Barry Seal: Król przemytu / American Made (2017)

Film

Czas trwania: 1 godz. 55 min.

Opis

Barry Seal: Król przemytu to amerykański film sensacyjny z 2017 roku w reżyserii Douga Limana, opowiadający o życiu Barry’ego Seala, amerykańskiego przemytnika i dilera narkotyków oraz informatora CIA. Główną rolę w filmie zagrał Tom Cruise.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. i 80. XX wieku. Barry Seal jest pilotem, który po wojnie w Wietnamie rozpoczyna pracę dla CIA. Jego zadaniem jest wykonywanie tajnych misji w Ameryce Łacińskiej. Wkrótce Seal nawiązuje kontakt z kolumbijskim kartelem narkotykowym Medellín, który oferuje mu intratny kontrakt na przemyt kokainy do Stanów Zjednoczonych.

Seal zgadza się na współpracę z kartelem, co prowadzi do jego osobistego i zawodowego upadku. Z jednej strony jest zmuszony do wykonywania niebezpiecznych zadań dla CIA, z drugiej strony musi chronić się przed zemstą kartelu. Wkrótce Seal staje się jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w Stanach Zjednoczonych.

Film Barry Seal: Król przemytu to widowiskowa i pełna zwrotów akcji opowieść o człowieku, który znalazł się w samym środku międzynarodowego skandalu. Film został pozytywnie oceniony przez krytyków, którzy docenili występ Toma Cruise’a, a także humor i tempo filmu.


Oto bardziej szczegółowy opis filmu:

Barry Seal to człowiek o wielu talentach. Jest pilotem, przedsiębiorcą, a także swego rodzaju awanturnikiem. Po wojnie w Wietnamie nie potrafi znaleźć sobie miejsca w normalnym życiu. Marzy o wielkich pieniądzach i przygodach.

Pewnego dnia Seal poznaje Monty’ego Schafera, agenta CIA. Schafer oferuje Sealowi pracę dla agencji. Jego zadaniem będzie wykonywanie tajnych misji w Ameryce Łacińskiej. Seal zgadza się na współpracę.

Wkrótce Seal nawiązuje kontakt z kolumbijskim kartelem narkotykowym Medellín. Kartel oferuje Sealowi intratny kontrakt na przemyt kokainy do Stanów Zjednoczonych. Seal zgadza się na współpracę z kartelem, ponieważ jest to dla niego okazja do szybkiego wzbogacenia się.

Seal zaczyna przemycać narkotyki do Stanów Zjednoczonych na pokładzie swojego samolotu. Dzięki jego umiejętnościom i kontaktom kartel Medellín staje się jednym z największych przemytników narkotyków na świecie.

Równocześnie Seal kontynuuje pracę dla CIA. Jego zadaniem jest dostarczanie agencji informacji o działalności kartelu Medellín. Seal jest w stanie zdobyć dla CIA cenne informacje, które pomagają agencji w walce z kartelem.

Jednakże współpraca Seala z kartelem i CIA zaczyna zagrażać jego życiu. Kartel wyznacza nagrodę za jego głowę. CIA również zaczyna podejrzewać, że Seal współpracuje z kartelem.

Wkrótce Seal zostaje aresztowany przez FBI. W wyniku procesu zostaje skazany na 10 lat więzienia.


**Film Barry Seal: Król przemytu to historia o człowieku, który znalazł się w samym środku międzynarodowego skandalu. Film jest widowiskowy i pełny zwrotów akcji. Tom Cruise wciela się w postać Barry’ego Seala z dużym wyczuciem. Jego kreacja jest jedną z najlepszych w jego karierze.

Film Barry Seal: Król przemytu to także film o moralności. Seal jest człowiekiem, który chce osiągnąć sukces, ale nie waha się przekroczyć granicy prawa. Jego historia pokazuje, jak łatwo można wpaść w pułapkę zła.


Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

 • Film został wyprodukowany przez wytwórnię Universal Pictures.
 • Budżet filmu wyniósł 50 milionów dolarów.
 • Film został kręcony w Stanach Zjednoczonych, Kolumbii i Meksyku.
 • Film otrzymał pozytywne recenzje od krytyków.
 • Film był nominowany do dwóch nagród Złotych Globów: za najlepszą komedię/musical oraz za najlepszą rolę męską w komedii/musicalu dla Toma Cruise’a.

**Mam nadzieję, że ten opis filmu Barry Seal: Król przemytu jest dla Ciebie zadowalający.

Baner Zlukaj Film

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Doug Liman
scenariusz Gary Spinelli
gatunek Biograficzny, Dramat, Polityczny
produkcja USA
premiera 16 sierpnia 2017 (Światowa) 25 sierpnia 2017 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $134 866 593 na świecie$51 342 000 w USA$83 524 593 poza USA
budżet $50 000 000
dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.
studio Cross Creek Pictures / Imagine Entertainment / Quadrant Pictures
tytuł oryg. American Made
inne tytuły Mena (tytuł roboczy) USA

Barry Seal: Król przemytu to film sensacyjny z 2017 roku w reżyserii Douga Limana, oparty na prawdziwej historii Barry'ego Seala, pilota, który w latach 70. i 80. XX wieku pracował zarówno dla CIA, jak i kolumbijskiego kartelu narkotykowego Medellín. W rolę główną wcielił się Tom Cruise.

Film rozpoczyna się w 1978 roku, kiedy Barry Seal (Tom Cruise) jest pilotem cargo. Jest zdolnym i ambitnym mężczyzną, który nie boi się ryzyka. Pewnego dnia spotyka Monty'ego Schafera (Domhnall Gleeson), agenta CIA, który proponuje mu współpracę. Seal zgadza się i zaczyna przelatywać nad terytorium Kolumbii, fotografując plantacje marihuany i pola kokainy.

Zdjęcia Seala są niezwykle cenne dla CIA, która prowadzi tajną wojnę z narkotykami. Seal szybko staje się jednym z najważniejszych agentów agencji. Jednocześnie zaczyna również współpracować z kolumbijskim kartelem Medellín, przemycając dla niego narkotyki.

Seal prowadzi podwójne życie, które staje się coraz bardziej niebezpieczne. Jest ścigany przez władze amerykańskie, kolumbijskie kartele narkotykowe, a także przez CIA, która zaczyna podejrzewać go o zdradę.

Film Barry Seal: Król przemytu to fascynująca opowieść o człowieku, który znalazł się w samym środku największej konspiracji w historii Stanów Zjednoczonych. To również historia o tym, jak daleko można się posunąć w imię wyższych racji.

Charakterystyka postaci

 • Barry Seal to główny bohater filmu. Jest to ambitny i zdolny człowiek, który nie boi się ryzyka. Jest również oportunistą, który zawsze szuka okazji do zarobienia pieniędzy.
 • Monty Schafer to agent CIA, który zwerbował Seala do współpracy. Jest to inteligentny i przebiegły mężczyzna, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel.
 • Pablo Escobar to słynny baron narkotykowy, który stoi na czele kartelu Medellín. Jest to bezwzględny i brutalny człowiek, który nie zna litości dla swoich wrogów.

Motywy

 • Ambicja - Barry Seal jest człowiekiem ambitnym, który zawsze dąży do osiągnięcia sukcesu. Jest to jego główna motywacja do podjęcia współpracy z CIA i kartelem Medellín.
 • Pieniądze - Seal jest również człowiekiem materialistycznym, który ceni sobie bogactwo i luksus. Jest to kolejny powód, dla którego zgodził się na współpracę z przestępcami.
 • Wiara - Seal jest człowiekiem wierzącym, który wierzy, że robi dobrą rzecz, współpracując z CIA. Jest przekonany, że pomaga w walce z narkotykami.

Realia historyczne

Film Barry Seal: Król przemytu jest oparty na prawdziwej historii Barry'ego Seala. Seal był pilotem, który w latach 70. i 80. XX wieku pracował zarówno dla CIA, jak i kolumbijskiego kartelu Medellín. Współpraca Seala z CIA była częścią tajnej operacji, której celem było śledzenie działań kartelu Medellín.

Ocena

Barry Seal: Król przemytu to dobrze zrealizowany film, który oferuje widzom fascynującą opowieść o człowieku, który znalazł się w samym środku wielkiej konspiracji. Film jest dobrze zagrany, z Tomem Cruisem w roli głównej, który ponownie udowadnia, że jest jednym z najlepszych aktorów w Hollywood.

Film jest również dobrze wyreżyserowany przez Douga Limana, który tworzy napięcie i suspense, nie zapominając przy tym o humorze.

Podsumowanie

Barry Seal: Król przemytu to film, który warto obejrzeć, jeśli lubisz sensacyjne opowieści o prawdziwych wydarzeniach. To również film, który skłania do refleksji nad naturą ludzkiej ambicji i moralności.

Aktor Postać
Barry Seal
Monty "Schafer"
Lucy Seal
Szeryf Downing
JB
Judy Downing
Dana Sibota
Jorge Ochoa
James Rangel
Agent Craig McCall
Louis Finkle
Carlos Ledher
Pablo Escobar
Oliver North
Christina
Manuel Noriega
Tłumacz
Adolfo Calero
Bill Cooper
Pete
Stewardesa
Sekretarka
Kasjerka
Parka
Policjant stanowy Willie
Agent DEA
ATF
ATF
George W. Bush / Teksańczyk
Sędzia Linkletter
Agent Horace Wainwright
Mężczyzna w cywilu
Kolumbijski kierowca Héctor
Starszy mężczyzna
Federico Vaughan
Kobieta z NSC
Celniczka
Agent DEA Winter
Gary
Pomocniczka Northa Fawn Hall
Człowiek CIA
Leeann
Aaron
Młody Dean
Dean jako dziecko
Sandinistowski żołnierz
Przeciwnik
Szef CIA
Scar
Policjant stanowy
Żandarm / Doradca
Torreador Antonio
Analityk FBI
Pasażer samolotu
Biznesmen
Policjant stanowy
Stewardesa Anna
Pasażerka na lotnisku
Stewardesa
Żołnierz z Hondurasu
Agent federalny
Dziewczyna w motelu
Prezenter radiowy
Agent CIA
Agent DEA
Chłopak w motelu
Operator radaru
Młody Dean
Lecący uczeń
Amerykański celnik Cunningham
Pasażerka
Phil
Pracujący na dniówkę
Kwestująca
Stewardesa
Stewardesa
Agent NSC
Stewardesa
Agent CIA
Kierowca ciężarówki
Pasażer na lotnisku
Przeciwnik
Pasażer w Baton Rouge
Tajny agent DEA
Agent DEA
Diler narkotykowy
Włóczęga
Klient lombardu
Agent DEA
Włóczęga
Senator z Komisji Bezpieczeństwa Narodowego
Darczyńca
Pracujący za dniówkę
David Johnson
Darczyńca
Reporterka
Kelner
Agent CIA
Policjant stanowy Arkansas
Diler narkotykowy
Sąsiadka
Pracownik pokoju rozliczeń
Licytator
Kolumbijski zabójca
Agent DEA
Licytator z Bliskiego Wschodu
Wojskowy ochroniarz Vaughna
Stewardesa
Agent FBI
Obsługujący radar
Sekretarka George H. Busha
Pracownik NSC
Pilot DEA
Pasażerka
Przeciwnik
Kolumbijska zabójca
Przeciwnik
Agent DEA
Pasażer Wintera
Pasażer
Sandinista
Ochroniarz Vaughna
Policjant stanowy
Agent DEA
Pracujący za dniówkę
Szejk
Agent NSC
Pilot DEA
Pasażerka na lotnisku
Mężczyzna w Chubby Chicken
Pilot
Agent CIA
Kelnerka
Stewardesa
Technik DEA
Żona Pablo Escobara
Pasażer w El Paso
Licytujący samolot
Pasażerka samolotu
Obskurny mężczyzna
Agent Winters
Szef CIA
Mężczyzna na lotnisku
Sandinista
Ochroniarz Vaughna
Licytujący z Bliskiego Wschodu
Wojskowy kierowca ciężarówki / Żołnierz
Policjant stanowy z Arkansas
Agent FBI
Młody Barry
Urzędnik administracji Reagana
Agent DEA
Prowadzący audycję radiową
Stały klient
Agentka DEA Grace
Buzz Sawyer
Policjant stanowy Arkansas
Technik DEA
Dan
Dostawca pizzy
Biznesmen
Młody Aaron
Stewardessa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *