Królestwo / Les saisons (2015)

Film

Czas trwania: 1 godz. 37 min.

Opis

W pełnym tajemnic lesie rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

Oglądaj online za darmo

Wersja językowa: Napisy PL   Jakość: 1080p

reżyseria Jacques Perrin / Jacques Cluzaud
scenariusz Jacques Perrin / Jacques Cluzaud / więcej...
gatunek Dokumentalny / Familijny / Przyrodniczy
produkcja Francja / Niemcy
premiera 23 października 2015 (świat)
boxoffice $11 425 100 na świecie$150 092 w USA$11 275 008 poza USA
dystrybucja M2 Films
studio France 2 Cinéma / Galatée Films / Pandora Filmproduktion /
data produkcji 2015
tytuł oryg. Les saisons
inne tytuły Królestwo Polska Unsere Wildnis Niemcy
Królestwo zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl Mikrokosmos (1996), Makrokosmos (2001) i Oceany (2009). Tym razem twórcy skoncentrowali się na zwierzętach lądowych, zabierając widza w cudowną podróż przez tysiące lat, aby oczami zwierząt na nowo odkryć dobrze nam znane europejskie terytoria i opowiedzieć historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie, które najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, jeszcze nietkniętego działalnością człowieka.
Tysiące lat temu Europa pokryta była niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką. "Królestwo" zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl "Mikrokosmos", "Makrokosmos" i "Oceany". Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych.
Wiele tysięcy lat temu cała Europa pokryta była bezkresnym lasem, w którym władze dzierżyły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Prapuszcza, wraz z rozwojem cywilizacji ludzkiej kurczyła się. Wycinane i wypalane lasy, ustępowały miejsca polom i ludzkim siedliskom. Wraz ze zmniejszającą się powierzchnią lasów ginęły dzikie zwierzęta. Jednym z ostatnich miejsc, w których puszcza przetrwała jest Polska.
Aktor Postać
Krystyna Czubówna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *