Krocząc wśród cieni / A Walk Among the Tombstones (2014)

Film

Czas trwania: 1 godz. 54 min.

Opis

Krocząc wśród cieni to amerykański neo-noirowy thriller z 2014 roku w reżyserii i według scenariusza Scotta Franka. Film jest adaptacją powieści o tym samym tytule z 1992 roku autorstwa Lawrence’a Blocka. W rolach głównych wystąpili Liam Neeson, Dan Stevens, David Harbour, Brian Bradley i Boyd Holbrook.

Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku w latach 70. XX wieku. Matthew Scudder (Liam Neeson), były policjant, który z powodu alkoholizmu został zdymisjonowany z policji, pracuje teraz jako prywatny detektyw. Pewnego dnia Scudder zostaje wynajęty przez Franka Mackeya (Dan Stevens), handlarza narkotyków, którego żonę porwano i zamordowano. Mackey oferuje detektywowi dużą sumę pieniędzy, jeśli ten odnajdzie morderców.

Scudder rozpoczyna śledztwo i szybko orientuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż się początkowo wydawało. Mackey nie jest jedyną osobą, której zależy na schwytaniu morderców. Śledztwo detektywa krzyżuje się z prowadzonymi przez policję dochodzeniami w sprawie serii morderstw prostytutek.

Scudder szybko odkrywa, że mordercami są dwaj psychopatyczni zabójcy, Ray Lennox (David Harbour) i Albert Ganz (Boyd Holbrook). Mężczyźni są bezwzględni i nie znają litości. Scudder wie, że musi powstrzymać ich przed kolejnymi zbrodniami, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia granic prawa.

Akcja filmu jest mroczna i pełna napięcia. Scudder jest zmagającym się z demonami przeszłości detektywem, który nie cofnie się przed niczym, aby doprowadzić do sprawiedliwości. Mackey jest zimnym i bezwzględnym handlarzem narkotyków, który zrobi wszystko, aby chronić swoją rodzinę. Lennox i Ganz to prawdziwe potwory, które zabijają dla przyjemności.

Film został dobrze przyjęty przez krytyków. Doceniono jego klimatyczną atmosferę, mroczny humor i świetne kreacje aktorskie. Liam Neeson w roli Scuddera jest doskonały. Aktor wnosi do postaci nie tylko charyzmę i siłę, ale także mnóstwo emocji.

Krocząc wśród cieni to świetny film kryminalny, który z pewnością przypadnie do gustu fanom tego gatunku. To mroczna i pełna napięcia historia o detektywie, który musi zmierzyć się z najgorszymi koszmarami.

Oto kilka ciekawostek na temat filmu:

 • Film został nakręcony w Nowym Jorku, w tym w takich miejscach jak Harlem, Bronx i Queens.
 • Liam Neeson, Dan Stevens i David Harbour po raz pierwszy zagrali razem w filmie.
 • Scenariusz filmu został napisany na podstawie powieści Lawrence’a Blocka. Powieść ta została wydana w 1992 roku i jest pierwszą częścią serii o detektywie Mattu Scudderze.

Jeśli lubisz filmy kryminalne, to koniecznie obejrzyj Krocząc wśród cieni. To mroczna i pełna napięcia historia, która na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Scott Frank
scenariusz Scott Frank
gatunek Dramat, Kryminał
produkcja USA
premiera 18 września 2014 (Światowa) 3 października 2014 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $53 181 600 na świecie$26 307 600 w USA$26 874 000 poza USA
budżet $28 000 000
na podstawie Lawrence Block (powieść)
dystrybucja Kino Świat
studio 1984 Private Defense Contractors / Cross Creek Pictures / Double Feature Films /
tytuł oryg. A Walk Among the Tombstones

Krocząc wśród cieni to amerykański neo-noirowy thriller akcji z 2014 roku w reżyserii i według scenariusza Scotta Franka. Film jest adaptacją powieści o tym samym tytule z 1992 roku autorstwa Lawrence'a Blocka. W rolach głównych występują Liam Neeson, Dan Stevens, David Harbour i Boyd Holbrook.

Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku w latach 90. XX wieku. Matt Scudder (Liam Neeson), były detektyw policji nowojorskiej, zarabia na życie jako prywatny detektyw. Pewnego dnia zostaje wynajęty przez Franka Minna (Dan Stevens), handlarza narkotyków, którego żonę porwano i zamordowano. Scudder rozpoczyna śledztwo i wkrótce odkrywa, że za śmiercią kobiety stoją seryjni mordercy, którzy porywają i zabijają prostytutki.

Scudder, zdeterminowany, by znaleźć zabójców, zaczyna infiltrować świat przestępczy. Wkrótce dociera do grupy mężczyzn, którzy mogą być odpowiedzialni za zbrodnie. Mężczyźni ci, Ray (David Harbour) i Albert (Adam David Thompson), to psychopaci, którzy czerpie przyjemność z zadawania bólu i cierpienia swoim ofiarom.

Scudder staje przed trudnym wyborem. Może albo poinformować policję o swoich odkryciach, ryzykując, że zabójcy unikną kary, albo może działać na własną rękę, ryzykując, że sam złamie prawo. Scudder wybiera drugą opcję i zaczyna polować na zabójców.

Krocząc wśród cieni to mroczny i brutalny thriller, który nie pozostawia widza obojętnym. Film jest dobrze zrealizowany, z doskonałą grą aktorską Liama Neesona i Dana Stevensa. Neeson wciela się w postać Scuddera z wielką charyzmą i przekonaniem. Stevens również spisuje się bardzo dobrze, tworząc przekonujący portret psychopatycznego zabójcy.

Film porusza ważne tematy, takie jak zło, sprawiedliwość i granica między dobrem a złem. Scudder, choć jest człowiekiem prawego, zmuszony jest do działania wbrew prawu, by zapobiec kolejnym zbrodniom. W ten sposób film zmusza widza do refleksji nad tym, jak daleko jesteśmy gotowi posunąć się, by wymierzyć sprawiedliwość.

Ocena

 • Ogólna: 7/10
 • Aktorstwo: 8/10
 • Realizacja: 7/10
 • Scenariusz: 7/10

Zalety:

 • Dobra gra aktorska
 • Mroczna i brutalna atmosfera
 • Ważne tematy

Wady:

 • Film może być zbyt brutalny dla niektórych widzów
 • Wątek romansowy między Scudderem a Natalie jest nieco na siłę

Podsumowanie

Krocząc wśród cieni to solidny thriller, który warto obejrzeć. Film jest dobrze zrealizowany i porusza ważne tematy. Jeśli lubisz mroczne i brutalne historie, to ten film jest dla Ciebie.

Krocząc wśród cieni (2014) to amerykański kryminał neo-noir w reżyserii Scotta Franka. Film jest adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Lawrence'a Blocka. W rolach głównych występują Liam Neeson, Dan Stevens, David Harbour i Boyd Holbrook.

Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku w latach 90. XX wieku. Matthew Scudder (Liam Neeson) jest byłym detektywem policji, który obecnie pracuje jako prywatny detektyw. Pewnego dnia zgłasza się do niego Kenny Kristo (Dan Stevens), szef narkotykowej mafii. Kristo oferuje Scudderowi 100 000 dolarów za odnalezienie jego zamordowanej żony.

Scudder rozpoczyna śledztwo i szybko odkrywa, że za śmiercią kobiety stoją seryjni mordercy. Mężczyźni porywają prostytutki, torturują je, a następnie zabijają. Scudder zostaje zmuszony do balansowania na granicy prawa, aby powstrzymać psychopatycznych zabójców przed kolejnym atakiem.

W trakcie śledztwa Scudder poznaje młodego chłopaka o imieniu Frankie (Brian Bradley). Frankie jest świadkiem jednej z zbrodni i pomaga Scudderowi w jego dochodzeniu. Scudder i Frankie tworzą nietypowy duet, który musi połączyć siły, aby stawić czoła niebezpiecznym przeciwnikom.

Ocena filmu

Krocząc wśród cieni to solidny kryminał, który oferuje widzom mnóstwo napięcia i zwrotów akcji. Liam Neeson dał przekonującą kreację Matthewa Scuddera, a Dan Stevens jest świetny w roli psychopatycznego mordercy. Film jest zrealizowany w mrocznym, neo-noirowym stylu, który doskonale oddaje atmosferę Nowego Jorku lat 90.

Główne wątki filmu

 • Śledztwo w sprawie seryjnych morderstw

Głównym wątkiem filmu jest śledztwo Scuddera w sprawie seryjnych morderstw. Scudder musi zmierzyć się z brutalnymi zbrodniami, a także z oporem ze strony policji i mafii.

 • Relacja między Scudderem a Frankiem

Drugim ważnym wątkiem filmu jest relacja między Scudderem a Frankiem. Frankie jest świadkiem zbrodni i pomaga Scudderowi w jego dochodzeniu. Scudder i Frankie tworzą nietypowy duet, który musi połączyć siły, aby stawić czoła niebezpiecznym przeciwnikom.

 • Samotność i uzależnienie Scuddera

Film przedstawia również samotność i uzależnienie Scuddera. Scudder jest alkoholikiem, który stracił żonę i syna. Mężczyzna szuka odkupienia, ale jest to dla niego trudne zadanie.

Ocena aktorska

Liam Neeson dał przekonującą kreację Matthewa Scuddera. Neeson doskonale oddał postawę i charakter bohatera. Scudder jest twardym i doświadczonym detektywem, ale jest też samotny i zmagający się z uzależnieniem. Neesonowi udało się oddać wszystkie te cechy w swojej kreacji.

Dan Stevens jest świetny w roli psychopatycznego mordercy. Stevens tworzy postać, która jest jednocześnie przerażająca i fascynująca. Mężczyzna jest inteligentny i przebiegły, a także ma sadystyczne skłonności. Stevens doskonale oddaje wszystkie te cechy w swojej kreacji.

Podsumowanie

Krocząc wśród cieni to solidny kryminał, który oferuje widzom mnóstwo napięcia i zwrotów akcji. Liam Neeson dał przekonującą kreację Matthewa Scuddera, a Dan Stevens jest świetny w roli psychopatycznego mordercy. Film jest zrealizowany w mrocznym, neo-noirowym stylu, który doskonale oddaje atmosferę Nowego Jorku lat 90.

Krocząc wśród cieni to amerykański film kryminalny z 2014 roku w reżyserii Scotta Franka, oparty na powieści o tym samym tytule z 1992 roku autorstwa Lawrence'a Blocka. W filmie występują Liam Neeson jako Matthew Scudder, prywatny detektyw z alkoholowymi problemami, który zostaje wynajęty przez Kenny'ego Kristo, szefa narkotykowego kartelu, do odnalezienia porwanej i zamordowanej żony Kristo. Scudder szybko odkrywa, że za zbrodnią stoją seryjni mordercy, którzy mają na swoim koncie szereg innych brutalnych czynów.

Film rozpoczyna się od sceny, w której Matt Scudder, były policjant, który został usunięty z policji za nadużywanie alkoholu, siedzi w barze i pije piwo. Dołącza do niego Kenny Kristo, szef narkotykowego kartelu, który prosi Scuddera o pomoc w znalezieniu jego zaginionej żony. Scudder początkowo odmawia, ale Kristo oferuje mu wysoką sumę pieniędzy, którą Scudder nie może odrzucić.

Scudder rozpoczyna śledztwo i szybko odkrywa, że żona Kristo została porwana i zamordowana przez dwóch mężczyzn. Mężczyźni ci, Ray i Albert, są seryjnymi mordercami, którzy mordują prostytutki i inne kobiety z marginesu społecznego. Scudder zostaje zmuszony do wejścia w ciemny świat przestępczości, aby złapać morderców i zapobiec kolejnym zbrodniom.

W trakcie śledztwa Scudder staje się coraz bardziej uzależniony od alkoholu. Jego relacje z przyjaciółmi i rodziną pogarszają się, a on sam staje się coraz bardziej cyniczny. Jednak mimo to nie poddaje się i jest zdeterminowany, aby złapać morderców.

W końcu Scudderowi udaje się doprowadzić do konfrontacji z Rayem i Albertem. W wyniku strzelaniny jeden z morderców zostaje zabity, a drugi ucieka. Scudder zostaje ranny, ale przeżywa.

Film kończy się sceną, w której Scudder siedzi w barze i pije piwo. Mimo że udało mu się złapać morderców, jego życie nadal jest w ruinie. Jest uzależniony od alkoholu, jego relacje z bliskimi są zniszczone, a on sam jest zmęczony walką. Jednak mimo to nie poddaje się i jest zdeterminowany, aby odbudować swoje życie.

Krocząc wśród cieni to mroczny i ponury film, który ukazuje świat przestępczości z perspektywy alkoholika. Film jest dobrze zrealizowany, a Liam Neeson daje przekonującą kreację Scuddera. Film otrzymał mieszane recenzje od krytyków, ale znalazł uznanie wśród fanów kryminałów.

Oto niektóre z głównych zalet filmu:

 • Solidna reżyseria Scotta Franka
 • Dobra kreacja Liama Neesona
 • Mroczna i ponura atmosfera
 • Interesująca historia

Oto niektóre z wad filmu:

 • Niektórzy krytycy uznali, że film jest zbyt długi i powolny
 • Fabuła filmu jest czasami przewidywalna

Podsumowując, Krocząc wśród cieni to solidny film kryminalny, który warto obejrzeć. Film jest dobrze zrealizowany i oferuje interesującą historię, choć niektórzy krytycy uznali, że jest zbyt długi i powolny.

Aktor Postać
Matt Scudder
Kenny Kristo
Ray
Peter Kristo
Jonas Loogan
TJ
Reuben Quintana
Albert
Yuri Landau
Leila Alvarez
Danny Ortiz
Właściciel baru
Dominikański gangster
Dominikański gangster
Kelnerka Jenny
Howie
Chłopak pakujący zakupy
Carrie Kristo
Kasjerka
Menager Roland
Pani Youness
Sąsiadka
Marie Gotteskind
Eduardo Solomon
Pielęgniarka Anna
Kelnerka "Flame"
Żona Yuriego
Lucia
Właścicel winiarni
Jacinto
Wytatuowany mężczyzna
Mężczyzna we flanelowej koszuli
Stover
Koszykarz
Koszykarz
Krzycząca kobieta
Dani
Bandyta
Denise z grupy AA
Bibliotekarka
Lekarka w Bellevue
Staruszka
Przemawiający w grupie AA
Denise z grupy AA
Starsza Latynoska
Nastoletnia kasjerka
Hostessa
Anita
Tajny detektyw
Alkoholik z grupy AA
Twardy detektyw
Świadek
Klient w barze
Brian Scutter
Pielęgniarz
Profesor
Naoczny świadek
Sol Edmunds
Członek grupy AA
Pacjentka
Kobieta odwiedzająca w szpitalu
Członek grupy AA
Pracownik budowlany
Charlie / Barman
Jerry
Gość w barze
Członek grupy AA
Detektyw
Członek grupy AA
Kobieta z jaguarem
Świadek
Nowojorska biznesmenka
Mężczyzna w sklepie video
Gangster
Klient w barze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *