Autostrada / Highway (2002)

Film

Czas trwania: 1 godz. 37 min.

Opis

Autostrada (2002) to amerykański film fabularny w reżyserii Jamesa Coxa. Opowiada o Jacku Hayesie (Jared Leto), beztroskim czyścicielu basenów, który romansuje z żoną swojego szefa, niebezpiecznego gangstera z Las Vegas. W wyniku tej relacji Jack staje się celem zemsty gangstera, który wysyła za nim swoich podwładnych. Aby uniknąć śmierci, Jack postanawia uciec z miasta wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, Pilotem (Jake Gyllenhaal). W podróży towarzyszy im Cassie (Selma Blair), młoda kobieta, która również próbuje uciec od swojej przeszłości.

Fabuła

Film rozpoczyna się w Las Vegas, gdzie Jack Hayes pracuje jako czyściciel basenów. Pewnego dnia poznaje Lucy (Arden Myrin), żonę swojego szefa, Burta Mirandy (Mark Rolston), niebezpiecznego gangstera. Lucy jest piękną i uwodzicielską kobietą, która szybko zakochuje się w Jacku. Jack również jest nią oczarowany, ale nie spodziewa się, że ich romans będzie miał tak poważne konsekwencje.

Burt Miranda dowiaduje się o romansie swojej żony i postanawia się zemścić na Jacku. Wysyła za nim swoich podwładnych, Scawldiego (Jeremy Piven) i Curley’ego (John C. McGinley). Jack zdając sobie sprawę z zagrożenia, postanawia uciec z miasta. Namawia do tego swojego najlepszego przyjaciela, Pilota, który jest mechanikiem samochodowym.

Obaj przyjaciele wyruszają starym Fordem Mustangiem w podróż na północ. Po drodze przeżywają wiele niespodzianek. Spotykają Cassie, młodą kobietę, która ucieka od swojej przeszłości. Cassie zostaje z nimi, a trójka przyjaciół kontynuuje podróż.

W trakcie podróży Jack, Pilot i Cassie poznają się coraz lepiej. Jack odkrywa, że Pilot ma tajemnicę, którą skrywa przed nim od wielu lat. Cassie opowiada im o swojej trudnej przeszłości.

Tymczasem gangsterzy z Las Vegas nie ustają w poszukiwaniach Jacka. Scawldy i Curley ścigają go przez cały kraj. Ostatecznie doganiają go w Seattle. Dochodzi do starcia, w którym Jack zostaje ranny.

W ostatniej chwili Jackowi i Pilotowi pomaga Cassie. Udaje im się uciec gangsterom i rozpocząć nowe życie.

Motywy

Ucieczka

Ucieczka jest jednym z najważniejszych motywów filmu. Jack, Pilot i Cassie uciekają od swoich problemów, przeszłości i krzywd, których doznali. Ucieczka jest dla nich szansą na nowe życie.

Miłość

Miłość jest kolejnym ważnym motywem filmu. Jack i Lucy zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich miłość jest zakazana i niebezpieczna, ale jest też prawdziwa i namiętna.

Przyjaźń

Przyjaźń to kolejny ważny motyw filmu. Jack i Pilot są najlepszymi przyjaciółmi od dziecka. Ich przyjaźń jest silna i wytrzymała. Potrafią na sobie polegać w każdej sytuacji.

Zemsta

Zemsta to motyw, który napędza akcję filmu. Burt Miranda chce się zemścić na Jacku za romans z jego żoną. Jego zemsta jest bezwzględna i okrutna.

Rozwój postaci

Postacie w filmie przechodzą w trakcie jego trwania znaczny rozwój. Jack staje się odważniejszy i bardziej odpowiedzialny. Pilot odkrywa, że może być odważny i silny. Cassie odnajduje miłość i przyjaźń.

Podsumowanie

Autostrada to film, który porusza ważne tematy, takie jak ucieczka, miłość, przyjaźń i zemsta. Jest to film pełen akcji, zwrotów akcji i emocji.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria James Cox
scenariusz Scott Rosenberg
gatunek Dramat / Kryminał
produkcja USA
premiera 26 marca 2002 (świat)
studio Alex Entertainment Inc.
data produkcji 2002
tytuł oryg. Highway
inne tytuły Autostrada Polska A Leonard Cohen Afterworld (tytuł roboczy) USA Trip (tytuł roboczy) USA Highway (I) A Leonard Cohen Afterworld (tytuł roboczy) USA Trip (tytuł roboczy) USA Highway (tytuł roboczy) USA Highway (I) (tytuł roboczy) USA

Autostrada (2002) to amerykański film fabularny w reżyserii Jamesa Coxa. Jest to komedia dramatyczna opowiadająca o dwóch przyjaciółach, którzy uciekają z Las Vegas przed groźnymi gangsterami.

Jack Hayes (Jared Leto) jest beztroskim czyścicielem basenów, który prowadzi proste życie. Pewnego dnia poznaje Jilly Miranda (Kimberley Kates), żonę swojego szefa, gangstera Burta Mirandy (Mark Rolston). Jilly jest atrakcyjną i uwodzicielską kobietą, która szybko zdobywa serce Jacka.

Ich romans nie pozostaje niezauważony przez Burta. Gangster jest wściekły na Jacka i postanawia się zemścić. Wysyła swoich podwładnych, aby go odnaleźli i zabili.

Jack zdając sobie sprawę z zagrożenia, postanawia uciec z miasta. Przekonuje swojego najlepszego przyjaciela, Pilota (Jake Gyllenhaal), aby mu towarzyszył. Pilot niechętnie zgadza się na tę propozycję, ale wie, że nie może zostawić przyjaciela w potrzebie.

Obaj przyjaciele wyruszają w podróż starym Fordem Mustangiem. Ich celem jest Seattle, ale po drodze przytrafiają im się różne niespodzianki.

Po drodze zatrzymują się w motelu, gdzie poznają Cassie (Selma Blair). Cassie jest młodą kobietą, która ucieka przed swoją przeszłością. Jack i Pilot postanawiają jej pomóc i zabierają ją ze sobą w dalszą podróż.

W drodze do Seattle przyjaciele przeżywają wiele przygód. Spotykają różnych ludzi, przeżywają niebezpieczne sytuacje i poznają swoje prawdziwe ja.

Ostatecznie Jack i Pilot docierają do Seattle. Tam udają się do Pilota, który ma tam rodzinę. Pilot przyznaje się Jackowi, że ucieka do Seattle, aby uciec przed swoim ojcem, który jest alkoholikiem i przemocowcem.

Jack i Pilot postanawiają zostać w Seattle i zacząć nowe życie. Cassie również zostaje z nimi.

Autostrada to film o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu siebie. Jest to również film o tym, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach można znaleźć nadzieję.

Oto kilka dodatkowych szczegółów, które można uwzględnić w opisie filmu:

  • Jack i Pilot są bardzo różni od siebie. Jack jest spontaniczny i beztroski, a Pilot jest bardziej rozsądny i odpowiedzialny.
  • Cassie jest zraniona i nieufna wobec ludzi. Jack i Pilot pomagają jej otworzyć się i odzyskać wiarę w siebie.
  • Film jest pełen humoru, ale także poruszających momentów.

Podsumowując, Autostrada to interesujący i dobrze zrealizowany film, który z pewnością przypadnie do gustu fanom komedii dramatycznych.

Aktor Postać
Jack Hayes
Pilot Kelson
Cassie
Clark Hayes
Lucy
Burt Miranda
Jilly Miranda
Scawldy
Johnny "Lis"
Mauzner
Gibby
Steven
Softboy
Boneman
Matka pilota
Reporter
Dzieciak
Shanks
Prostytutka
Prostytutka
Prostytutka
Prostytutka
Prostytutka
Prostytutka
Prostytutka
Pracownik
Ivy
Amy Barnes
Dzieciak
Naomi
Ronnie
Kowboj
Czarny koleś
Dziewczyna
Pani Murray
Wysoki mężczyzna
Desmond
Taksówkarz
Harris
Booty
Gold
Moon
Ochroniarz
Barman
Dżokej
Kierowca ciężarówka
Deadhead
Sprzedawca
Bonehead
Sędzia liniowy
Sędzia liniowy
Sędzia liniowy
Mama
Mały chłopiec
Groupie
Facet w kręgu przyjaciół w Wigilię
Tancerz
Dzieciak na pogrzebie
Mała dziewczynka przy basenie
Kobieta
Uczestniczka memoriału
Stoner
Blue

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *