Niebo istnieje… naprawdę / Heaven Is for Real (2014)

Film

Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Opis

Niebo istnieje… naprawdę to film dramatyczny z 2014 roku w reżyserii Randalla Wallace’a, oparty na książce Niebo istnieje… Naprawdę! autorstwa Todda Burpo i Lynn Vincent. Film opowiada historię Coltona Burpo, czteroletniego chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Po wybudzeniu z narkozy zaczął opowiadać rodzicom o tym, co działo się z nim w tym czasie.

Tytułowy bohater, Colton Burpo, to żywiołowy i pogodny chłopiec, który mieszka w małym miasteczku w Nebrasce. Jego rodzice, Todd i Sonja, są pastorami lokalnej wspólnoty ewangelickiej. Colton jest ich drugim dzieckiem, ma też starszą siostrę Cassie.

Pewnego dnia Colton zachorował na zapalenie wyrostka robaczkowego. Operacja była konieczna, ale obawiano się, że chłopiec może nie przeżyć. Todd i Sonja modlili się o zdrowie syna, a Colton był poddany operacji.

Podczas operacji Colton doświadczył czegoś niezwykłego. Opuścił swoje ciało i znalazł się w niebie. Tam spotkał swojego dziadka, który zmarł kilka lat wcześniej. Dziadek opowiedział mu o tym, jak jest w niebie i jak bardzo go kocha. Colton widział też inne osoby, które już odeszły z tego świata.

Po wybudzeniu z narkozy Colton opowiedział rodzicom o swojej niezwykłej podróży. Todd i Sonja byli zszokowani tym, co usłyszeli. Colton mówił o rzeczach, o których nie mógł wiedzieć, ponieważ były one znane tylko jego rodzicom lub osobom, które już nie żyją.

Todd i Sonja początkowo nie wierzyli w to, co opowiadał ich syn. Jednak im więcej słuchali jego historii, tym bardziej przekonywali się o tym, że mówi prawdę. Colton był w stanie opisać szczegóły operacji, o których nie mógł wiedzieć, ponieważ był w śpiączce. Mówił też o rzeczach, które wydarzyły się przed jego narodzinami, o których nie mógł wiedzieć, ponieważ był jeszcze nienarodzony.

Film przedstawia historię Coltona Burpo jako opowieść o wierze i nadziei. Colton jest symbolem niewinności i szczerości. Jego historia pokazuje, że niebo istnieje i że jest to miejsce piękne i pełne miłości.

Film został dobrze przyjęty przez krytyków. Wielu recenzentów podkreślało, że historia Coltona jest poruszająca i inspirująca. Film został również ciepło przyjęty przez widzów. Dotarł do ponad 100 milionów widzów na całym świecie i stał się jednym z najbardziej kasowych filmów religijnych w historii.

Oto kilka ciekawostek na temat filmu:

  • Film został nakręcony w Kanadzie.
  • W rolach głównych wystąpili Greg Kinnear, Kelly Reilly i Connor Corum.
  • Film został wyprodukowany przez Todda Burpo, Lynn Vincent i Randalla Wallace’a.
  • Film został nominowany do nagrody Złotego Globu w kategorii Najlepsza muzyka oryginalna.

Jeśli jesteście zainteresowani filmami o tematyce religijnej, to Niebo istnieje… naprawdę jest pozycją, którą warto zobaczyć. To film poruszający i inspirujący, który pozostawia w widzach ślad na długo po seansie.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Randall Wallace
scenariusz Chris Parker, Randall Wallace
gatunek Dramat
produkcja USA
premiera 16 kwietnia 2014 (Światowa i polska premiera kinowa)
boxoffice $101 332 962 na świecie$91 443 253 w USA$9 889 709 poza USA
budżet $12 000 000
na podstawie Todd Burpo (powieść) / Lynn Vincent (powieść)
dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.
studio TriStar Pictures (przedstawia) / Roth Films / Screen Gems
tytuł oryg. Heaven Is for Real

Niebo istnieje... naprawdę to amerykański dramat z 2014 roku w reżyserii Randalla Wallace'a z udziałem Grega Kinneara, Kelly Reilly, Thomasa Hadena Churcha i Margo Martindale. Adaptacja powieści pastora Todda Burpo i Lynn Vincent pt.: Niebo istnieje... Naprawdę!.

Film opowiada prawdziwą historię Coltona Burpo, czteroletniego chłopca, który podczas operacji pęknięcia wyrostka robaczkowego znalazł się na granicy życia i śmierci. Po wybudzeniu z narkozy Colton opowiedział swoim rodzicom o niezwykłej podróży do nieba.

Przypadek Coltona

Todd i Sonja Burpo to szczęśliwy małżeństwo z trzech małych dzieci. Ich życie zmienia się w 2003 roku, gdy Colton, ich najstarszy syn, zaczyna odczuwać silne bóle brzucha. Po kilku dniach lekarze diagnozują u niego pęknięcie wyrostka robaczkowego i konieczna jest operacja.

Podczas zabiegu Colton znajduje się w stanie krytycznym. Lekarze walczą o jego życie, ale sytuacja wydaje się beznadziejna. Nagle, po kilku godzinach, Colton budzi się i jest w pełni zdrowy.

Opowieść Coltona

Po wybudzeniu z narkozy Colton zaczyna opowiadać swoim rodzicom o niezwykłej podróży, którą odbył podczas operacji. Mówi, że opuścił swoje ciało i znalazł się w niebie. Tam spotkał Jezusa, aniołów i innych bliskich zmarłych osób.

Colton opowiada o tym, co widział i słyszał w niebie z dziecięcą niewinnością i wiarą. Jego opowieści są pełne szczegółów, które trudno wytłumaczyć inaczej niż tym, że chłopiec rzeczywiście był w niebie.

Reakcja rodziców

Rodzice Coltona są zszokowani jego opowieściami. Todd, pastor z małego miasteczka, jest sceptyczny wobec religijnych przeżyć swojego syna. Jednak im więcej słucha opowieści Coltona, tym bardziej zaczyna wierzyć, że jego syn naprawdę był w niebie.

Film

Film Niebo istnieje... naprawdę przedstawia historię Coltona Burpo w sposób realistyczny i poruszający. Film trafia do widzów niezależnie od ich przekonań religijnych. To historia o miłości, wierze i nadziei, która inspiruje i daje do myślenia.

Ocena

Niebo istnieje... naprawdę to dobrze zrealizowany film, który porusza ważne i uniwersalne tematy. Film jest pełen emocji i zapada w pamięć na długo.

Oto kilka kluczowych scen z filmu:

  • Scena operacji - Colton znajduje się w stanie krytycznym. Lekarze walczą o jego życie, ale sytuacja wydaje się beznadziejna. Nagle, po kilku godzinach, Colton budzi się i jest w pełni zdrowy.

  • Scena spotkania z Jezusem - Colton opowiada o spotkaniu z Jezusem. Mówi, że Jezus jest piękny i kochający.

  • Scena spotkania z dziadkiem - Colton opowiada o spotkaniu ze swoim dziadkiem, który zmarł na raka. Mówi, że dziadek jest szczęśliwy w niebie.

Podsumowanie

Niebo istnieje... naprawdę to film, który warto zobaczyć. To historia, która porusza serca i skłania do refleksji.

Niebo istnieje... naprawdę to amerykański dramat religijny z 2014 roku w reżyserii Randalla Wallace’a, z udziałem Grega Kinneara, Kelly Reilly, Thomasa Hadena Churcha i Margo Martindale. Film jest adaptacją powieści pastora Todda Burpo i Lynn Vincent pt. Niebo istnieje... Naprawdę!.

Akcja filmu rozgrywa się w 2003 roku w miasteczku Imperial w stanie Nebraska. Todd Burpo (Kinnear) jest pastorem miejscowego kościoła. Jego żona Sonja (Reilly) jest gospodynią domową i mamą trojga dzieci: Coltona (Corum), Cassie (Lane Styles) i Todda Jr. (Dakota Gillett).

Pewnego dnia Colton, który ma wówczas cztery lata, zachoruje na perforację jelit. Lekarze muszą przeprowadzić pilną operację, która okazuje się skomplikowana i niebezpieczna. W pewnym momencie Colton zatrzymuje się na sercu i lekarze muszą go reanimować.

Kiedy Colton budzi się po operacji, opowiada rodzicom, że podczas zabiegu odwiedził niebo. Twierdzi, że widział anioły, Jezusa i zmarłych członków rodziny. Opowiada również o tym, że spotkał w niebie swojego starszego brata, który zmarł wkrótce po urodzeniu.

Rodzice Coltona są zszokowani jego opowieściami. Todd, który jest człowiekiem o silnej wierze, początkowo nie chce w nie wierzyć. Jednak z czasem zaczyna dostrzegać, że jego syn opowiada rzeczy, o których nie mógł wiedzieć.

Colton udziela szczegółowych informacji o niebie, które są zgodne z tym, co mówi Biblia. Mówi również o rzeczach, które wydarzyły się przed jego narodzinami. Jego opowieści budzą zainteresowanie mediów i przyciągają tłumy ludzi do kościoła Todda.

Niebo istnieje... naprawdę to film poruszający i inspirujący. Jest to historia o wierze, nadziei i miłości. Film ukazuje, że niebo jest realnym miejscem, do którego każdy z nas może trafić po śmierci.

Oto kilka kluczowych wątków filmu:

  • Wiara: Film podkreśla znaczenie wiary i zaufania Bogu. Todd początkowo nie chce wierzyć w opowieści Coltona, ale z czasem zaczyna dostrzegać, że jego syn mówi prawdę.
  • Nadzieja: Film daje nadzieję ludziom, którzy stracili bliskich. Opowieści Coltona pokazują, że śmierć nie jest końcem, a jedynie początkiem nowego życia.
  • Miłość: Film podkreśla moc miłości rodzinnej. Todd i Sonja są gotowi zrobić wszystko dla swojego syna, nawet jeśli oznacza to, że muszą zmienić swoje dotychczasowe przekonania.

Film został pozytywnie przyjęty przez krytyków i widzów. Został doceniony za poruszającą historię, wiarygodne aktorstwo i piękne zdjęcia.

Jeśli szukasz filmu, który skłoni Cię do refleksji nad sensem życia i śmierci, to Niebo istnieje... naprawdę jest pozycją obowiązkową.

Aktor Postać
Todd Burpo
Sonja Burpo
Jay Wilkins
Colton Burpo
Cassie Burpo
Nancy Rawling
Michael
Ray
Dr Charlotte Slater
Lee Watson
Jesus
Kasjerka
Chłopiec na placu zabaw
Pan Jackson
Pan Parker
Opiekunka w zoo
Heywood
Anioł
Rosa
Dr O'Holleran
Katherine Watson
Staruszek Watson
Malująca dziewczyna
Turce
Slim Forrest
Reporterka dziennika
Chłopiec na placu zabaw
Marynarz
Pan Baxter
Kobieta z chóru
Bubba
Zacna sąsiadka
Doktor Todd
Naczelnik straży pożarnej
Samotnik
Anioł
Zapaśnik
Parafianka w kościele
Handlowiec
Klientka motyl
Klientka motyl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *