Nimfomanka – Część II / The Nymphomaniac Part 2 (2013)

Film

Czas trwania: 2 godz. 3 min.

Opis

„Nimfomanka – Część II” to kontynuacja pełnej kontrowersji opowieści o życiu i seksualności, stworzonej przez kontrowersyjnego reżysera Larsa von Triera. W drugiej części filmu śledzimy dalsze losy Joe, półprzytomnej nimfomanki, której życie zostaje odmienione po spotkaniu z tajemniczym Seligmanem.

Akcja rozpoczyna się od momentu, w którym Seligman znajduje Joe ranną i półprzytomną na ulicy. Decyduje się ją uratować, zabierając do swojego mieszkania. W trakcie rozmowy Joe zaczyna opowiadać mu historię swojego życia, skupiając się głównie na jej burzliwym związku z mężczyzną o imieniu Jerôme.

Historia Joe toczy się w środowisku pełnym emocji i niekontrolowanej pożądliwości. W relacji z Jerôme’em doświadczała szereg skomplikowanych sytuacji, które uwydatniały jej skomplikowaną naturę. Często impulsywna, zafascynowana i jednocześnie odtrącona, Joe poznaje różne oblicza miłości i pożądania. Jej związek z Jerôme’em staje się swoistym labiryntem emocji i fizycznych doznań.

W miarę jak opowiada Seligmanowi o swoim życiu, Joe ukazuje widzom nie tylko złożoność ludzkiej psychiki, ale również konfrontuje ich z trudnymi i często tabuizowanymi aspektami seksualności. Lars von Trier, znany ze swojej prowokacyjnej sztuki filmowej, kontynuuje w tej części „Nimfomanki” swoją eksplorację ludzkiego ciała, intymności i relacji międzyludzkich.

Film nie unika trudnych tematów, poruszając kwestie związane z dominacją, upodleniem, a także ludzką potrzebą akceptacji i miłości. Joe staje się dla widza jednocześnie bohaterką i antybohaterką, postacią skomplikowaną, której decyzje i wybory nie są jednoznaczne.

Lars von Trier w „Nimfomance – Część II” kontynuuje swoje poszukiwania artystyczne, prowokując widza do refleksji nad kondycją ludzką i zawiłościami uczuć. Film ten, mimo swojej kontrowersyjnej tematyki, staje się swoistym dziełem sztuki, które pozostawia widza z pytaniami i doznaniami, których trudno się pozbyć.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Lars von Trier
scenariusz Lars von Trier
gatunek Dramat / Erotyczny
produkcja Belgia / Dania / Francja / Niemcy / Wielka Brytania
premiera 25 grudnia 2013 (świat)
boxoffice $2 227 167 na świecie$327 167 w USA$1 900 000 poza USA
dystrybucja Gutek Film
studio arte France Cinéma (koprodukcja) / ARTE G.E.I.E (koprodukcja) / Caviar Films (koprodukcja) /
data produkcji 2013
tytuł oryg. The Nymphomaniac Part 2
inne tytuły Nimfomanka - Część II Polska Nymphomaniac - Volume 2 Francja Nymph()maniac: Volume 2 Wielka Brytania

W filmie "Nimfomanka - Część II", wyreżyserowanym przez Larsa von Triera, widzowie są ponownie wtajemniczeni w chaotyczną i prowokacyjną podróż w głąb umysłu oraz seksualności półprzytomnej nimfomanki o imieniu Joe. To kontynuacja fascynującej historii, w której bohaterka, uratowana przez Seligma, zaczyna opowiadać mu o burzliwym związku, jaki prowadziła z Jerôme'em.

Joe, główna bohaterka, postać pełna kontrastów i tajemnic, jest centralną postacią tej opowieści. Jej skomplikowane pragnienia seksualne prowadzą ją przez labirynt własnych doświadczeń, stawiając ją wobec niezliczonych wyzwań i konfrontacji z własnymi demonami. W jej historii przeplatają się momenty ekstazy z bólem, zaspokojenie z rozpaczą, tworząc niezwykle złożoną mozaikę ludzkiej egzystencji.

Seligman, postać, która w filmie staje się punktem odniesienia dla Joe, odgrywa istotną rolę w rozwoju fabuły. Jego ciekawość i empatia pozwalają Joe otworzyć się na dialog oraz refleksję nad własnymi doświadczeniami. To dzięki niemu widzowie mają okazję zagłębić się w psychikę głównej bohaterki i zrozumieć motywacje kierujące jej działaniami.

Opowieść Joe o jej związku z Jerôme'em jest nie tylko historią miłosną, lecz także studium ludzkiej natury i relacji interpersonalnych. Ich romans to pasjonująca saga pełna namiętności, zdrady, żądzy władzy i bólu. Von Trier przedstawia nam związek, który mimo burzliwych emocji, wciąż trwa w pamięci Joe jako istotny element jej życiowej podróży.

W "Nimfomanice - Część II" Lars von Trier kontynuuje swój eksperyment z formą i treścią, prowokując widzów do refleksji nad tematami takimi jak seksualność, moralność i ludzkie pożądanie. Jego surowy i bezkompromisowy styl narracji w połączeniu z głęboką psychologiczną analizą postaci sprawia, że film staje się nie tylko przejmującą opowieścią o jednej kobiecie, ale również uniwersalnym studium ludzkiej egzystencji.

Aktor Postać
Joe
Seligman
Młoda Joe
Jerôme
K
L
P
Ojciec Joe
Pani H
B
10-letnia Joe
Dłużnik dżentelmen
Starszy Jerôme
Kelner
12-letna B
12-letnia koleżanka Joe
12-letnia koleżanka Joe
Valeria Messalina
Nierządnica z Babilonu
Mężczyzna w samochodzie
Mężczyzna w samochodzie
Mężczyzna w samochodzie
Mężczyzna w samochodzie
3-letni Marcel
N, czarnoskóry mężczyzna
Tłumacz
Czarnoskóry mężczyzna
Madame
Sprzedawczyni w sklepie z artykułami konnymi
Opiekunka
Szefowa
Lekarz
Psycholog
Terapeutka
Renee
Mała My
Brunhelda
Zbir
Zbir
Zbity dłużnik
Dłużnik w szklarni
7-letnia Joe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *