Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia / Happy-Go-Lucky (2008)

Film

Czas trwania: 1 godz. 58 min.

Opis

Nowa słodko-gorzka komedia Mike’a Leigh, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Sekretów i kłamstw”. Sally Hawkins wciela się w POPPY, nauczycielkę, która mieszka ze swoją…

Oglądaj online za darmo

Wersja językowa: Lektor PL   Jakość: 720p

reżyseria Mike Leigh
scenariusz Mike Leigh
gatunek Komedia
produkcja Wielka Brytania
premiera 12 lutego 2008 (świat)
boxoffice $18 696 602 na świecie$3 512 016 w USA$15 184 586 poza USA
dystrybucja Monolith Plus
studio Film4 (finansowanie) / Ingenious Film Partners / Summit Entertainment /
data produkcji 2008
tytuł oryg. Happy-Go-Lucky
inne tytuły Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia Polska Untitled Mike Leigh Project (tytuł roboczy) Wielka Brytania
Nowa słodko-gorzka komedia Mike’a Leigh, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Sekretów i kłamstw”. Sally Hawkins wciela się w POPPY, nauczycielkę, która mieszka ze swoją koleżanką z pracy i razem z nią poszukuje partnera na życie. Jest błyskotliwą, atrakcyjną kobietą z wielkim poczuciem humoru. Choć wie, co należy traktować poważnie, a kiedy dworować sobie z problemów, wydaje się nieco zagubiona, zwłaszcza w kontaktach z dziwaczną rodziną, konfliktowym instruktorem jazdy (znakomity Eddie Marsan) i w trakcie wyczerpujących lekcji flamenco. Niespodziewanie pojawi się jednak ktoś, kto obudzi w niej nadzieję na zupełnie nowe życie. Pogodny, żartobliwy obraz życia we współczesnym Londynie w nowym dziele mistrza kina brytyjskiego.
Poppy ma 30 lat, pracę nauczycielki i mieszkanie od 10 lat dzielone z przyjaciółką. Nie ma roweru (właśnie jej ukradziono), chłopaka ani planów na przyszłość, w przeciwieństwie do jej ustatkowanej już młodszej siostry. Weekendy spędza z koleżankami w klubach, urozmaicając sobie czas sporą ilością drinków. Czyżby zagłuszanie smutków i kryzys wieku lat 30? Nic podobnego! Poppy jest wręcz przesadną optymistką. Jej radość życia i nieustająca chęć do żartów czasem nawet niektórych irytuje. Jak choćby gburowatego instruktora nauki jazdy. Świat niekoniecznie jest taki, jakim chce go widzieć Poppy. Zdaje się, że tym gorzej dla świata.
Cudowny zastrzyk pozytywnej energii w słodko-gorzkiej komedii Mike’a Leigh, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Sekretów i kłamstw”. Zawsze uśmiechnięta Poppy (Sally Hawkins) ma 30 lat, ogromną ciekawość świata oraz rozbrajającą szczerość i życzliwość wobec bliźnich. Jej pozytywnego myślenia nie jest w stanie zakłócić brak partnera i pieniędzy. Kocha swoich uczniów, przyjaźni się ze współlokatorką, szaleje w klubach co weekend i z równym zapałem podchodzi do lekcji flamenco jak i do ćwiczeń na trampolinie. Poważnym wyzwaniem w jej bezstresowym życiu okażą się lekcje nauki jazdy z neurotycznym instruktorem Scottem (Eddie Marsan). Czy humor i wdzięk Poppy wystarczą, aby okiełznać sfrustrowanego nauczyciela z pretensjami do całego świata?
Aktor Postać
Sally Hawkins Poppy
Alexis Zegerman Zoe
Andrea Riseborough Dawn
Sinead Matthews Alice
Kate O'Flynn Suzy
Sarah Niles Tash
Eddie Marsan Scott
Sylvestra Le Touzel Heather
Elliot Cowan Księgarz
Nonso Anozie Ezra
Trevor Cooper Pacjent
Joseph Kloska Przyjaciel Suzy
Oliver Maltman Jamie
Philip Arditti Uczeń flamenco
Rebekah Staton Uczeń flamenco
Karina Fernandez Hiszpańska nauczycielka tańca flamenco
Tim Glanfield Mężczyzna w pubie
Jack MacGeachin Nick
Stanley Townsend Tramp
Samuel Roukin Tim
Caroline Martin Helen
Anna Reynolds Recepcjonistka
Viss Elliot Safavi Uczennica flamenco
Charlie Duffield Charlie
Ayotunde Williams Ayotunde
Stephanie Cannon Uczennica flamenco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *