Legionista / Legionnaire (1998)

Film

Czas trwania: 1 godz. 38 min.

Opis

W filmie „Legionista” (1998), wyreżyserowanym przez Petera MacDonalda, śledzimy losy Alaina Lefevre (Jean-Claude Van Damme), który wplątuje się w kłopoty z marsylską mafią. By ocalić życie, nie pozostaje mu nic innego jak wstąpić do Legii Cudzoziemskiej.

Alain Lefevre, człowiek zafascynowany życiem pełnym rozrywek i przyjemności, niespodziewanie zakochuje się w Katrinie (Ana Sofrenović), co staje się początkiem jego dramatycznej przemiany. Pragnąc porzucić dotychczasowy styl życia, próbuje związać się na stałe z ukochaną. Jednakże demony przeszłości okazują się zbyt silne, a w decydującym momencie przed ołtarzem Alain ulega swoim najgłębszym instynktom i odchodzi, pozostawiając za sobą niedoszłe małżeństwo.

Lata później, gdy znowu spotyka swoją dawną miłość, Katrina, jego życie ponownie zostaje wywrócone do góry nogami. Tym razem jednak sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana, gdyż Katrina jest teraz związana z innym mężczyzną, który prowadzi niebezpieczne interesy. Gdy mafijny boss dowiaduje się o romansie, Alain musi uciekać, by ocalić życie.

W obliczu niebezpieczeństwa jedynym schronieniem dla niego staje się Legia Cudzoziemska. Tam, na przekór swoim dotychczasowym skłonnościom, musi przetrwać, przekształcając się w prawdziwego wojownika. To w surowych warunkach Legii Alain doświadcza prawdziwych wartości życia, takich jak honor, odwaga i dyscyplina.

Rok 1925, Marsylia. Alain Lefevre, zawodowy bokser, jest zmuszony do walki z rywalem wybranym przez wpływowego bossa mafijnego, Luciena Galganiego (Jim Carter). Wbrew oczekiwaniom bossa, Alain odnosi zwycięstwo, co sprawia, że staje się celem zemsty. W obliczu zagrożenia dla swojego życia oraz dla ukochanej Katriny, Alain nie ma innego wyboru jak ucieczka. Jedyną ucieczką staje się wstąpienie do Legii Cudzoziemskiej, gdzie będzie musiał stawić czoła swoim największym lękom i demonom przeszłości.

Tymczasem dwóch płatnych zabójców, wysłanych przez gniewnego mafijnego bossa, podąża za Alainem, gotowych zrobić wszystko, by dopaść go i wymierzyć sprawiedliwość na pustyni.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Peter MacDonald
scenariusz Sheldon Lettich / Rebecca Morrison
gatunek Dramat / Wojenny
produkcja USA
premiera 3 grudnia 1998 (świat)
boxoffice $8 162 450 na świecie$8 162 450 poza USA
budżet $20 000 000
na podstawie Sheldon Lettich (materiały do scenariusza, historia) / Jean-Claude Van Damme (materiały do scenariusza, historia)
studio Edward R. Pressman Film / Long Road Productions / Quadra Entertainment
data produkcji 1998
tytuł oryg. Legionnaire
inne tytuły Legionista Polska
Alain Lefevre (Jean-Claude Van Damme) jest człowiekiem, który prowadzi rozwiązły tryb życia. Jego dzień codzienny to zabawy, kobiety, rozrywki... Wszystko zmienia się, gdy poznaje Katrinę (Ana Sofrenović). Zakochuje się w niej i planuje związać się z nią na zawsze. Alain stara się zmienić swoje życie, cały swój wolny czas spędza z narzeczoną, ale nie jest łatwo zerwać z przeszłością. W dniu ślubu górę bierze jego prawdziwe "ja". Alain rezygnuje z ożenku i powraca do dawnego trybu życia. Po latach ponownie spotyka Katrinę, ta jednak jest związana z innym mężczyzną, który, notabene, prowadzi podejrzane interesy. Alain jest zmuszony uciekać przed rozwścieczonym przestępcą do Legii Cudzoziemskiej. Tam przechodzi prawdziwą szkołę życia. W Legii poznaje też prawdziwych przyjaciół.
Zakochanemu w uroczej kobiecie playboyowi nie tak łatwo jest zrezygnować z dawnego stylu życia, dlatego w dniu ślubu Alain Lefevre (Jean-Claude Van Damme) podejmuje decyzję i postanawia pozostać wolnym człowiekiem. Po kilku latach spotyka ponownie swoją dawną miłość. Katrina (Ana Sofrenović) zmieniła nie tylko swój wygląd, ale także związała się z innym człowiekiem, który prowadzi "ciemne" interesy. Gdy mafioso dowiaduje się o ich romansie, Alain musi uciec do... Legii Cudzoziemskiej. Pobyt w oddziale jest dla niego ciężką szkołą życia. Jedyną szansą przetrwania na pustyni jest zjednoczenie sił wśród żołnierzy. W ten sposób rodzi się prawdziwa przyjaźń.
Rok 1925, Marsylia. Bokser Alain Lefevre (Jean-Claude Van Damme) ma przegrać walkę z zawodnikiem wystawionym przez wpływowego mafiosa Luciena Galganiego (Jim Carter). Wbrew umowie z bossem Alain wygrywa pojedynek na ringu i ucieka. Jadnak na dworcu, gdzie umówił się z ukochaną Katriną, czekają już na nich ludzie bandyty. Zabierają Katrinę. By ratować życie, Lefevre zaciąga się do Ligii Cudzoziemskiej. Walcząc odważnie wśród piasków pustyni poznaje wartość honoru, odwagi i dyscypliny...
Alain Lefever (Jean-Claude Van Damme) to zawodowy bokser, będący na usługach marsylskiej mafii. Po wygranej walce wraz z zakochaną w nim Katriną (Ana Sofrenović), dziewczyną bossa, postanawia uciec do Ameryki. Plan nie udaje się i jedynym ratunkiem jest natychmiastowy wyjazd do Legii Cudzoziemskiej. Jego śladami podąża dwóch płatnych zabójców nasłanych przez rozwścieczonego mafiozo.
Aktor Postać
Alain Lefevre
Luther
Guido Rosetti
Sierżant Steikampf
Mackintosh
Katrina
Lucien Galgani
Kapitan Rousselot
Żandarm
Żandarm
Żołnierz
Kochanka gangstera
Strażnik na wieży
Maxim
René Galgano
Julot
Porucznik Charlier
Rolf Bruner
Viktor
Kapral Metz
Kapral Legros
Rekrutujacy sierżant
Glock
Piosenkarka
Ivonne
Abd-El Krim
Paulette
Żołnierz
Dziewczyna tańcząca kankana
Dziewczyna tańcząca kankana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *