Miłość (2012)

Film

Czas trwania: 1 godz. 32 min.

Opis

„Miłość” to film dokumentalny, którego niesamowita opowieść o pięciu wybitnych muzykach – Tymański, Możdżer, Trzaska, Olter, Sikała – wciąga widza w wir emocji, muzyki i niezapomnianych chwil. To niezwykła podróż przez dwie dekady, pełna młodzieńczych marzeń, trudnych wyborów i nieustannej walki o swoje miejsce w świecie sztuki.

Historia zespołu „Miłość” to nie tylko relacja o muzycznej rewolucji, lecz także o silnej więzi między przyjaciółmi, którzy razem chcieli zmienić oblicze polskiej sceny muzycznej. Pięciu artystów o różnych osobowościach, spojrzeniach na świat i pomysłach na muzykę, postanowiło połączyć swoje siły i stworzyć coś wyjątkowego. To właśnie „Miłość” była mocą napędową, która pozwoliła im przetrwać liczne konflikty, rozczarowania i trudności.

W filmie ożywają wspomnienia z przeszłości, gdy muzycy „Miłości” zmagali się z wyzwaniami i próbowali odnaleźć swoje miejsce w muzycznym świecie. To także opowieść o ich zmaganiach z własnymi ograniczeniami, wewnętrznymi konfliktami i presją sukcesu. Jednak mimo wszystkich trudności, to miłość do muzyki oraz do siebie nawzajem pozwoliła im przetrwać i dążyć do spełnienia swoich artystycznych marzeń.

Po dekadzie milczenia i rozłąki, los sprawia, że drogi pięciu przyjaciół znów się krzyżują. Decydują się na reaktywację zespołu „Miłość”, chcąc jeszcze raz podbić serca słuchaczy swoją muzyką. To moment pełen emocji, nadziei i niepewności – czy po latach odnajdą w sobie to samo zapał i energię, które kiedyś napędzały ich do działania? Czy wspólna miłość do muzyki wystarczy, by przekroczyć wszystkie przeszkody i ponownie zjednoczyć ich w twórczym procesie?

Podczas reaktywacji zespołu „Miłość” muzycy przekraczają granice czasu i przestrzeni, wracając do korzeni swojej pasji i szukając nowych inspiracji. To moment refleksji nad przeszłością, z którym wiąże się nadzieja na lepszą przyszłość. W trakcie tworzenia nowej muzyki, pięciu przyjaciół odkrywa, że ich więź jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, a każdy z nich wnosi coś wyjątkowego do wspólnego dzieła.

„Miłość” to nie tylko film o muzyce, lecz także o sile przyjaźni, determinacji i pasji, które mogą pokonać nawet największe przeciwności. To opowieść o ludzkich emocjach, marzeniach i dążeniu do realizacji swoich celów pomimo wszelkich trudności. Dzięki wyjątkowym zdjęciom, autentycznym wywiadom i niezapomnianym koncertom, film „Miłość” przenosi widza w niezwykłą podróż przez świat muzyki i ludzkich relacji.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Filip Dzierżawski
scenariusz Filip Dzierżawski
gatunek Biograficzny / Dokumentalny / Muzyczny
produkcja Polska
premiera 28 maja 2013 (świat)
dystrybucja Gutek Film
studio Lifetime Production / Narodowe Centrum Kultury (koprodukcja) / Telewizja Polska (koprodukcja)
data produkcji 2012
tytuł oryg. Miłość
Pięciu kumpli, którzy chcieli wstrząsnąć światem. Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół. To nie mogło się udać, gdyby nie "Miłość". "Miłość" to historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, wielkich przyjaźni, konfliktów, rozczarowań, rywalizacji, pragnień i pomysłów na życie. Jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Zwycięzca tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i laureat nagrody publiczności. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach, którzy postanowili wspólnie stworzyć zespół i zrobić muzyczną rewolucję. Tymański, Możdżer, Trzaska, Olter, Sikała.
Film opowiada o historii i reaktywacji zespołu "Miłość" – jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat ’90. 10 lat po rozpadzie grupy, muzycy "Miłości" Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer i Maciej Sikała spotykają się ponownie. Wspominając stare czasy i dramatyczną historię zespołu, próbują stworzyć nową muzykę i rozpocząć kolejny etap w historii grupy. Czy powrót po latach jest możliwy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *