Nimfomanka – Część I / Nymphomaniac (2013)

Film

Czas trwania: 2 godz. 2 min.

Opis

„Nimfomanka – Część I” to film, który rzuca widza w wir skomplikowanych erotycznych doświadczeń głównej bohaterki, znanej jako nimfomanka. Przeplatając retrospekcje z teraźniejszością, obraz ukazuje pełną paletę jej seksualnych pragnień i przeżyć. Narratorem jest sama bohaterka, która spowiada się człowiekowi, który uratował ją z opresji.

W filmie, nimfomanka dzieli się swoimi intymnymi historiami z mężczyzną, który odnajduje ją pobitą i porzuconą. W efekcie otwiera przed widzem drzwi do swojego życia, pełnego niepohamowanych żądz i poszukiwań seksualnej ekstazy. To podróż przez labirynt ludzkich pragnień, gdzie granice między rozkoszą a obsesją stają się coraz bardziej rozmyte.

Główna bohaterka przeplata swoje opowieści z refleksjami nad własnymi decyzjami i konsekwencjami swojego życia seksualnego. Film ukazuje nie tylko fizyczną stronę seksu, lecz także emocjonalne aspekty związane z poszukiwaniem spełnienia i akceptacji.

Reżyser Lars von Trier w „Nimfomance – Części I” poddaje analizie tabu związane z seksualnością, odsłaniając wrażliwe obszary ludzkiej psychiki. Śmiało eksploruje tematykę pożądania, zaspokajania potrzeb oraz poszukiwania sensu w akcie miłości i przyjemności.

Film nie unika trudnych tematów ani kontrowersyjnych scen, prezentując je jednak w kontekście osobistych doświadczeń bohaterki. W ten sposób staje się on nie tylko obrazem ekspresji seksualnej, lecz także studium ludzkiej natury i potrzeb.

„Nimfomanka – Część I” to nie tylko film o seksie, lecz także o samotności, poszukiwaniu tożsamości i akceptacji. To intymna podróż przez labirynt ludzkich emocji, która porusza i zmusza do refleksji nad własnymi pragnieniami i wyborami życiowymi.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Lars von Trier
scenariusz Lars von Trier
gatunek Dramat, Erotyczny
produkcja Dania, Belgia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania
premiera 25 grudnia 2013 (Światowa) 10 stycznia 2014 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $10 285 896 na świecie$785 896 w USA$9 500 000 poza USA
dystrybucja Gutek Film
studio Artificial Eye (koprodukcja) / Caviar (koprodukcja) / Caviar Films (koprodukcja) /
tytuł oryg. Nymphomaniac
inne tytuły Nymphomaniac: Volume I Miedzynarodowe Nymphomaniac: Volume 1 USA Nymph()maniac Wielka Brytania
W zimowy wieczór stary kawaler Seligman znajduje na wpół przytomną, pobitą Joe.  Przyprowadza dziewczynę do swojego mieszkania, ogląda jej rany i próbuje zrozumieć co takiego mogło się wydarzyć, że ta kobieta jest teraz w tak złym stanie.  Mężczyzna uważnie wysłuchuje historii, jakie Joe zaczyna mu opowiadać. Historii obfitujących w wiele fascynujących momentów z jej życia, bogatych w dziwne, intrygujące zdarzenia. Film ten jest lekką, poetycką opowieścią o podróżach erotycznych kobiety - Joe (w tej roli Charlotte Gainsbourg).
Jedynym jej grzechem było to, że zawsze chciała więcej. Zmysłowe, perwersyjne, podniecające, śmieszne, liryczne, wybuchowe, bluźniercze, niebezpieczne, czułe, uwodzące, kontrowersyjne - wszystkie te określenia tracą moc wobec długo oczekiwanego, najnowszego filmu twórcy "Melancholii" i "Antychrysta". W świecie opętanym przez seks, "Nimfomanka" - podobnie jak "Wstyd" Steve'a McQueena - jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o podporządkowaniu życia poszukiwaniu rozkoszy. Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Uma Thurman, Jamie Bell, czy Willem Dafoe, zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina. Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne - film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie. Jedno jest pewne: nigdy czegoś takiego w kinie nie było i być może nigdy więcej nie będzie.
Aktor Postać
Joe
Seligman
Młoda Joe
Jerôme
Ojciec Joe
Pani H
B
Matka Joe
F
Sekretarka
Wujek Jerôme'a
Pan H
S
A
G
Żonaty mężczyzna w pociągu
10-letnia Joe
Odin
Młody chłopak w szpitalu
Mężczyzna w oknie
Mężczyzna A uprawiający seks
Mężczyzna B uprawiający seks
Mężczyzna C uprawiający seks
Mężczyzna D uprawiający seks
Młody chłopak w pociągu
Młody chłopak w pociągu
Niezainteresowany mężczyzna
Mężczyzna w pociągu
Mężczyzna w pociągu
Konduktor
18-letnia koleżanka Joe
18-letnia koleżanka Joe
18-letnia koleżanka Joe
Lekarz dokonujący aborcji
Mężczyzna, który nie mógł dotknąć Joe
Syn H
Syn H
Syn H
Lekarz
Pielęgniarka
10-letnia B
7-letnia Joe
2-letnia Joe
12-letnia B
Pasażer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *