Miłość (2012)

Film

Czas trwania: 1 godz. 32 min.

Opis

20-letnia historia pięciu muzyków – Tymański, Możdżer, Trzaska, Olter, Sikała – którzy postanowili założyć zespół i zrobić muzyczną rewolucję. 

Oglądaj online za darmo

Wersja językowa: Lektor PL   Jakość: 720p

reżyseria Filip Dzierżawski
scenariusz Filip Dzierżawski
gatunek Biograficzny / Dokumentalny / Muzyczny
produkcja Polska
premiera 28 maja 2013 (świat)
dystrybucja Gutek Film
studio Lifetime Production / Narodowe Centrum Kultury (koprodukcja) / Telewizja Polska (koprodukcja)
data produkcji 2012
tytuł oryg. Miłość
Pięciu kumpli, którzy chcieli wstrząsnąć światem. Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół. To nie mogło się udać, gdyby nie "Miłość". "Miłość" to historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, wielkich przyjaźni, konfliktów, rozczarowań, rywalizacji, pragnień i pomysłów na życie. Jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Zwycięzca tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i laureat nagrody publiczności. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach, którzy postanowili wspólnie stworzyć zespół i zrobić muzyczną rewolucję. Tymański, Możdżer, Trzaska, Olter, Sikała.
Film opowiada o historii i reaktywacji zespołu "Miłość" – jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat ’90. 10 lat po rozpadzie grupy, muzycy "Miłości" Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer i Maciej Sikała spotykają się ponownie. Wspominając stare czasy i dramatyczną historię zespołu, próbują stworzyć nową muzykę i rozpocząć kolejny etap w historii grupy. Czy powrót po latach jest możliwy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *