Artur i Minimki 3. Dwa światy / Arthur 3: la guerre des deux mondes (2010)

Film

Czas trwania: 1 godz. 41 min.

Opis

Artur i Minimki 3. Dwa światy to francuski film animowany z 2010 roku w reżyserii Luca Bessona. Jest to trzecia i ostatnia część serii filmów o przygodach Artura i Minimków.

Akcja filmu rozpoczyna się w krainie Minimków. Maltazar, zły czarnoksiężnik, postanawia przejąć władzę nad światem ludzi. Udaje mu się uwięzić Artura w jego miniaturowej krainie, a sam przenosi się do ludzkiego świata.

Artur nie zamierza się jednak poddać. Razem z przyjaciółmi, Selenią i Betameszem, wyrusza na poszukiwania sposobu na powrót do normalnych rozmiarów.

Jedynym sposobem na zmianę wzrostu jest miód Królowej Pszczół. Jednak miód ten jest niezwykle rzadki i znajduje się w ściśle strzeżonej komnacie.

Artur i jego przyjaciele muszą więc wymyślić plan, jak zdobyć miód i powstrzymać Maltazara.

W tym celu udają się do świata ludzi, gdzie spotykają wiele ciekawych postaci, w tym samego George’a Lucasa.

W międzyczasie Maltazar kontynuuje swoje plany. Zbiera armię gigantycznych moskitów, które mają podbić świat ludzi.

Artur i jego przyjaciele muszą jak najszybciej powstrzymać Maltazara, zanim jego armia będzie zbyt silna.

Czy uda im się zdobyć miód Królowej Pszczół i ocalić świat?

Odpowiedź na to pytanie poznacie, oglądając film Artur i Minimki 3. Dwa światy.

Film jest pełny humoru, akcji i przygód. To doskonała propozycja dla całej rodziny.

Oto kilka dodatkowych szczegółów, które warto znać o filmie:

 • W filmie występują głosy takich aktorów jak Freddie Highmore, Selena Gomez, Mia Farrow i Robert Stanton.
 • Film został wyprodukowany przez studio EuropaCorp.
 • Budżet filmu wyniósł 65 milionów euro.
 • Film był nominowany do nagrody Saturna w kategorii najlepszy film animowany.

Jeśli lubicie filmy animowane, to Artur i Minimki 3. Dwa światy to pozycja obowiązkowa. To doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Oto kilka przykładów zastosowania synonimów i zmiany szyku zdania w opisie filmu:

 • Zamiast „Maltazar przenosi się do świata ludzi i pragnie przejąć nad nim władzę” można napisać „Zły czarnoksiężnik Maltazar postanowił podbić świat ludzi. Aby to zrobić, przeniósł się do ich świata”.
 • Zamiast „Artur wraz z Minimkami próbuje go powstrzymać” można napisać „Artur i jego mali przyjaciele, Minimki, nie zamierzają pozwolić Maltazarowi na podbój ich świata”.
 • Zamiast „Maltazarowi udaje się uwięzić Artura w krainie Minimków” można napisać „Artur został uwięziony w krainie Minimków przez Maltazara”.
 • Zamiast „Zły charakter dzięki operacji plastycznej może podszyć się pod postać prawdziwego człowieka” można napisać „Maltazar dzięki operacji plastycznej zmienił swój wygląd i mógł teraz podszyć się pod człowieka”.
 • Zamiast „Artur, Selenia i Betamesz nie dają jednak za wygraną i za wszelką cenę starają się powrócić do rzeczywistych rozmiarów” można napisać „Artur, Selenia i Betamesz nie poddali się i zrobią wszystko, aby powrócić do swoich normalnych rozmiarów”.

Mam nadzieję, że ten opis filmu przypadnie Wam do gustu.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Luc Besson
scenariusz Luc Besson / Céline Garcia
gatunek Animacja / Familijny / Fantasy
produkcja Francja
premiera 22 sierpnia 2010 (świat)
dystrybucja Monolith Films
studio Apipoulaï / Avalanche Productions / EuropaCorp
data produkcji 2010
tytuł oryg. Arthur 3: la guerre des deux mondes
inne tytuły Artur i Minimki 3. Dwa światy Polska Artur i Minimki III. Dwa światy (tytuł telewizyjny) Polska Arthur 3: La Guerre des deux mondes

Artur i Minimki 3. Dwa światy to trzeci i ostatni film z serii o przygodach Artura, nastolatka, który zostaje wciągnięty w świat Minimków, małych istot żyjących w tajemniczym ogrodzie. W tym filmie Artur musi powstrzymać Maltazara, złego czarnoksiężnika, który chce przejąć władzę nad światem ludzi.

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy Maltazar udaje się przedostać do świata ludzi. Dzięki operacji plastycznej może podszyć się pod postać prawdziwego człowieka i próbuje odnaleźć drogę do domu dziadków Artura. Chłopiec jest uwięziony w krainie Minimków, ale nie zamierza się poddać. Wraz z Selenią, księżniczką Minimków, i Betameszem, przyjacielem z Minimków, postanawia za wszelką cenę powrócić do świata ludzi i powstrzymać Maltazara.

Jedynym sposobem na zmianę wzrostu jest zawierający magiczne moce miód Królowej Pszczół. Trójka przyjaciół wyrusza w niebezpieczną podróż do królestwa pszczół. Po drodze muszą stawić czoła wielu wyzwaniom, m.in. groźnym owadom i złym czarownikom.

W międzyczasie Maltazar zbiera armię gigantycznych moskitów. Chce wykorzystać je do przejęcia władzy nad światem ludzi. Czarnoksiężnik jest coraz bliżej osiągnięcia swojego celu.

Artur i jego przyjaciele w końcu docierają do królestwa pszczół. Królowa Pszczół zgadza się dać im miód, ale pod jednym warunkiem: muszą pomóc jej uratować jej królestwo przed hordą owadów.

Trójka przyjaciół zgadza się na pomoc Królowej Pszczół. Po zwycięskiej bitwie z owadami otrzymują miód, który pozwala im powrócić do normalnego rozmiaru.

Artur, Selenia i Betamesz wracają do świata ludzi i stają do walki z Maltazarem. W epickiej bitwie Artur pokonuje czarnoksiężnika i ratuje świat.

Film kończy się happy endem. Artur i Selenia zostają razem, a Minimki są bezpieczne.

W filmie Artur i Minimki 3. Dwa światy wykorzystano wiele efektów specjalnych. Dzięki nim świat Minimków wygląda niezwykle realistycznie i magicznie. Film jest pełen humoru i akcji. To doskonała propozycja dla widzów w każdym wieku.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

 • Film wyreżyserował Luc Besson, francuski reżyser znany z takich filmów jak Nikita, Leon zawodowiec, Piąty element czy Lucy.
 • W rolach głównych wystąpili Freddie Highmore (Artur), Selena Gomez (Księżniczka Selenia) i Robert Stanton (Maltazar).
 • Film był nominowany do nagrody César w kategorii "Najlepszy film animowany".

Jeśli lubisz filmy fantasy i przygodowe, to Artur i Minimki 3. Dwa światy to film, który na pewno Ci się spodoba.

Aktor Postać
Arthur
Babcia
Armand
Darkos
Młody George Lucas
M
Rose, mama Artura
Archibald, dziadek Artura
Księżniczka Selenia
Darkos
Maltazard
Król Minimków
Książę Betamesz
Douglas, strażak
Graficiarz
Wódz Matassalajów
Doktor Stitch
Burmistrz
Francis
Simon
Brad
Kapitan Bellerive
Strażak
Generał Montgomery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *