Love (2015)

Film

Czas trwania: 2 godz. 15 min.

Opis

Film „Love” z 2015 roku, w reżyserii Gaspara Noé, przenosi widzów w głąb emocjonalnej wirówki zatytułowanej życie, ukazując burzliwy romans głównych bohaterów, Murphy’ego (Karl Glusman) i Electry (Aomi Muyock). Historia rozgrywa się pod wpływem jednego telefonu od matki Elektry, który rzuca Murphy’ego w wir wspomnień o płomiennym romansie, pełnym obietnic, ekscesów i bolesnych pomyłek.

Noworoczny poranek otwiera scenę, w której Murphy odbiera telefon od matki byłej dziewczyny, Elektry. Niepokój kobiety wyczuwalny jest w tonie głosu, gdy informuje Murphy’ego, że słuch zaginął po córce, a nikt nie miał z nią kontaktu od dwóch miesięcy. To zdarzenie staje się punktem wyjścia do podróży w głąb przeszłości bohatera, a jednocześnie stanowi punkt kulminacyjny, który skupia uwagę na dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w życiu pary.

Film przeskakuje w czasie, przenosząc widzów do sylwestrowej nocy, gdzie Murphy i Electra, pełni radości i aspiracji, spotykają się w malowniczym paryskim parku. Ich marzenia o karierze artystycznej tworzą tło dla namiętnego związku, który wkrótce staje się pełen narkotyków, erotycznych przygód i wzajemnych pretensji. Noé ukazuje tę miłość jako mieszankę intensywnych emocji, które rzeźbią w psychice bohaterów, pozostawiając trwałe piętno na ich życiu.

Przeplatając sceny z przeszłości z obecnymi wydarzeniami, reżyser kreuje surrealistyczną opowieść o miłości, która jest jednocześnie piękna i destrukcyjna. Murphy, pozostawiony sam w domu tego dnia, pod wpływem zażycia opium, próbuje zmierzyć się ze swoją przeszłością. W misternie skonstruowanym narracyjnie filmie, widzowie są świadkami jego zmagania się z minionym szczęściem, popełnionymi błędami i skrywanymi uczuciami. Każde ujęcie jest jak kawałek układanki, który stopniowo układa się w pełny obraz związanego z bólem i tęsknotą życia bohaterów.

Erotyzm splata się tu z melancholią, tworząc nietuzinkową opowieść o miłości i utracie. Sceny łóżkowe między Murphy’m a Elektrą są bezkompromisowo realistyczne, eksplorując fizyczność i emocje z niezwykłą uczciwością. Noé nie unika trudnych tematów, otwarcie prezentując zmysłowość, ale też ból, który rodzi się z niewłaściwych decyzji i nieodwracalnych strat.

Puste klatki i bezlitosne ujęcia pozostawiają widza z uczuciem dezorientacji, oddając atmosferę beznadziejności i samotności, która towarzyszy bohaterowi w konfrontacji ze własnymi wyborami. Język filmowy staje się tutaj narzędziem do przekazywania skomplikowanych uczuć, a wirtuozeria reżyserska Gaspara Noé pozwala na przeżycie historii na wielu poziomach emocjonalnych.

„Love” to nie tylko opowieść o romansie dwójki ludzi, ale również głęboko zakorzeniony portret ludzkiej psychiki i kondycji emocjonalnej. Poprzez odważne podejście do tematyki miłości, seksu i bólu, film ten pozostawia trwałe wrażenie i skłania do refleksji nad naturą ludzkich związków. Ostatecznie, Gaspar Noé stworzył dzieło, które nie tylko porusza, ale też prowokuje do myślenia o tym, co naprawdę znaczy być zakochanym, a jednocześnie stracić to, co najcenniejsze.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Gaspar Noé
scenariusz Gaspar Noé
gatunek Dramat, Erotyczny
produkcja Francja, Belgia
premiera 20 maja 2015 (Światowa) 28 sierpnia 2015 (Polska premiera kinowa)
dystrybucja Gutek Film
studio Les Cinémas de la Zone / Rectangle Productions / RT Features /
W noworoczny poranek Murphy (Karl Glusman) odbiera telefon od matki swojej byłej dziewczyny, Elektry (Aomi Muyock). Kobieta martwi się o córkę, po której słuch zaginął i od 2 miesięcy nikt nie miał z nią kontaktu. Ciągle jeszcze zamroczony sylwestrową imprezą Murphy w myślach wraca pamięcią do swego romansu z Elektrą, gdy oboje byli pełni radości i aspiracji. Spotkali się w paryskim parku, ona chciała zostać malarką, on reżyserem filmowym. Namiętny związek pełen narkotyków, erotycznych przygód i wzajemnych pretensji odcisnął trwałe piętno na ich życiu. Tego dnia Murphy zostaje sam w domu i po zażyciu opium próbuje zmierzyć się ze swoją przeszłością - minionym szczęściem, popełnionymi błędami, skrywanymi uczuciami, otaczającą go pustką.
Aktor Postać
Electra
Murphy
Omi
Gaspar
Julio
Noe
Nora
Yuyo
Porucznik Castel
Paula
Lucile
Mami
Victoire

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *