Z dala od zgiełku / Far from the Madding Crowd (2015)

Film

Czas trwania: 1 godz. 59 min.

Opis

Film „Z dala od zgiełku” w reżyserii Thomasa Vinterberga przenosi nas do Anglii XIX wieku, gdzie młoda i urocza Bathsheba Everdene staje się dziedziczką obszernej farmy. Postanawia nie tylko utrzymać posiadłość, ale także walczyć o swoją niezależność w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn. Rozwijająca się intryga miłosna rzuca cień na życie Bathsheby, gdy trzech zupełnie różnych mężczyzn zaczyna rywalizować o jej względy, prowadząc do nieuchronnego konfliktu.

Anglia w połowie XIX wieku staje się tłem dla niezwykłej opowieści o Bathshebie Everdene, młodej kobiecie, która niespodziewanie staje się właścicielką ogromnej farmy po śmierci wuja. Jej niezależność finansowa stawia ją w unikalnej pozycji w społeczeństwie, gdzie kobiety rzadko miały taką swobodę. Jednakże, w świecie, gdzie decydującą rolę odgrywają mężczyźni, Bathsheba musi zmierzyć się z wyzwaniami utrzymania posiadłości i niepodległości.

W życiu Bathsheby pojawiają się trzej wyrazicielscy adoratorzy, każdy zupełnie różny od drugiego. Gabriel Oak, oddany hodowca owiec, przedstawia się jako solidny, pracowity mężczyzna. Frank Troy, przystojny sierżant o lekkomyślnym usposobieniu, emanuje pewnością siebie i nonszalancją. Z kolei William Boldwood, zamożny i dojrzały, jawi się jako stabilna postać, gotowa zapewnić Bathshebie bezpieczeństwo.

Walka o względy Bathsheby prowadzi do skomplikowanego trójkąta miłosnego, który z czasem przekształca się w tragiczną intrygę. Każdy z mężczyzn próbuje zdobyć jej serce, jednak towarzyszące temu napięcie wywołuje konflikty, które zaważą na losie wszystkich związanych postaci. Carey Mulligan w roli Bathsheby Everdene przemyka przez malownicze krajobrazy, a rywalizacja trzech mężczyzn rysuje portret społeczeństwa i obyczajów epoki.

„Z dala od zgiełku” nie tylko ukazuje trudności życia w XIX-wiecznej Anglii, ale również rzuca światło na kwestie równości płci, niezależności i wyborów życiowych kobiet. Film Thomasa Vinterberga wzbogaca krajobrazy wiktoriańskiej Anglii o dramatyczną historię miłosną, której przebieg jest nieprzewidywalny, a zakończenie – pełne emocji.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Thomas Vinterberg
scenariusz David Nicholls
gatunek Dramat, Kostiumowy
produkcja USA, Wielka Brytania
premiera 15 kwietnia 2015 (Światowa) 17 lipca 2015 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $30 229 977 na świecie$12 236 500 w USA$17 993 477 poza USA
na podstawie Thomas Hardy (powieść)
dystrybucja Imperial - Cinepix
studio Fox Searchlight Pictures (przedstawia) / DNA Films (produkcja) / BBC Films (współudział) /
tytuł oryg. Far from the Madding Crowd
inne tytuły Far from the Madding Crowd Szwajcaria Far from the Madding Crowd Nowa Zelandia Far from the Madding Crowd Australia

Z dala od zgiełku - historia o miłości, niezależności i przeznaczeniu

Anglia, połowa XIX wieku. W świecie zdominowanym przez mężczyzn młoda i piękna Bathsheba Everdene (Carey Mulligan) dziedziczy po wuju wielką farmę. Niezależna i ambitna, postanawia ją zarządzać i zbudować sobie nowe życie.

O względy Bathsheby starają się trzech mężczyzn:

  • Gabriel Oak (Matthias Schoenaerts) to przystojny i pracowity hodowca owiec. Jest szczery i oddany, ale też nieśmiały i niepewny siebie.
  • Sierżant Frank Troy (Tom Sturridge) to przystojny i charyzmatyczny żołnierz. Jest uwodzicielski i zabawny, ale też lekkomyślny i nieodpowiedzialny.
  • William Boldwood (Michael Sheen) to zamożny i wpływowy farmer. Jest dojrzały, szarmancki i opiekuńczy, ale też samotny i zamknięty w sobie.

Bathsheba jest początkowo niechętna do flirtów i zalotów, ale z czasem zaczyna ulegać urokowi każdego z mężczyzn. Gabriel jest jej bliskim przyjacielem i powiernikiem, Troy wzbudza w niej pożądanie, a Boldwood oferuje jej stabilizację i bezpieczeństwo.

Miłość Bathsheby do trzech mężczyzn prowadzi do nieuchronnego konfliktu. Gabriel, Troy i Boldwood są gotowi zrobić wszystko, aby zdobyć jej serce. Ich rywalizacja prowadzi do tragedii i gorzkich rozczarowań.

Bathsheba jako kobieta niezależna

Bathsheba Everdene jest jedną z pierwszych kobiecych bohaterek w historii kina, które walczą o swoją niezależność. Jest silna, odważna i nie boi się podejmować trudnych decyzji. W świecie, w którym kobiety są często traktowane jako własność, Bathsheba udowadnia, że może być niezależna i samodzielna.

Bathsheba jest też utalentowaną bizneswoman. Potrafi zarządzać farmą i odnosić sukcesy w świecie, który jest zdominowany przez mężczyzn. Jej determinacja i pracowitość pozwalają jej zbudować sobie nowe życie i spełnić swoje marzenia.

Bathsheba jako kobieta zakochana

Bathsheba jest też kobietą zakochaną. Jej uczucia do trzech mężczyzn są prawdziwe i głębokie. Jest gotowa poświęcić wszystko dla miłości, ale też wie, że nie może mieć wszystkiego. Jej wybory są trudne i często prowadzą do tragedii.

Miłość Bathsheby jest jednocześnie piękna i tragiczna. Pokazuje, jak miłość może być źródłem radości, ale też bólu.

Z dala od zgiełku - film o miłości, niezależności i przeznaczeniu

Film "Z dala od zgiełku" to poruszająca historia o miłości, niezależności i przeznaczeniu. Bathsheba Everdene to silna i niezależna kobieta, która walczy o swoje marzenia. Jej miłość do trzech mężczyzn jest prawdziwa i głęboka, ale też prowadzi do tragedii.

Film jest wierną adaptacją klasycznej powieści Thomasa Hardy'ego. Został zrealizowany z dużym kunsztem i wspaniale oddaje piękno angielskiej przyrody.

Ocena filmu

"Z dala od zgiełku" to film, który zapada w pamięć. Jest to piękna i poruszająca historia o miłości, niezależności i przeznaczeniu. Film jest wierną adaptacją klasycznej powieści Thomasa Hardy'ego i został zrealizowany z dużym kunsztem.

Polecam ten film wszystkim, którzy cenią sobie dobre kino i poruszające historie.

Aktor Postać
Bathsheba Everdene
Gabriel Oak
William Boldwood
Sierżant Francis Troy
Fanny Robin
Liddy
Pani Hurst
Joseph Poorgrass
Jacob Smallbury
Sierżant Doggett
Jan Coggan
Rządca
Rządca
Rządca Pennyways
Rolnik Stone
Parafianka
Parafianka
Wikary na Wszystkich Świętych
Wikary na Zaduszkach
Właściciel zakładu pogrzebowego
Radca prawny
Lokaj pana Boldwooda
Pracownik na farmie
Bokser
Dragon
Debiutankta
Rolnik
Gość na przyjęciu
Billy Smallbury
Żołnierz artylerii / Robotnik klasy średniej
Pasażer powozu
Tancerka
Gość na przyjęciu
Gość na przyjęciu
Gość na przyjęciu pochodzący z wyższych klas
Tancerz
Posterunkowy
Dziewczyna z wioski / Dziewczyna w sali balowej
Laban Tall
Rolnik Everdene
Pracownik na farmie Everdena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *