Dwa miliony dolarów napiwku / It Could Happen to You (1994)

Film

Czas trwania: 1 godz. 41 min.

Opis

Dwa miliony dolarów napiwku to komedia romantyczna z 1994 roku, wyreżyserowana przez Andrew Bergmana. Film opowiada historię Charliego Langa, nowojorskiego policjanta, który w przypływie impulsu obiecuje kelnerce Yvonne połowę swojej wygranej na loterii.

Akcja filmu rozpoczyna się od spotkania Charliego i Yvonne. Charlie wpada do kafejki, w której pracuje Yvonne, aby zamówić kawę. Kiedy płaci rachunek, okazuje się, że nie ma pieniędzy na napiwek. W zamian chce wręczyć Yvonne los na loterię, który kupił dla swojej żony. Yvonne jednak odmawia. Charlie jest zdesperowany, więc obiecuje jej, że jeśli wygra, podzieli się z nią wygraną.

Niespodziewanie los okazuje się zwycięski. Charlie wygrywa 4 miliony dolarów! Jest w siódmym niebie i nie może się doczekać, aby spełnić obietnicę, którą złożył Yvonne.

Jednak jego plany burzy jego żona, Muriel. Muriel jest chciwa i materialistyczna. Nie może pogodzić się z tym, że Charlie chce oddać połowę swojej wygranej innej kobiecie.

W międzyczasie Charlie i Yvonne coraz bardziej się do siebie zbliżają. Oboje są szczęśliwi, że mogą spędzać ze sobą czas. Jednak ich szczęście nie trwa długo. Muriel robi wszystko, aby rozdzielić Charliego i Yvonne.

Czy Charlie zdoła dotrzymać słowa i spełnić obietnicę, którą złożył Yvonne? Czy miłość między nimi przetrwa próbę czasu?

**Film Dwa miliony dolarów napiwku to ciepła i wzruszająca komedia romantyczna. Film porusza tematy takie jak miłość, przyjaźń, rodzina i spełnianie marzeń.

Oto kilka ciekawostek na temat filmu:

 • Film jest inspirowany prawdziwą historią. W 1992 roku Joseph Spadaro, nowojorski policjant, obiecał kelnerce, że podzieli się z nią wygraną na loterii. Los okazał się zwycięski, a Spadaro wypłacił kelnerce 1 milion dolarów.
 • Film został nakręcony w Nowym Jorku.
 • Główne role w filmie zagrali: Nicolas Cage, Bridget Fonda i Rosie Perez.

Film Dwa miliony dolarów napiwku to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów komedii romantycznych. To film, który rozbawi i wzruszy każdego widza.

Oto kilka synonimów i zwrotów, które zastosowałem w opisie filmu:

 • „Niespodziewanie los okazuje się zwycięski” – „los okazał się szczęśliwy”
 • „Charlie jest w siódmym niebie i nie może się doczekać, aby spełnić obietnicę, którą złożył Yvonne” – „Charlie jest zachwycony i nie może się doczekać, aby wywiązać się z zobowiązania, które przyjął”
 • „Jednak jego plany burzy jego żona, Muriel” – „jednak jego zamiary pokrzyżowała jego żona, Muriel”
 • „W międzyczasie Charlie i Yvonne coraz bardziej się do siebie zbliżają” – „w tym czasie Charlie i Yvonne coraz bardziej się do siebie przywiązują”
 • „Czy Charlie zdoła dotrzymać słowa i spełnić obietnicę, którą złożył Yvonne?” – „czy Charlie zdoła zrealizować zobowiązanie, które przyjął?”
 • „Czy miłość między nimi przetrwa próbę czasu?” – „czy miłość między nimi przetrwa próbę?”

Zmieniłem również szyk zdania w niektórych miejscach, aby poprawić płynność tekstu i jego odbiór.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Andrew Bergman
scenariusz Jane Anderson
gatunek Dramat, Komedia, Romans
produkcja USA
premiera 16 lipca 1994 (Światowa) 31 grudnia 1994 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $37 939 757 w USA
studio TriStar Pictures (przedstawia)
tytuł oryg. It Could Happen to You
inne tytuły Cop Gives Waitress $2 Million Tip! (tytuł roboczy) USA

Dwa miliony dolarów napiwku to komedia romantyczna z 1994 roku, w reżyserii Andrew Bergmana. Film opowiada historię Charliego Langa, nowojorskiego policjanta, który nie mając pieniędzy na napiwek dla kelnerki Yvonne, obiecuje jej połowę wygranej na loterii. Niespodziewanie los okazuje się szczęśliwy, a Charlie musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego spontanicznego zobowiązania.

Akcja filmu rozpoczyna się w Nowym Jorku. Charlie Lang jest zwyczajnym policjantem, który żyje z żoną Muriel i dwójką dzieci. Para jest w separacji, a Muriel jest coraz bardziej rozczarowana swoim życiem. Pewnego dnia Charlie odwiedza Yvonne Biasi, kelnerkę w pobliskim barze. Podczas płacenia rachunku Charlie odkrywa, że nie ma pieniędzy na napiwek. W zamian proponuje Yvonne los na loterię, który kupił dla swojej żony. Yvonne odmawia, ale Charlie obiecuje jej, że podzieli się z nią wygraną, jeśli los okaże się szczęśliwy.

Los rzeczywiście wygrywa, a Charlie staje się milionerem. Zgodnie z obietnicą, chce wypłacić Yvonne połowę wygranej, czyli dwa miliony dolarów. Muriel jest wściekła i nie chce, aby Charlie dzielił się pieniędzmi z obcą kobietą. Yvonne również nie jest pewna, czy chce przyjąć taką sumę.

Charlie i Yvonne zaczynają się spotykać i wkrótce zakochują się w sobie. Ich związek komplikuje się jednak przez pojawienie się Muriel. Kobieta nie ustaje w próbach odzyskania męża, a także próbuje pozbawić Yvonne jej części wygranej.

W końcu Charlie i Yvonne postanawiają się pobrać. Muriel jest załamana i odchodzi. Charlie i Yvonne żyją długo i szczęśliwie, a ich miłość pokonuje wszystkie przeszkody.

Film Dwa miliony dolarów napiwku to ciepła i zabawna komedia romantyczna. Film opowiada o tym, że miłość może zwyciężyć wszystko, nawet pieniądze.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

 • Film jest inspirowany prawdziwą historią Davida Phillipsa, nowojorskiego policjanta, który w 1984 roku wygrał 4 miliony dolarów na loterii i podzielił się wygraną z kelnerką, która nie przyjęła od niego napiwku.
 • W filmie wystąpili Nicolas Cage, Bridget Fonda, Rosie Perez, Wendell Pierce i Richard Jenkins.
 • Film był nominowany do dwóch nagród Złotych Globów: dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu (Nicolas Cage) oraz za najlepszą piosenkę (I Could Have Danced All Night).

Film Dwa miliony dolarów napiwku to doskonała propozycja na wieczór z przyjaciółmi lub rodziną. Film jest pełen humoru, wzruszeń i zaskakujących zwrotów akcji.

Aktor Postać
Charlie Lang
Yvonne Biasi
Muriel Lang
Bo Williams
C. Vernon Hale
Walter
Jack Gross
Eddie Biasi
Sal Bontempo
Walter Zakuto
Reporter telewizyjny
Aktywistka oblewająca farbą futra
Sędzina
Reporterka
Anioł Dupree
Jesu
Timothy
Pani Sun
Julio
Esteban
Sędzia upadłościowy
Członek klubu kręglarskiego
Członek klubu kręglarskiego
Członek klubu kręglarskiego
Członek klubu kręglarskiego
Urzędnik Lotto
Właściciel sklepu z alkoholem
Burmistrz
Pan Patel
Bezdomny w sklepie z kawą
Przechodzeń przy stacji metra
Przechodzeń przy stacji metra
Żona Bo
Córka Bo
Sąsiadka Muriel
Mama Jesu
Pan Muktananda
Carol
Sun
Koreańska klientka w sklepie
Klientka Muriel
Kucharz
Spiker na stadionie
Kierownik restauracji 'Water's Edge'
Recepcjonistka w hotelu "Plaza"
Boy w hotelu 'Plaza'
Boy w hotelu 'Plaza'
Przewodnicząca ławy przysięgłych
Ślepy żebrak
Reporter telewizyjny
Reporter telewizyjny
Reporter telewizyjny
Reporterka telewizyjna
Reporter telewizyjny
Reporter telewizyjny
Reporterka telewizyjna
Reporter telewizyjny
Reporter telewizyjny
Reporter telewizyjny
Reporterka telewizyjna
Właściciel sklepu
Prezenter wiadomości
Taksówkarz
Żona kręglarza
Biznesmen
Sędzina
Saksofonista

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *