Dziennik nimfomanki / Diario de una ninfómana (2008)

Film

Czas trwania: 1 godz. 35 min.

Opis

Uzależniona od seksu Val porzuca pracę i zatrudnia się w domu publicznym. Sypiając z kolejnymi klientami, kobieta nie przestaje poszukiwać prawdziwej miłości.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Christian Molina
scenariusz Cuca Canals
gatunek Dramat, Erotyczny
produkcja Hiszpania
premiera 17 października 2008 (Światowa) 3 kwietnia 2009 (Polska premiera kinowa)
na podstawie Valérie Tasso (powieść)
dystrybucja Kino Świat
studio Canonigo Films / Filmax
tytuł oryg. Diario de una ninfómana
inne tytuły Diary of a Sex Addict Miedzynarodowe Diary of a Nymphomaniac USA Insatiable: Diary of a Sex Addict Wielka Brytania
Val, już jako nastolatka, przeżywa pierwsze doświadczenia seksualne i bardzo szybko odkrywa, że seks uzależnia ją jak narkotyk. Determinacja w poszukiwaniu zmysłowych doznań z przypadkowymi partnerami rośnie z upływem czasu i sprawia, że Val rezygnuje z ambitnej pracy, aby zostać… prostytutką. Jednocześnie cały czas poszukuje prawdziwej miłości, nie wiedząc, co to słowo tak naprawdę znaczy. Czy w świecie płatnego seksu można odnaleźć miłość swego życia?
Film ukazuje precedens niepohamowanych schadzek średniej klasy dziewczyny z Francji. Goszcząc w hotelach, parkach  i na cmentarzach, popada w prostytucję, poznając cierpkie niuanse burdelu i swój finał „wybawienia”.
Valere (Belén Fabra) jest młodą i atrakcyjną kobietą, która ma dobrą pracę i mieszkanie. Jedyny nałóg, jaki posiada, to seks, dlatego często zmienia partnerów. Żeby jeszcze bardziej móc realizować się w sferze erotycznej, decyduje się na pracę prostytutki w domu publicznym.
"Dziennik nimfomanki" wzbudził wiele kontrowersji jeszcze przed oficjalną premierą. Wszystko za sprawą śmiałych scen erotycznych, którymi wypełniony jest obraz. To kolejna, po "Wyznaniach gejszy" i "Dzienniku Bridget Jones", ekranizacja bestsellerowego pamiętnika. Christian Molina przedstawia doświadczenia pięknej, uzależnionej od seksu Francuzki oparte na autobiograficznej powieści Valérie Tasso. Val (Belen Fabra), już jako nastolatka, przeżywa pierwsze doświadczenia seksualne i bardzo szybko odkrywa, że seks uzależnia ją jak narkotyk. Determinacja w poszukiwaniu zmysłowych doznań z przypadkowymi partnerami rośnie z upływem czasu i sprawia, że Val rezygnuje z ambitnej pracy, aby zostać… prostytutką. Jednocześnie cały czas wytrwale poszukuje prawdziwej miłości, nie wiedząc, co to słowo tak naprawdę znaczy. Czy w świecie płatnego seksu można odnaleźć miłość swego życia? Premiera "Dziennika nimfomanki" w Hiszpanii odbiła się szerokim echem w tamtejszych mediach i poruszyła widzów. Katolicka społeczność była oburzona tematyką filmu, a plakat wywołał w Madrycie tak wiele kontrowersji, że ostatecznie został wycofany.
Aktor Postać
Valérie
Hassan
Mae
Cindy
Harry
Giovanni
Alessandro
Alex
Isa
Estefanía
Pedro
Prostytutka Vané
Valérie w wieku 21 lat
Edouard
Mayte
Prostytutka
Chłopak w wieku 22 lat
Chłopak w wieku 16 lat
Menadżer
Szef hotelu Marisquería
Prostytutka Calle
Mężczyzna w autobusie
David
Biedak
Straźnik na cmentarzu
Straźnik na cmentarzu
Íñigo
Cristina
Jaime
Sonia
Pedro
Marie Tasso - babcia Valére
Irene

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *