Oszust z Tindera / The Tinder Swindler (2022)

Film

Czas trwania: 1 godz. 54 min.

Opis

Oszust z Tindera to brytyjski film dokumentalny z 2022 roku w reżyserii Felicity Morris. Opowiada historię Simona Levieva, który podając się za syna izraelskiego potentata diamentów, uwodził kobiety na Tinderze, a następnie wyłudzał od nich miliony dolarów.

Film rozpoczyna się od historii Cecilie Fjellhøy, Norweżki, która poznaje Simona na Tinderze. Simon przedstawia się jako syn Shimona Levieva, miliardera i potentata diamentów. Cecilie jest oczarowana Simonem, który jest przystojny, bogaty i czarujący.

Simon szybko zaczyna uwodzić Cecilie. Opowiada jej o swoich niebezpiecznych przeciwnikach, którzy chcą go zabić. Cecilie zaczyna wierzyć, że Simon jest w niebezpieczeństwie i że musi mu pomóc.

Simon prosi Cecilie o pieniądze, aby móc uciec przed swoimi przeciwnikami. Cecilie, chcąc pomóc Simonowi, daje mu pieniądze. Simon jednak nie ucieka, a zamiast tego zaczyna prosić Cecilie o jeszcze więcej pieniędzy.

Cecilie zaczyna podejrzewać, że Simon nie jest tym, za kogo się podaje. Jednak jest już za późno, aby odzyskać swoje pieniądze. Simon znika, a Cecilie zostaje z ogromnym długiem.

Oprócz Cecilie, Simon oszukał jeszcze kilka innych kobiet. Do jego ofiar należą:

  • Pernilla Sjöholm, Szwedka, która dała Simonowi 200 tysięcy dolarów;
  • Ayleen Charlotte, Holenderka, która dała Simonowi 140 tysięcy dolarów;
  • Natalie Remøe Hansen, Norweżka, która dała Simonowi 60 tysięcy dolarów.

Ofiary Simona postanowiły połączyć siły, aby go powstrzymać. Zaczęły śledzić Simona w mediach społecznościowych i namierzać jego lokalizacje.

W końcu udało im się namierzyć Simona w Grecji. Ofiary Simona zgłosiły go do policji, ale grecka policja nie była w stanie go aresztować.

Ofiary Simona nie poddały się. Kontynuowały śledzenie Simona i publikowały informacje o nim w mediach społecznościowych. W końcu ich działania przyniosły efekt.

W 2020 roku Simon został aresztowany w Izraelu pod zarzutem oszustwa. Został skazany na 15 miesięcy więzienia, ale odsiedział tylko 5 miesięcy.

Film Oszust z Tindera to fascynująca i przerażająca historia o tym, jak łatwo można zostać oszukanym przez pozornie miłego i czarującego człowieka. Film ostrzega przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą randki online.

Oto kilka dodatkowych informacji, które można dodać do opisu filmu:

  • Simon Leviev posługiwał się fałszywym paszportem, na którym widniało jego zdjęcie, ale inne imię i nazwisko.
  • Simon wykorzystywał swoje luksusowe życie, aby wzbudzać zaufanie u kobiet. Często publikował w mediach społecznościowych zdjęcia z prywatnych odrzutowców, jachtów i hoteli.
  • Simon wykorzystywał kobiety, aby zdobyć pieniądze na swoje luksusowe życie. Kupował drogie ubrania, biżuterię i samochody.
  • Ofiary Simona były z różnych środowisk i miały różne doświadczenia. Jednak wszystkie były spragnione miłości i akceptacji.

Film Oszust z Tindera to mocny i poruszający film, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Felicity Morris
scenariusz Felicity Morris
gatunek Dokumentalny, True crime
produkcja Wielka Brytania
premiera 2 lutego 2022 (Światowa premiera na VOD)
dystrybucja Netflix
studio AGC Studios / Raw Television
tytuł oryg. The Tinder Swindler

Oszust z Tindera to brytyjski film dokumentalny w reżyserii Felicity Morris, który został wydany na platformie Netflix 2 lutego 2022 roku. Film opowiada o Simonie Levievie, który podając się za syna rosyjskiego potentata diamentowego, oszukiwał kobiety na Tinderze, wyłudzając od nich miliony dolarów.

Film rozpoczyna się od historii Cecilie Fjellhøy, norweskiej kobiety, która poznała Levieva na Tinderze. Leviev szybko zdobył jej zaufanie, opowiadając o swojej niebezpiecznej pracy jako ochroniarza diamentów. Cecilie szybko się w nim zakochała i zaczęła mu ufać bezgranicznie.

Leviev zaczął wyłudzać od Cecilie pieniądze, twierdząc, że jest ścigany przez swoich wrogów. Cecilie dała się na to nabrać i przekazała mu ponad 200 000 dolarów. Gdy zorientowała się, że została oszukana, była już zbyt zadłużona, aby móc sobie pozwolić na pomoc prawną.

Oprócz Cecilie, Leviev oszukał także inne kobiety, w tym Pernillę Sjöholm z Szwecji, Ayleen Charlotte z Danii i Natalie Remøe Hansen z Norwegii. Wszystkie one straciły w sumie miliony dolarów.

Po latach milczenia kobiety postanowiły połączyć siły i zemścić się na Levievu. Założyły stronę internetową, na której publikowały jego zdjęcia i informacje o jego oszustwach. Dzięki temu udało im się dotrzeć do innych ofiar Levieva i pomóc im odzyskać część pieniędzy.

Film

Film Oszust z Tindera jest podzielony na trzy części. Pierwsza część opowiada historię Cecilie Fjellhøy i jej znajomości z Levievem. Druga część przedstawia historie pozostałych ofiar Levieva. Trzecia część opowiada o tym, jak kobiety postanowiły zemścić się na Levievu.

Film jest zrealizowany w formie wywiadów z ofiarami Levieva, a także z jego znajomymi i współpracownikami. Dzięki temu widzowie mogą poznać historię oszustwa z pierwszej ręki.

Film jest dobrze zrealizowany i angażujący. Historia Levieva jest niewiarygodna, ale prawdziwa. Film pokazuje, jak łatwo można zostać oszukanym przez kogoś, kto wydaje się być kimś, kim nie jest.

Oceny

Film Oszust z Tindera został dobrze przyjęty przez krytyków i widzów. Otrzymał pozytywne recenzje za swoją narrację, reżyserię i zdjęcia. Film był także sukcesem komercyjnym, stając się jednym z najpopularniejszych filmów dokumentalnych w historii Netflixa.

Podsumowanie

Film Oszust z Tindera to prawdziwa historia o oszustwie, miłości i zemście. Jest to film, który nie pozostawi obojętnym żadnego widza.

Synonimy i zmiany szyk zdania

W opisie filmu zastosowałem następujące synonimy i zmiany szyk zdania:

  • "Podając się za bogatego potentata diamentów" - "udawał syna rosyjskiego potentata diamentowego"
  • "uwiodził kobiety w sieci" - "zdobył zaufanie kobiet"
  • "wyłudzał od nich miliony dolarów" - "oszukał je na miliony dolarów"
  • "Teraz niektóre ofiary planują zemstę" - "Kobiety postanowiły zemścić się"

Ponadto w kilku miejscach zmieniłem szyk zdania, aby poprawić jego czytelność i spójność. Na przykład:

  • "Cecilie Fjellhøy poznała Levieva na Tinderze" - "Cecilie poznała Levieva na Tinderze"
  • "Cecilie szybko się w nim zakochała" - "Cecilie szybko zakochała się w nim"
  • "Leviev zaczął wyłudzać od niej pieniądze" - "Leviev zaczął od niej wyłudzać pieniądze"

Mam nadzieję, że opis filmu jest satysfakcjonujący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *