Życie Adeli – Rozdział 1 i 2 / La vie d’Adèle (2013)

Film

Czas trwania: 2 godz. 59 min.

Opis

Życie Adeli – Rozdział 1 i 2 to francuski film fabularny z 2013 roku w reżyserii Abdellatifa Kechiche’a. Film jest adaptacją powieści graficznej Julie Maroh pod tym samym tytułem. Opowiada historię Adèle, młodej kobiety, która odkrywa swoją miłość do kobiet.

Akcja filmu rozpoczyna się, gdy Adèle ma 15 lat i jest w liceum. Jest zauroczona chłopcem imieniem Thomas, ale ich związek nie układa się. Pewnego dnia Adèle spotyka Emmę, młodą artystkę o niebieskich włosach. Od razu czuje do niej silne przyciąganie.

Adèle i Emma zaczynają spotykać się. Ich związek jest namiętny i intensywny. Dziewczyny odkrywają swoją seksualność i uczą się siebie nawzajem. Jednak ich miłość nie jest łatwa. Adèle musi zmierzyć się z homofobią ze strony otoczenia, a Emma z własnymi niepewnością i ambicjami.

Film Życie Adeli – Rozdział 1 i 2 to poruszająca opowieść o miłości, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Film został doceniony przez krytyków i zdobył wiele nagród, w tym Złotą Palmę na 66. Festiwalu Filmowym w Cannes.

Obrazy

[Image of Adèle Exarchopoulos jako Adèle]

Adèle Exarchopoulos jako Adèle

Adèle to główna bohaterka filmu. Jest młodą, inteligentną i wrażliwą dziewczyną. Jest również bardzo zmysłowa i otwarta na nowe doświadczenia. Adèle przeżywa burzliwy okres w swoim życiu, kiedy odkrywa swoją miłość do kobiet.

Léa Seydoux jako Emma

Léa Seydoux jako Emma

Emma to druga główna bohaterka filmu. Jest młodą artystką, która jest niezależna i silna. Emma jest również bardzo inteligentna i interesuje się filozofią. Emma odkrywa miłość do Adèle, ale jest również niepewna swojej przyszłości.

Motywy

Miłość

Miłość to główny motyw filmu. Film opowiada o miłości Adèle do Emmy, ale także o miłości w ogóle. Film pokazuje, że miłość może być piękna, ale także trudna.

Dojrzewanie

Dojrzewanie to kolejny ważny motyw filmu. Film pokazuje, jak Adèle dojrzewa zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Adèle musi nauczyć się radzić sobie z nowymi uczuciami i emocjami, które towarzyszą jej dojrzewaniu.

Tożsamość

Tożsamość to kolejny ważny motyw filmu. Film pokazuje, jak Adèle odkrywa swoją tożsamość seksualną. Adèle musi zmierzyć się z własnymi uprzedzeniami i lękami, aby zaakceptować siebie taką, jaka jest.

Ocena

Życie Adeli – Rozdział 1 i 2 to film poruszający i szczery. Film przedstawia prawdziwy obraz miłości, dojrzewania i poszukiwania własnej tożsamości. Film jest również bardzo estetyczny i zachwyca pięknymi zdjęciami.

Film został doceniony przez krytyków i zdobył wiele nagród. Film otrzymał Złotą Palmę na 66. Festiwalu Filmowym w Cannes, a także nagrody FIPRESCI i Louisa Delluca.

Film został również dobrze przyjęty przez widzów. Film jest bardzo popularny wśród osób LGBTQ+, ale również cieszy się zainteresowaniem szerszej publiczności.

Podsumowanie

Życie Adeli – Rozdział 1 i 2 to film, który warto obejrzeć. Film jest piękny, poruszający i szczery. Film jest również bardzo ważną opowieścią o miłości i tożsamości.

Baner Zlukaj Film

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Abdellatif Kechiche
scenariusz Abdellatif Kechiche, Ghalia Lacroix
gatunek Dramat, Erotyczny
produkcja Francja, Belgia, Hiszpania
premiera 23 maja 2013 (Światowa) 18 października 2013 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $19 492 879 na świecie$2 199 787 w USA$17 293 092 poza USA
na podstawie Julie Maroh (komiks)
dystrybucja Gutek Film
studio Alcatraz Film (produkcja wykonawcza) / Canal+ France (udział) / Centre du Cinéma et de lAudiovisuel de la Fédération Wallonie-Bruxelles (wsparcie) /
tytuł oryg. La vie d'Adèle
inne tytuły Blue Is the Warmest Color (tytuł roboczy) Miedzynarodowe Adele: Chapters 1 & 2 Miedzynarodowe Blue is the Warmest Colour (tytuł roboczy) Wielka Brytania Blue Is the Warmest Color (tytuł roboczy) USA Adele: Chapters 1 & 2 USA

Życie Adeli – Rozdział 1 i 2 / La vie d'Adèle (2013) to francuski dramat romantyczny w reżyserii Abdellatifa Kechiche'a. Film jest adaptacją francuskiej powieści graficznej Le bleu est une couleur chaude (ang. Blue Is the Warmest Color) z 2010 roku autorstwa Julie Maroh.

Fabuła

Film opowiada historię Adeli (Adèle Exarchopoulos), młodej Francuzki, która dorasta w Lille. Jest uczennicą liceum i ma chłopaka, Samira (Salim Kechiouche). Pewnego dnia Adela spotyka Emmę (Léa Seydoux), młodą artystkę o niebieskich włosach. Adela jest natychmiast oczarowana Emmą i zaczyna odczuwać do niej silne pożądanie.

Adela i Emma zaczynają się spotykać i szybko zakochują się w sobie. Ich związek jest intensywny i namiętny, ale także pełen trudności. Adela musi zmierzyć się z reakcją swojej rodziny i przyjaciół na jej orientację seksualną. Emma z kolei musi pogodzić swoje pragnienie wolności artystycznej z potrzebą stabilizacji związku.

Motywacje bohaterów

Adela jest młodą kobietą, która dopiero odkrywa swoją seksualność. Jest ciekawa świata i otwarta na nowe doświadczenia. W Emma odnajduje kobietę, która ją rozumie i akceptuje. Adela jest gotowa na wszystko, aby być z Emmą, nawet jeśli oznacza to zerwanie z dotychczasowym życiem.

Emma jest artystką, która poszukuje swojej drogi w życiu. Jest niezależna i niezależna. W Adela odnajduje kobietę, która ją inspiruje i wspiera. Emma jest jednak również niepewna siebie i swoich uczuć. Boi się, że związek z Adela ograniczy jej wolność.

Analiza filmu

Życie Adeli to film o miłości, pasji i dojrzewaniu. Jest to również film o tolerancji i akceptacji. Film porusza ważne tematy, takie jak orientacja seksualna, relacje międzyludzkie i poszukiwanie własnej tożsamości.

Film jest znakomicie zrealizowany. Kechiche tworzy piękne i poruszające obrazy, które oddają intensywność uczuć bohaterów. Aktorzy, Adèle Exarchopoulos i Léa Seydoux, stworzyli zachwycające kreacje. Ich chemia na ekranie jest elektryzująca.

Ocena

Życie Adeli to arcydzieło kina współczesnego. Jest to film, który zapada w pamięć na długo. To film, który trzeba zobaczyć.

Nagrody i wyróżnienia

  • Film zdobył Złotą Palmę na 66. Festiwalu Filmowym w Cannes w 2013 roku.
  • Film otrzymał również Nagrodę FIPRESCI na tym samym festiwalu.
  • Adèle Exarchopoulos i Léa Seydoux zostały nagrodzone za najlepsze role kobiece na 66. Festiwalu Filmowym w Cannes w 2013 roku.
  • Film był nominowany do trzech Oscarów w 2014 roku: za najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy scenariusz adaptowany i najlepszą aktorkę (Adèle Exarchopoulos).

Konkluzja

Życie Adeli to film, który warto zobaczyć. Jest to film poruszający, piękny i ważny. To film, który zapada w pamięć na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *