Kobieta, która pragnęła mężczyzny / Kvinden der drømte om en mand (2010)

Film

Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Opis

W sercu dynamicznego Paryża rozkwita niezwykła historia. Młoda Dunka, uznaną artystką w świecie fotografii mody, od lat przemierza świat, nieustannie zmieniając miejsca i konteksty. Jej życie to niekończąca się podróż, a aparat fotograficzny stał się przedłużeniem jej własnej egzystencji, uchwytnej przeszłości i przelotnych chwil. Jednakże, los splata nić wyjątkowego romansu w jej życiu, gdy przypadkowo spotyka mężczyznę, który burzy dotychczasowy porządek jej emocji i pożądania.

W Paryżu, mieście miłości i sztuki, ich drogi krzyżują się w sposób nieprzewidywalny. To tam, w wirze ulicznych zaułków i rozświetlonych bulwarów, ich historia nabiera rumieńców intensywności. Mężczyzna, w którego oczy patrzy, od razu wyzwala w niej burzę namiętności, której intensywność stawia pod znakiem zapytania sens całego jej dotychczasowego istnienia. W obliczu tego romansu, świat fotografki przestaje być jedynie zestawem obiektywów i kadrów, stając się areną walki pomiędzy rozkoszą a rozsądkiem.

Sceny, które ukazują ich związek, są niezwykle odważne, wzbudzając skojarzenia z innymi klasycznymi dziełami filmowymi, takimi jak „Intymność” Patrice’a Chereau czy „Ostatnie tango w Paryżu” Bertolucciego. Jednakże, to nie Paryż jest tutaj głównym miejscem dla ich pożądania. To Warszawa staje się sceną dla ich seksualnych obsesji, gdzie ulice miasta stają się świadkami ich skomplikowanych i niebezpiecznych uniesień.

Młoda Dunka, zafascynowana i uwiedziona, znajduje się na rozdrożu pomiędzy tym, co znała dotąd, a czym staje się pod wpływem owego mężczyzny. Jej obiektyw, który dotąd uchwycił jedynie powierzchowność rzeczywistości, teraz wpatruje się w niezbadane głębie emocji i pożądania. W tę historię wplątane są motywy wolności, pożądania i ryzyka, a każdy kolejny kadr filmowy jest jak ujęcie wciągającego obrazu, którego nie sposób oderwać od patrzenia.

„Kobieta, która pragnęła mężczyzny” to nie tylko historia romansu, ale także podróż przez labirynt ludzkich emocji i pragnień. To opowieść o odwadze, która prowadzi do nieznanych zakątków duszy, a także o ryzyku, jakie niesie za sobą prawdziwa pasja. Reżyser Per Fly, zręcznie posługując się obrazem, dźwiękiem i narracją, kreśli portret niezwykłego uczucia, które zatacza swoje kręgi w sercach bohaterów, pozostawiając widza z refleksją nad siłą i delikatnością ludzkiego pragnienia.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Per Fly
scenariusz Per Fly / Dorthe Warnø Høgh
gatunek Dramat / Erotyczny
produkcja Dania / Francja / Norwegia / Polska / Szwecja
premiera 21 stycznia 2010 (świat)
dystrybucja Gutek Film
studio Det Danske Filminstitut (wsparcie) / Eurimages (wsparcie) / Film i Väst (koprodukcja) /
data produkcji 2010
tytuł oryg. Kvinden der drømte om en mand
inne tytuły Kobieta, która pragnęła mężczyzny Polska Kvinnen som drømte om en mann Norwegia Kvinnan som drömde om en man Szwecja
Młoda Dunka, uznana artystka, fotograf mody, ciągle na walizkach między kolejnymi sesjami na całym świecie, przypadkowo spotyka w Paryżu mężczyznę (Marcin Dorociński), który budzi w niej niezwykle silną namiętność. Intensywność tego romansu sprawia, że sens całego jej dotychczasowego życia staje pod znakiem zapytania. Niezwykle śmiałe sceny erotyczne przywołują na myśl "Intymność" Patrice’a Chereau i "Ostatnie tango w Paryżu" Bertolucciego. Jednak w "Kobiecie, która pragnęła mężczyzny" to Warszawa jest miejscem seksualnej obsesji bohaterów.
Aktor Postać
Karen
Maciej Kockhański
Josefine
Marie
Recepcjonistka
Lekarz
Recepcjonista w paryskim hotelu
Żona Maćka
Tomek
Recepcjonista w hotelu
Syn Maćka
Johan, mąż Karen
Olga, studentka Maćka
Jacques
Recepcjonista w "Hotelu Europejskim"
Mężczyzna w "Hotelu Europejskim"
Stara kobieta na klatce schodowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *