Legionista / Legionnaire (1998)

Film

Czas trwania: 1 godz. 38 min.

Opis

Alain Lefevre naraża się marsylskiej mafii. By ratować życie, wstępuje do Legii Cudzoziemskiej.

reżyseria Peter MacDonald
scenariusz Sheldon Lettich / Rebecca Morrison
gatunek Dramat / Wojenny
produkcja USA
premiera 3 grudnia 1998 (świat)
boxoffice $8 162 450 na świecie$8 162 450 poza USA
budżet $20 000 000
na podstawie Sheldon Lettich (materiały do scenariusza, historia) / Jean-Claude Van Damme (materiały do scenariusza, historia)
studio Edward R. Pressman Film / Long Road Productions / Quadra Entertainment
data produkcji 1998
tytuł oryg. Legionnaire
inne tytuły Legionista Polska
Alain Lefevre (Jean-Claude Van Damme) jest człowiekiem, który prowadzi rozwiązły tryb życia. Jego dzień codzienny to zabawy, kobiety, rozrywki... Wszystko zmienia się, gdy poznaje Katrinę (Ana Sofrenović). Zakochuje się w niej i planuje związać się z nią na zawsze. Alain stara się zmienić swoje życie, cały swój wolny czas spędza z narzeczoną, ale nie jest łatwo zerwać z przeszłością. W dniu ślubu górę bierze jego prawdziwe "ja". Alain rezygnuje z ożenku i powraca do dawnego trybu życia. Po latach ponownie spotyka Katrinę, ta jednak jest związana z innym mężczyzną, który, notabene, prowadzi podejrzane interesy. Alain jest zmuszony uciekać przed rozwścieczonym przestępcą do Legii Cudzoziemskiej. Tam przechodzi prawdziwą szkołę życia. W Legii poznaje też prawdziwych przyjaciół.
Zakochanemu w uroczej kobiecie playboyowi nie tak łatwo jest zrezygnować z dawnego stylu życia, dlatego w dniu ślubu Alain Lefevre (Jean-Claude Van Damme) podejmuje decyzję i postanawia pozostać wolnym człowiekiem. Po kilku latach spotyka ponownie swoją dawną miłość. Katrina (Ana Sofrenović) zmieniła nie tylko swój wygląd, ale także związała się z innym człowiekiem, który prowadzi "ciemne" interesy. Gdy mafioso dowiaduje się o ich romansie, Alain musi uciec do... Legii Cudzoziemskiej. Pobyt w oddziale jest dla niego ciężką szkołą życia. Jedyną szansą przetrwania na pustyni jest zjednoczenie sił wśród żołnierzy. W ten sposób rodzi się prawdziwa przyjaźń.
Rok 1925, Marsylia. Bokser Alain Lefevre (Jean-Claude Van Damme) ma przegrać walkę z zawodnikiem wystawionym przez wpływowego mafiosa Luciena Galganiego (Jim Carter). Wbrew umowie z bossem Alain wygrywa pojedynek na ringu i ucieka. Jadnak na dworcu, gdzie umówił się z ukochaną Katriną, czekają już na nich ludzie bandyty. Zabierają Katrinę. By ratować życie, Lefevre zaciąga się do Ligii Cudzoziemskiej. Walcząc odważnie wśród piasków pustyni poznaje wartość honoru, odwagi i dyscypliny...
Alain Lefever (Jean-Claude Van Damme) to zawodowy bokser, będący na usługach marsylskiej mafii. Po wygranej walce wraz z zakochaną w nim Katriną (Ana Sofrenović), dziewczyną bossa, postanawia uciec do Ameryki. Plan nie udaje się i jedynym ratunkiem jest natychmiastowy wyjazd do Legii Cudzoziemskiej. Jego śladami podąża dwóch płatnych zabójców nasłanych przez rozwścieczonego mafiozo.
Aktor Postać
Jean-Claude Van Damme Alain Lefevre
Adewale Akinnuoye-Agbaje Luther
Daniel Caltagirone Guido Rosetti
Steven Berkoff Sierżant Steikampf
Nicholas Farrell Mackintosh
Ana Sofrenović Katrina
Jim Carter Lucien Galgani
Kim Rømer Kapitan Rousselot
Derek Lea Żandarm
Andy Smart Żandarm
Colin Goodwin Żołnierz
Annette McLaughlin Kochanka gangstera
Charles Wood Strażnik na wieży
Joseph Long Maxim
Mario Kalli René Galgano
Joe Montana Julot
Anders Peter Bro Porucznik Charlier
Paul Kynman Rolf Bruner
Vincent Pickering Viktor
Takis Triggelis Kapral Metz
Tom Delmar Kapral Legros
David Hayman Rekrutujacy sierżant
Rob Kaman Glock
Pilly de Vicente Piosenkarka
Kelli Shaughnessy Ivonne
Kamel Krifa Abd-El Krim
Amrani Hanfine Paulette
Nosher Powell Żołnierz
Chloe Treend Dziewczyna tańcząca kankana
Emma Boardman Dziewczyna tańcząca kankana
Dida Diafat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *