Tully (2018)

Film

Czas trwania: 1 godz. 36 min.

Opis

Tully (2018) to film w reżyserii Jasona Reitmana, opowiadający o Marlo (Charlize Theron), 40-letniej matce trójki dzieci. Marlo jest zmęczona i przytłoczona obowiązkami domowymi i zawodowymi. Jej mąż Drew (Mark Duplass) jest zapracowany i nie zawsze może jej pomóc. Pewnego dnia Marlo otrzymuje prezent od swojego brata, bogatego biznesmena: nocną nianię, Tully (Mackenzie Davis).

Tully to młoda, energiczna i pełna życia kobieta. Ma inny, bardziej liberalny niż Marlo, pogląd na rodzicielstwo. Jej metody opieki nad dziećmi są niekonwencjonalne, ale skuteczne. Tully pomaga Marlo odzyskać równowagę i radość życia.

Początek

Film rozpoczyna się sceną, w której Marlo rodzi swoje trzecie dziecko, młodego chłopca. Marlo jest zmęczona i rozczarowana, że nie może karmić go piersią. Jej mąż Drew jest w pracy i nie może jej towarzyszyć.

Marlo wraca do domu z noworodkiem i musi zmierzyć się z codziennymi obowiązkami. Ma już dwóch synów: 6-letniego Jonaha i 4-letniego Noaha. Jonah jest dzieckiem nadpobudliwym, a Noah ma problemy z zasypianiem. Marlo jest wyczerpana i czuje się przytłoczona.

Tully

Pewnego dnia Marlo otrzymuje telefon od swojego brata, Craiga. Craig jest bogatym biznesmenem i chce wynająć nianię dla Marlo. Craig wie, że Marlo jest zmęczona i chce jej pomóc.

Tully przybywa do domu Marlo pewnego wieczoru. Jest młodą, piękną kobietą o długich, rudych włosach. Jest też pełna energii i życia. Tully ma swój własny, niekonwencjonalny sposób na opiekę nad dziećmi.

Tully pomaga Marlo w każdej dziedzinie życia. Zajmuje się dziećmi, sprząta dom i gotuje obiady. Tully również zachęca Marlo do dbania o siebie. Proponuje jej, żeby zapisała się na zajęcia jogi lub zaczęła malować.

Zmiany

Tully ma pozytywny wpływ na życie Marlo. Marlo zaczyna czuć się lepiej, jest bardziej wypoczęta i ma więcej czasu dla siebie. Marlo zaczyna również lepiej rozumieć swoje dzieci.

Tully również ma wpływ na relację Marlo z Drewem. Drew zaczyna doceniać Marlo i jej wysiłki. Drew również zaczyna spędzać więcej czasu z rodziną.

Koniec

W końcu nadchodzi dzień, w którym Tully musi odejść. Marlo jest smutna, że straci tak cenną pomocnicę. Jednak Tully zapewnia Marlo, że zawsze będzie dla niej dostępna.

Tully to film o sile kobiecej przyjaźni. To również film o tym, jak ważne jest, aby znaleźć czas dla siebie, nawet jeśli jesteśmy matkami. Film jest zabawny, wzruszający i inspirujący.

Ocena

Tully to bardzo udany film. Charlize Theron i Mackenzie Davis stworzyły świetne kreacje. Theron jest przekonująca w roli zmęczonej i przytłoczonej matki, a Davis jest pełna energii i charyzmy.

Film jest dobrze napisany i wyreżyserowany. Reitman w inteligentny sposób porusza trudne tematy, takie jak macierzyństwo, relacje rodzinne i samoocena.

Tully to film, który warto zobaczyć. To film, który pozostanie z nami na długo.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Jason Reitman
scenariusz Diablo Cody
gatunek Dramat, Komedia
produkcja USA
premiera 23 stycznia 2018 (Światowa) 11 maja 2018 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $15 636 462 na świecie$9 369 755 w USA$6 266 707 poza USA
dystrybucja M2 Films
studio Bron Studios / Denver and Delilah Productions / Right Way Productions
tytuł oryg. Tully

Tully (2018) to dramat obyczajowy w reżyserii Jasona Reitmana, opowiadający o Marlo, matce trójki dzieci, która za namową brata zatrudnia nianię. Opiekunka, Tully, całkowicie odmienia życie rodziny.

Marlo to trzydziestokilkuletnia kobieta, która pracuje jako projektantka wnętrz. Jest żoną Drew i matką dwójki dzieci: 10-letniego Jonaha i 7-letniej Sarah. Niedawno na świat przyszło jej trzecie dziecko, młody syn. Marlo jest zmęczona i przytłoczona obowiązkami domowymi i zawodowymi. Czuje się jak superbohaterka, która nieustannie musi ratować świat.

Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się Tully, młoda i energiczna niania, która została wynajęta przez brata Marlo. Tully jest całkowitym przeciwieństwem Marlo. Jest spontaniczna, otwarta i pełna życia. Ma też swoje własne, niekonwencjonalne metody wychowawcze.

Tully szybko staje się częścią rodziny. Zajmuje się dziećmi, pozwala Marlo na odpoczynek i pomaga jej w codziennych obowiązkach. Marlo z początku jest sceptycznie nastawiona do Tully, ale z czasem zaczyna się do niej przekonywać.

Tully odmienia życie Marlo na wielu płaszczyznach. Pomaga jej odzyskać równowagę psychiczną i fizyczną. Pozwala jej też na nowo odkryć radość życia. Marlo zaczyna się spełniać w pracy, a także odnajduje nowy związek z mężem.

Film porusza ważną kwestię macierzyństwa. Marlo to przykład kobiety, która chce być najlepszą matką, ale jednocześnie potrzebuje wsparcia i wytchnienia. Tully pokazuje, że można być dobrą matką, nie rezygnując ze swoich potrzeb i marzeń.

O filmie mówi się, że jest to ciepła i zabawna opowieść o macierzyństwie, która porusza wiele ważnych tematów. Film otrzymał pozytywne recenzje od krytyków i widzów.

Oto kilka kluczowych wątków filmu:

  • Konflikt między obowiązkami a potrzebami. Marlo jest zdeterminowana, aby być najlepszą matką, ale jednocześnie czuje się przytłoczona obowiązkami. Tully pomaga jej znaleźć równowagę między tym, co dla niej ważne.
  • Znaczenie wsparcia. Marlo potrzebuje wsparcia od męża, rodziny i przyjaciół. Tully jest dla niej źródłem wsparcia i inspiracji.
  • Odnajdywanie siebie. Marlo zaczyna odzyskiwać siebie, kiedy ma czas dla siebie i może realizować swoje pasje.

Tully to film, który warto zobaczyć. Jest to historia o macierzyństwie, która porusza wiele ważnych tematów. Film jest zabawny i wzruszający, a także skłania do refleksji.

Aktor Postać
Marlo
Tully
Drew
Jonah
Sarah
Craig
Elyse
Laurie
Shasta
Emmy
Greta
Dallas
Baristka
Wścibska klientka
Dr Smythe
Biegająca dziewczyna
Nauczyciel
Pracownica szpitala
Przystojny barman
Pielęgniarka
Corrine Burns
Violet
Dash
Księżniczka
Pani Marvish
Lekarz
Anestezjolog
Elmo
Zoe
Prezenter pogody
Daleka krewna
Pielęgniarka na izbie porodowej
Barmanka
Klient baru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *