Ciężkie czasy / Harsh Times (2005)

Film

Czas trwania: 2 godz.

Opis

„Harsh Times” to film w reżyserii Davida Ayera, który przenosi widzów w pulsujące serce Los Angeles, gdzie historia splata losy dwóch bohaterów: byłego żołnierza Jim Davisa, wciąż dręczonego wspomnieniami wojennymi, oraz bezrobotnego, lecz poszukującego sensu życia Mike’a Alvareza.

Jim Davis, w wykonaniu Christiana Bale’a, to postać pełna wewnętrznych demonów, nie potrafiąca oderwać się od koszmarów związanych z przeszłością wojenną. Znajduje on pracę w agencji zajmującej się zwalczaniem handlu narkotykami, co staje się dla niego jedyną deską ratunku w walce z traumą. Jego życie splata się z losem Mike’a Alvareza, grane przez Freddy’ego Rodrigueza, bezrobotnego mężczyzny stojącego na rozdrożu życiowych decyzji.

Akcja filmu rozgrywa się w przededniu wyjazdu Jima do Kolumbii, gdzie ma podjąć niebezpieczną misję. Przed tym jednak dwaj przyjaciele postanawiają jeszcze raz zaszaleć w Los Angeles. Para ta nie jest typowym duetem bohaterów – to dwóch diabelsko wychowanych, ciągle pijących piwo popaprańców, którzy w krótkim czasie potrafią wpakować się w kłopoty i siać za sobą spustoszenie.

Mike Alvarez, próbujący uporać się z bezrobociem i problemami osobistymi, staje przed ultimatum ze strony swojej dziewczyny, Sylwii, w którą wciela się Eva Longoria. Dla Mike’a nadchodzi moment wyboru – ustatkować się lub stracić miłość swojego życia. Tymczasem szefowie Jima planują skierować go do Kolumbii, gdzie czekają na niego niebezpieczne zadania związane z handlem narkotykami.

Decydują się na ostatni wspólny, rozrywkowy wypad po ulicach Los Angeles, który jednak szybko przeradza się w surrealistyczny koszmar. Bohaterowie wpadają w szaleńczy wir narkotyków, przemocy i przestępczości. To moment, w którym dobre czasy zamieniają się w piekło, a ich dotychczasowe życie zaczyna się rozpadać.

Film Ayera przynosi mieszankę intensywnego tempa, brutalnej akcji i głęboko zakorzenionych problemów psychologicznych bohaterów. „Harsh Times” stawia pytania o granice moralności, lojalności i wierności sobie nawzajem. W miarę jak historia rozwija się, widzowie są świadkami transformacji Jima Davisa, który ponownie musi odnaleźć w sobie esencję bycia żołnierzem, gdy świat wokół niego staje się coraz bardziej nieprzewidywalny.

Opowieść o harowaniu w ciężkich czasach staje się nie tylko opisem życia dwóch przyjaciół, ale również brutalnym zwierciadłem społeczeństwa, gdzie linia między dobrem a złem staje się coraz bardziej zamazana. „Harsh Times” to film, który nie pozostawia widza obojętnym, wciągając go w wir emocji i niebezpieczeństwa, jednocześnie zmuszając do refleksji nad kondycją ludzkiego ducha w obliczu ekstremalnych sytuacji życiowych.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria David Ayer
scenariusz David Ayer
gatunek Dramat, Sensacyjny
produkcja USA
premiera 11 września 2005 (Światowa) 26 lutego 2007 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $5 967 038 na świecie$3 337 931 w USA$2 629 107 poza USA
budżet $2 000 000
studio Andrea Sperling Productions / Crave Films / Harsh Times
tytuł oryg. Harsh Times
Historia przedstawia dwóch bohaterów: bezrobotnego, lecz szukającego pracy Mike'a Alvareza (Freddy Rodriguez) i świeżo przyjętego do FBI agenta Jima Davida (Christian Bale), którego głównym zadaniem będzie odwalanie części czarnej roboty w Kolumbii. To para diabelsko wychowanych, ciągle pijących piwo popaprańców, którzy mając trochę wolnego czasu w rękach jeżdżą po południowo-centralnym Los Angeles wpadając w kłopoty i siejąc za sobą spustoszenie. Do czasu, aż wszystko sprzysięgnie się przeciwko nim i dobre czasy obrócą się w piekło...
Były żołnierz Jim Davis (Christian Bale), który wciąż nie może zapomnieć o koszmarze wojny, znajduje pracę w agencji do walki z handlem narkotykami. Jego bezrobotny przyjaciel Mike Alvarez (Freddy Rodriguez) boryka się z problemami w życiu osobistym. Sylvia (Eva Longoria), jego dziewczyna, stawia mu ultimatum ? albo Mike się ustatkuje, albo z nimi koniec. Szefowie Jima chcą wysłać go do Kolumbii, gdzie ma odwalać czarną robotę. Przed jego wyjazdem kumple postanawiają zaszaleć po raz ostatni. Wyruszają na ulice Los Angeles, gdzie szybko wpadają w szaleńczy wir narkotyków, przemocy i przestępczości. Nagle wszystko obraca się przeciwko nim, a rozrywkowy wypad przeradza się w prawdziwe piekło. Jim znowu będzie musiał przypomnieć sobie, co znaczy być żołnierzem.... [Opis Dystrybutora]
Aktor Postać
Jim Luther Davis
Mike Alonzo
Sylvia
Toussant
Marta
Agent Richards
Agent Hollenbeck
Letty
Patty
Flaco
Rita
Ekspert od poligrafu
Kandydat na agenta DEA
Alex
Matka Marty
Lina
Facet na imprezie
Leo
Listo
Wilo
Joe
Casper
Darrel
Fujimoto
Mały staruszek
Właściciel rancza
Eddy
Gracie
Młały Chucky
Gillespie
Koreański sprzedawca
Klientka w sklepie alkoholowym
Big Shadow
Vicky
Tajny agent FBI
Tajniak
Żołnierz
Dziewczyna na imprezie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *