Piotruś Pan / Peter Pan (2003)

Film

Czas trwania: 1 godz. 53 min.

Opis

Piotruś Pan zabiera Wendy Darling do Nibylandii, by opowiadała mu i zaginionym chłopcom bajki. W baśniowej krainie na życie chłopca nieustannie czyha Kapitan Hak.

Oglądaj online za darmo

Wersja językowa: Lektor PL   Jakość: 720p

reżyseria P.J. Hogan
scenariusz P.J. Hogan / Michael Goldenberg
gatunek Familijny / Fantasy / Przygodowy
produkcja Australia / USA / Wielka Brytania
premiera 9 grudnia 2003 (świat)
boxoffice $121 975 011 na świecie$48 462 608 w USA$73 512 403 poza USA
budżet $100 000 000
na podstawie J.M. Barrie "Piotruś Pan i Wendy" (sztuka)
studio Allied Stars Ltd. / Columbia Pictures Corporation / Red Wagon Entertainment /
data produkcji 2003
tytuł oryg. Peter Pan
inne tytuły Piotruś Pan Polska
Historia małego chłopca z Nibylandii, Piotrusia, który pewnego dnia zjawia się z maleńką wróżką Dzwoneczkiem w domu Pani Darling. Piotruś Pan, zaprzyjaźniwszy się z małymi mieszkańcami domu, przenosi dzieci do magicznej Nibylandii, gdzie przeżywają niesamowite przygody, ale muszą też stawić czoła złemu kapitanowi Hakowi.
Historia zaczyna się w pewną zimną noc w Londynie. Wendy Darling opowiada swoim młodszym braciom bajki o złym Kapitanie Hook'u, legendarnym piracie, który niczego się nie boi oprócz tykającego budzika. Ale dzieci stają się bohaterami jeszcze wspanialszej historii, kiedy Piotruś Pan wlatuje do ich pokoju i zabiera je do Nibylandii, krainy w której nie panują żadne prawa dorosłych, a władza należy do dzieci. Niestety spokój tego dziecięcego i radosnego świata zakłóca Kapitan Hook i jego piraci. Dzieci wraz z Piotrusiem Panem i jego przyjaciółmi będą musieli stawić im czoła.
Ekranizacja nieśmiertelnej opowieści Jamesa Matthew Barriego o przygodach wiecznego chłopca (Jeremy Sumpter), który pewnej zimowej nocy zjawia się w londyńskim domu państwa Darlingów i zabiera ich dzieci w niezwykłą, pełną przygód podróż. Razem odlatują do bajkowej krainy zwanej Nibylandią. Panuje w niej szczęście i beztroska, a co najważniejsze: nie obowiązują tam prawa dorosłych. Niestety, spokój Piotrusia i jego przyjaciół zakłóca pojawienie się złowrogiego pirata, kapitana Haka (Jason Isaacs)... Adaptacji dzieła Jamesa M. Barriego dokonał Australijczyk P. J. Hogan, twórca "Wesela Muriel", "Mój chłopak się żeni" i "Bezwarunkowej miłości". W rolach głównych występują: Jeremy Sumpter ("Ręka Boga"), Jason Isaacs ("Patriota", "Helikopter w ogniu", seria "Harry Potter"), debiutantka Rachel Hurd-Wood i Ludivine Sagnier ("Basen"). "Piotruś Pan" zdobył trzy nominacje do Nagród Saturna, w tym dla najlepszego filmu. Piękne zdjęcia "wyczarował" ceniony operator Donald McAlpine, nominowany do Oscara za "Moulin Rouge", autorką scenografii jest zaś trzykrotnie nominowana do Nagrody Akademii Janet Patterson ("Fortepian", "Portret damy", "Oscar i Lucinda"). Muzykę skomponował pięciokrotnie nominowany do nagrody Akademii James Newton Howard.
Wendy oraz jej dwóch braci - Michael - młodszy i John - starszy, mieszkają z rodzicami oraz psem imieniem Nanna w Londynie i tworzą szczęśliwą rodzinę. Dzieci mają mnóstwo fantazji i często bawią się w piratów oraz kochają opowieści o złym kapitanie Hooku. Najstarsza z rodzeństwa - Wendy, jest jednak już dość duża, by ojciec wymagał od niej, aby w końcu dorosła i spoważniała. Pewnego wieczoru przez okno do pokoju rodzeństwa wlatuje dziwny chłopiec. Ma on na imię Peter Pan i proponuje on Wendy, aby porzuciła dom rodzinny i poleciała z nim do Nibylandii. Zgadza się także zabrać ze sobą Johna i Michaela. - Zapomnij o nich, Wendy! Zapomnij o nich wszystkich! Poleć ze mną, a już nigdy... przenigdy nie będziesz musiała się martwić dorastaniem... Piękna, pełna magii i ekranizacja opowieści Jamesa Barriego, okraszona doskonałą muzyką.
Historia chłopca, który nigdy nie będzie dorosły. Zjawia się on pewnego wieczoru w domu trójki rodzeństwa - 12-letniej Wendy i jej dwóch młodszych braci. Piotruś Pan wraz z wróżką Dzwoneczkiem uczy dzieci latać i zabiera je do Nibylandii, krainy zamieszkałej przez zagubionych chłopców. Zaatakowani przez piratów rozdzielają się, za namową zawistnego Dzwoneczka Wendy zostaje raniona strzałą, a jej braci uprowadza okrutny Kapitan Hak. Dzieci muszą zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami i pułapkami zastawionymi przez piratów, zanim znów wrócą do rodzinnego domu.
Historia ta opowiada o chłopcu, który postanowił na zawsze być dzieckiem. Piotruś Pan wraz z Dzwoneczkiem przybywają do domu Państwa Darling, gdzie dzieci, pod wodzą Wendy, ekscytują się opowieściami o niebezpiecznym, legendarnym piracie, kapitanie Hooku. Piotruś Pan postanawia zabierać ich ze sobą w podróż. Udają się do Nibylandii, krainy, o której marzą wszystkie dzieci, gdzie nie rządzą prawa dorosłych. Dzieci wychodzą na spotkanie niesamowitych przygód, bajkowych postaci, ale też kłopotów i zagrożeń, jakie zapewni im kapitan Hook i jego okrutni piraci.
Jest to dość wierna ekranizacja powieści Jamesa Barrie. Opowiada o chłopcu, który nigdy nie dorasta. Pewnego dnia, kiedy Piotruś lata nad Londynem, w jednym z domów zauważa dziewczynkę opowiadającą bajki swojemu młodszemu rodzeństwu. Postanawia zabrać ich do świata, w którym żyje. Tak zaczyna się ich przygoda w bajecznej krainie Nibylandii. Dzieci znajdują tam wielu swoich rówieśników, którzy wiodą beztroskie życie bez rodziców. Wraz z nimi przeżywają wiele wspaniałych i niebezpiecznych przygód. Przede wszystkim, walczą z odwiecznym wrogiem Piotrusia, Kapitanem Hookem. Magia i wspaniałe życie, o którym marzy każde dziecko sprawiają, że trójka bohaterów zaczyna zapominać swoich rodziców, którzy przez cały czas wyczekują ich powrotu. Uczucie, które rodzi się między Piotrusiem i Wendy jeszcze bardziej utrudnia im powrót do domu. Jednak dzieci w porę zauważają swój błąd i postanawiają zakończyć swój pobyt w Nibylandii. Jednakże okazuje się to znacznie trudniejsze niż się wydaje...
Historia, którą zdawało Ci się, że znasz staje się przygodą o jakiej nigdy nie śniłeś! Cudowny świat magii i przygód ożywa w filmie "Piotruś Pan" - cudownej adaptacji ponadczasowej opowieści J. M. Barriego. Wyruszajcie więc do niezwykłej krainy Nibylandii gdzie nikt nigdy nie dorasta, nie panują żadne prawa dorosłych, trwa wieczna zabawa i radość. Beztroska tego miejsca zostaje jednak zakłócona przez złego Kapitana Hooka i bandę jego piratów. Dzieci z Piotrusiem Panem na czele muszą stawić mu czoła, aby uchronić swój cudowny świat.
Aktor Postać
Jeremy Sumpter Piotruś Pan
Jason Isaacs Pan Darling / Kapitan Hook
Rupert Simonian Tootles
Harry Newell John Darling
Freddie Popplewell Michael Darling
Rachel Hurd-Wood Wendy Darling
Richard Briers Smee
Ludivine Sagnier Dzwoneczek
Olivia Williams Pani Darling
Lynn Redgrave Ciotka Millicenta
Kerry Walker Panna Fulsom
Theodore Chester Slightly
Geoffrey Palmer Sir Edward Quiller Couch
Bruce Spence Cookson
Frank Whitten Starkey
Alan Cinis Skylights
Maggie Dence Lady Quiller Couch
Carsen Gray Tygrysia Lilia
Lachlan Gooch Bliźniak
Patrick Gooch Bliźniak
Harry Eden Nibs
George MacKay Kędziorek
Dan Wyllie Alf Mason
Brian Carbee Albinos
Don Battee Olbrzymi pirat
Frank Gallacher Alsation Fogarty
Septimus Caton Noodler
Jacob Tomuri Bill Jukes
Venant Wong Quang Lee
Phil Meacham Bollard
Darren Andrew Mitchell Mullins
Michael Roughan Cecco
Bill Kerr Przewodnik wróżek
Saffron Burrows
Tory Mussett Syrena
Mathew Waters Posłaniec
Janet Strauss Lekarka
Vij Kaewsanan Syrena
Nadia Pirini Syrena
Ursula Mills Syrena
Maya Barnaby Syrena
Bruce Myles Dyrektor banku
Alexander Bourne Śpiące dziecko
Brooke Duncan Śpiące dziecko
Patrick Hurd-Wood Śpiące dziecko
Themora Bourne Śpiące dziecko
Celeste MacIlwaine Śpiące dziecko
Spike Hogan Śpiące dziecko
Sam Morely Panna młoda, wróżka
Brendan Shambrook Pan młody, wróżka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *