Kurt Cobain: Życie bez cenzury / Cobain: Montage of Heck (2015)

Film

Czas trwania: 2 godz. 12 min.

Opis

Reżyser poprzez prywatne nagrania, wywiady, wizualizacje oraz animacje, ukazuje życie osobiste i karierę sceniczną lidera Nirvany.

reżyseria Brett Morgen
scenariusz Brett Morgen
gatunek Biograficzny / Dokumentalny / Muzyczny
produkcja USA
premiera 24 stycznia 2015 (świat)
studio HBO Documentary Films (produkcja) / Public Road Productions (produkcja)
data produkcji 2015
tytuł oryg. Cobain: Montage of Heck
inne tytuły Kurt Cobain: Życie bez cenzury (tytuł telewizyjny) Polska
Pierwszy w pełni autoryzowany przez najbliższą rodzinę dokument o ikonie muzyki rockowej nurtu grunge - Kurcie Cobainie -wokaliście, gitarzyście, kompozytorze i autorze tekstów legendarnej grupy Nirvana. Przedstawia Kurta od najmłodszych lat, które spędził w Aberdeen w stanie Waszyngton, po szczyty sławy i tragiczny koniec. Reżyser Brett Morgen stworzył obraz łączący materiały muzyczne, rysunki, zapiski i fotografie z prywatnych zbiorów Cobaina z animacjami oraz z nieznanymi dotąd domowymi - wręcz intymnymi - filmami wideo, a także z wypowiedziami członków rodziny i bliskich przyjaciół.
Brett Morgen kompetentnie przegląda archiwum Cobaina - jego obrazy, nagrania, nigdy niepublikowane filmy i animacje, rozmawia z jego rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Błyskotliwie podąża śladem Kurta od czasów dzieciństwa do artystycznej dojrzałości, badając jego wnętrze i relacje muzyki z otoczeniem. Zarówno oddani fani, jak i wszyscy z pokolenia Nirvany dowiedzą się o Cobainie czegoś nowego, zaś ci, którzy odkryli go niedawno, sami przekonają się, co sprawiło, że do dziś pozostaje budzącym tęsknotę symbolem.
Aktor Postać
Courtney Love
Dave Grohl
Krist Novoselic
Wendy O’Connor Matka Kurta
Kim Cobain Siostra Kurta
Don Cobain Ojciec Kurta
Jenny Cobain Macocha Kurta
Tracey Marander Dziewczyna Kurta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *