drogi się rozchodzą, jednak Jack obiecuje że za rok wróci. Mija 13 lat - Jack jest szanowanym biznesmenem, ma wszystko co można kupić za pieniądze, jednak kiedy nadchodzą święta czuje że czegoś mu brakuje. W wigilijna noc dostaje drugą szansę od losu. Rankiem w Boże Narodzenie ku swojemu zdziwieniu budzi się u boku Kate ? która jest jego żoną od 13 lat, jeszcze większe zdziwienie robią na nim dzieci. Jack stara się w pasować w nowe życie jednak wybity z własnego rytmu pragnie jak najszybciej wrócić do własnego życia. Kilka tygodni później w walentynki, po ciężkim dniu pracy, zabawie z dziećmi, po wyprowadzeniu psa, kiedy kładzie się do łóżka ze swoją żoną stwierdza że czuje się szczęśliwy i spełniony jak nigdy dotąd. I wtedy budzi się w swoim luksusowym apartamencie pragnąc za wszelka cenę odzyskać swoją dawną dziewczynę Kate.
Jack Campbell, businessman z Wall Street  jest na szczycie kariery. Prowadzi luksusowe, niemal doskonałe życie. W wigilijną noc przypadkowo wchodzi do sklepu spożywczego na Manhattanie i ... Następnego ranka, Jack budzi się w towarzystwie dwójki dzieci bawiących się w jego łóżku. Obok niego śpi Kate Reynolds, miłość z college`u, którą opuścił 13 lat temu. Nie jest to jego luksusowy apartament, zaś zwykły dom na przedmieściach New Jersey. Przerażony odkrywa, że jego dotychczasowe życie przestało istnieć.
Aktor Postać
Nicolas Cage Jack Campbell
Téa Leoni Kate Reynolds
Don Cheadle Cash
Jeremy Piven Arnie
Josef Sommer Peter Lassiter
Saul Rubinek Alan Mintz
Lisa Thornhill Evelyn Thompson
Makenzie Vega Annie Campbell
Harve Presnell Big Ed
Mary Beth Hurt Adelle
Amber Valletta Paula
Francine York Lorraine
Ruth Williamson Betty Peterson
John F. O'Donohue Tony, odźwierny
Daniel Whitner Ochroniarz Frank
Kate Walsh Jeannie
Lucy Lin Kierowniczka
Tom McGowan Bill
Ken Leung Sam Wong
Mary Civiello Reporterka CNBC
P.J. Barry Kierowca limuzyny
Si Picker Klient Tire
Maggi-Meg Reed Kobieta w Deli
Thomas James Foster Służący Joe
Mak Fai Dziadek Wong
Lisa Guzman Dziewczyna na rynku
Ray Valentine Pan Thompson
Paul Keith Sprzedawca garniturów
Hilary Adahms Gość na przyjęciu
Irene Roseen Asystentka Mintza
Jake Milkovich Josh Campbell
Christopher Breslin Gość w restauracji
Nina Barry Asystentka Kate
Ryan Milkovich Josh Campbell
Troy Hall Kenny
Joel McKinnon Miller Tommy
Gianni Russo Nick
Robert Downey Sr. Mężczyzna w domu
Lisa LoCicero Kierowniczka
Philippe Bergeron Kelner
Tanya Newbould Żona Nicka
Wass Stevens Kupiec
Elizabeth Sjoli Hostessa
Paul Sorvino Sydney Potter
Kathleen Doyle Asystentka Dużego Eda
Tarri Markel Sąsiadka / Gość na przyjęciu
Nick Taylor Sprzedawca
Adam Mucci Klient
Jill Scott Sąsiadka w New Jersey
Danielle Camastra Modelka w restauracji
Johnny Drocco Długowłosy mężczyzna na lotnisku
Elena Fabri Sąsiadka Betty
Jessica Montanez Dziewczyna na zakupach
Louis E. Rosas Punk na lotnisku w LA
Kylie Delre Dyrektorka szkoły / Kasjerka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *