Tsotsi (2005)

Film

Czas trwania: 1 godz. 34 min.

Opis

Tsotsi – historia o przemianie

Tsotsi to film z 2005 roku w reżyserii Gavina Hooda, który zdobył Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Opowiada historię młodego gangstera, który w wyniku nieoczekiwanego wydarzenia dokonuje przemiany i zaczyna dostrzegać sens życia.

David, znany jako Tsotsi, jest przywódcą gangu, który żyje w slumsach Johannesburga. Jest bezwzględny i brutalny, nie ma żadnych skrupułów przed mordowaniem i kradzieżą. Pewnej nocy, po napadzie, w którym ginie człowiek, Tsotsi postanawia uciec. W tym samym czasie, w innym miejscu miasta, Miriam, samotna matka, czeka na otwarcie bramy swojego domu. W tym momencie Tsotsi porywa jej samochód, nie wiedząc, że na tylnym siedzeniu znajduje się jej niemowlę.

Tsotsi początkowo nie chce się zająć dzieckiem. Jest ono dla niego przeszkodą w dalszym życiu gangstera. Jednak z czasem zaczyna odczuwać do niego coraz większą więź. Zaczyna dbać o nie, karmić, bawić się z nim. Dziecko staje się dla niego jedyną rzeczą, która daje mu poczucie sensu życia.

Przemiana Tsotsiego jest stopniowa i niełatwa. Musi on zmierzyć się ze swoimi ciemnymi stronami, a także z przeszłością, która go ukształtowała. W dzieciństwie był świadkiem przemocy i nędzy. Jego matka zmarła, a ojciec opuścił go. Tsotsi wychował się na ulicy, gdzie przemoc i agresja były codziennością.

Spotkanie z Miriam również ma na niego duży wpływ. Miriam jest silną i niezależną kobietą. Nie boi się Tsotsiego i próbuje dotrzeć do jego serca. Z czasem między nimi rodzi się uczucie.

Ostatecznie Tsotsi decyduje się zmienić swoje życie. Oddaje dziecko Miriam i zaczyna szukać pracy. Jest to dla niego trudna droga, ale jest zdeterminowany, aby odnaleźć swoje miejsce w świecie.

Tsotsi to poruszający film, który pokazuje, że nawet najbardziej mroczny człowiek może się zmienić. Jest to historia o miłości, nadziei i możliwości wybaczenia.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

  • Film został nakręcony w Johannesburgu, w południowej Afryce.
  • Scenariusz został oparty na powieści Tsotsi autorstwa Athol Fugarda.
  • Film został nagrodzony wieloma nagrodami, w tym Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Zapraszam do obejrzenia filmu „Tsotsi”. To historia, która na długo zapadnie w pamięć.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Gavin Hood
scenariusz Gavin Hood
gatunek Dramat, Kryminał
produkcja Wielka Brytania, RPA
premiera 18 sierpnia 2005 (Światowa) 26 maja 2006 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $9 879 971 na świecie$2 912 606 w USA$6 967 365 poza USA
budżet $3 000 000
na podstawie Athol Fugard (powieść)
dystrybucja Best Film
studio Industrial Development Corporation of South Africa / Moviworld (współudział) / The National Film and Video Foundation of SA /
tytuł oryg. Tsotsi
inne tytuły Thug

Tsotsi - film o brutalności, miłości i nadziei

Tsotsi to południowoafrykański film z 2005 roku w reżyserii Gavina Hooda. Opowiada historię młodego gangstera, który postanawia zmienić swoje życie pod wpływem niespodziewanego wydarzenia.

David, zwany Tsotsim, jest przywódcą ulicznego gangu w Soweto, slumsach Johannesburga. Żyje w biedzie i przemocy, a jego jedyną ambicją jest przetrwanie. Pewnej nocy Tsotsi kradnie samochód i postrzela jego właścicielkę. W aucie na tylnym siedzeniu znajduje się niemowlę. Tsotsi nie wie, co zrobić z dzieckiem, więc zabiera je ze sobą.

Opieka nad niemowlęciem stopniowo zmienia Tsotsiego. Zaczyna odczuwać miłość i odpowiedzialność. Poznaje też Miriam, samotną matkę, która pomaga mu w opiece nad dzieckiem. Między nimi rodzi się uczucie.

Opowieść o Tsotsim to film o brutalności, miłości i nadziei. To historia o tym, jak nawet najgorszy człowiek może zmienić swoje życie.

Bohaterowie

Tsotsi to młody mężczyzna, który wychował się w biedzie i przemocy. Jest przywódcą ulicznego gangu i jest bezwzględny w walce o przetrwanie. W głębi duszy jednak jest wrażliwym człowiekiem, który nie potrafi sobie poradzić z własnymi lękami i frustracjami.

Miriam to samotna matka, która wychowuje syna. Jest silną i niezależną kobietą, która nie poddaje się przeciwnościom losu.

Dziecko jest symbolem nadziei i nowego początku. Dzięki niemu Tsotsi zaczyna rozumieć, że życie może mieć sens.

Motywacje bohaterów

Tsotsi jest zmuszony do zmiany swojego życia pod wpływem kilku czynników. Po pierwsze, postrzelenie kobiety i znalezienie dziecka zmusza go do konfrontacji z własną brutalnością. Po drugie, opieka nad dzieckiem sprawia, że zaczyna odczuwać miłość i odpowiedzialność. Po trzecie, poznanie Miriam pomaga mu odkryć nowe strony swojej osobowości.

Temat i przesłanie filmu

Tsotsi to film o tym, że każdy człowiek ma szansę na zmianę. Nawet najgorszy człowiek może odnaleźć miłość i nadzieję. Film pokazuje również, że brutalność i przemoc nie są rozwiązaniem. Jedyną drogą do pokoju jest miłość i zrozumienie.

Sceny warte uwagi

Scena, w której Tsotsi kradnie samochód i postrzela kobietę, jest jednym z najbardziej wstrząsających momentów filmu. Scena ta pokazuje, jak brutalny może być świat, w którym żyje Tsotsi.

Scena, w której Tsotsi zaczyna opiekować się dzieckiem, jest momentem przełomowym w jego życiu. Scena ta pokazuje, że nawet najbardziej twardy człowiek może odczuwać miłość i odpowiedzialność.

Scena, w której Tsotsi i Miriam całują się, jest symbolem nadziei. Scena ta pokazuje, że nawet w najciemniejszych chwilach można odnaleźć miłość.

Ocena filmu

Tsotsi to poruszający i realistyczny film o brutalności, miłości i nadziei. Film jest dobrze zrealizowany i dobrze zagrany. Presley Chweneyagae, który wciela się w rolę Tsotsiego, stworzył znakomitą kreację.

Film otrzymał wiele nagród, w tym Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Aktor Postać
Tsotsi
Miriam
Aap
Boston
Rzeźnik
Fela
John Dube
Pumla Dube
Soekie
Kapitan Smit
Gumboot Dlamini
Sierżant Zuma
Morris
Młody Tsotsi
Ojciec Tsotsi
Dziecko
Dziecko
David/Matka Tsotsi
Sprzedawca gazet
Młody policjant
Stary mężczyzna
Młody Aap
Dziecko Miriam
Dziecko z nożem
Chłopiec
Dziewczynka
Dziewczynka
Policjant
Policjant
Oficer
Dziewczyna Felego
Kierowca Felego
Członek gangu Felego
Członek gangu Felego
Członek gangu Felego
Członek gangu Felego
Członek gangu Felego
Członek gangu Felego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *