Zabójcy / Assassins (1995)

Film

Czas trwania: 2 godz. 7 min.

Opis

Tytuł filmu: „Zabójcy”

Reżyser: Richard Donner

„Gdy cienie zbrodni przyciemniają dusze, a każdy krok staje się decydującym ruchem w tej mrocznej partii, dwóch śmiertelników wkracza na scenę, gotowych do pojedynku na życie i śmierć. Richard Donner przenosi widzów w świat zimnej, bezlitosnej walki o przetrwanie, gdzie istnieje tylko jedno zasady – zabij albo bądź zabity.”

W sercu opowieści stoi doświadczony płatny zabójca Robert Rath, zagrany przez niezapomnianego Sylvester Stallone. Wcielając się w postać starego wygi, Rath pragnie zakończyć swoją krwawą karierę i wycofać się z brudnych ulic zbrodni. Jednak los rzuci mu wyzwanie w postaci młodego, ambitnego zabójcy, Miguela Baina, w wykonaniu utalentowanego Antonio Banderasa. Walka o dominację między tymi dwoma postaciami stanie się epicznym widowiskiem, gdzie stawką nie jest tylko życie, ale także honor i pozycja w śmiertelnym świecie zawodowych morderców.

Robert Rath, kiedyś bezwzględny i skuteczny zabójca, marzy o spokojnym życiu poza światem przestępstwa. Jednak tajemniczy zleceniodawca rzuca mu wyzwanie, oferując ostatnie zlecenie w wysokości 2 milionów dolarów. Zadanie to polega na eliminacji Electry, enigmatycznej kobiety handlującej poufnymi danymi różnych firm, chronionej przez FBI. Drogi Ratha krzyżują się z Miguelem Bainem, młodym i bezwzględnym konkurentem, który pragnie zająć miejsce starego wygi. To starcie dwóch pokoleń zabójców stanie się epickim starciem, gdzie mroczne uliczne terytoria stają się areną walki o dominację.

W świecie, gdzie zasady gry ulegają zmianie, a lojalność staje się jedynie słowem pozbawionym znaczenia, Robert Rath musi zmierzyć się z wyzwaniem, które przyniesie nie tylko walkę o życie, lecz także o swoje miejsce w hierarchii zabójców. Miguel Bain, niewyważony, pełen pasji zabójca, widząc w Rathsie swojego najgroźniejszego konkurenta, decyduje się powtórzyć historię, by przejąć tytuł najlepszego. Ta gra o dominację stanie się nie tylko walką na ulicach, ale także psychologicznym pojedynkiem między doświadczonym mistrzem a młodym chłopakiem, dla którego zabijanie to nie tylko praca, lecz także sposób na życie.

Wśród niebezpiecznych ulicznych labiryntów, gdzie tylko najbardziej przebiegły może przetrwać, Robert Rath i Miguel Bain zmierzą się ze sobą w epickim starciu, które przyniesie tylko jeden triumfator. W tej mrocznej opowieści o zdradzie, ambicji i poświęceniu każdy ruch, każde spojrzenie staje się kluczowe. „Zabójcy”, w reżyserii Richarda Donnera, to film, który zabierze widza w emocjonującą podróż przez świat brutalnych decyzji, gdzie przetrwanie staje się jedynym celem.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Richard Donner
scenariusz Brian Helgeland, Lilly Wachowski
gatunek Akcja
produkcja Francja, USA
premiera 6 października 1995 (Światowa) 5 stycznia 1996 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $83 503 072 na świecie$30 303 072 w USA$53 200 000 poza USA
budżet $50 000 000
na podstawie Lilly Wachowski (materiały do scenariusza, historia) / Lana Wachowski (materiały do scenariusza, historia)
studio Canal+ / Donner/Shuler-Donner Productions / Evansgideon/Lazar /
tytuł oryg. Assassins
inne tytuły Day of Reckoning
Stary wyga Robert Rath (Sylvester Stallone) chce się wycofać ze swojego zawodu. Jego tropem podąża młody, żądny krwi Miguel Bain (Antonio Banderas), który chce zająć miejsce Roberta. Ostatnim zadaniem Roberta ma być wyeliminowanie tajemniczej Elektry (Julianne Moore), która handluje danymi różnych firm. Drogi tych trzech osób nagle się krzyżują, dochodzi do pojedynku, z którego tylko jeden zabójca może wyjść żywy...
Zawodowy zabójca Robert Rath (Sylvester Stallone) dostaje zlecenie zlikwidowania świadka chronionego przez FBI. Ubiega go jednak inny zamachowiec – Miguel Bain (Antonio Banderas). Rath, który obawia się, że Bain chce zająć jego miejsce, decyduje się przyjąć ostatnie zadanie w swojej karierze. Ma otrzymać 2 miliony dolarów za usunięcie pewnego Holendra handlującego oprogramowaniem i jego dostawcy, pięknej Electry (Julianne Moore). Robert dociera do hotelu, gdzie ma się odbyć transakcja. Tam przekonuje się, że nie tylko on go ściga. Jego rywalem znów jest Bain.
Doświadczony płatny zabójca Robert, znudzony, a zarazem zmęczony swoim dotychczasowym fachem, zamierza wycofać się z branży, ale postanawia wykonać ostatnie zlecenie od tajemniczej osoby. Tak się składa, że za każdym razem wyprzedza go Miguel (młody kolega z branży). Między płatnymi zabójcami zostaje nawiązana zagorzała rywalizacja.
Zawodowy zabójca Robert Rath (Sylvester Stallone) chce wycofać się z interesu. Podejmuje się ostatniego zlecenia wartego 2 mln dolarów - zlikwidowania ważnego świadka chronionego przez FBI. Wkrótce dowiaduje się, że jego zleceniodawca wynajął do tego samego zadania również innego zabójcę, Miguela Bainea (Antonio Banderas), z którym Rath ma porachunki natury osobistej. Wykonanie zadania przed konkurentem staje się dla każdego z nich sprawą honorową. 
Świat Roberta (Sylvester Stallone) to niebezpieczne miejsce, w którym przeżyć może jedynie ten, kto żyje w całkowitej izolacji. Przez długie lata najlepszy specjalista od zabijania ma zamiar wykorzystać całą swą wiedzę by zerwać z przeszłością. Miguel Bain (Antonio Banderas) żyje tylko wtedy, gdy obmyśla misterny plan i gdy czuje dreszcz emocji towarzyszący zabijaniu. Wiedząc o tym, w jaki sposób Rath przejął tytuł najlepszego, Bain postanawia powtórzyć historię... 
Płatny morderca, Robert Rath, od kilkunastu lat był najlepszy w branży. Zwerbowany jeszcze w okresie zimnej wojny, wykonywał wszystkie zlecenia natychmiast i bez jakichkolwiek kłopotów, przestrzegając specyficznego kodeksu moralnego. Gdy nadeszła "nowa epoka", zapotrzebowanie na umiejętności Ratha wprawdzie nie zmalało, ale zmieniły się reguły gry oraz poczucie obowiązku i lojalności, dominujące dotąd w środowisku fachowców od zabijania. Pojawili się młodzi zabójcy, gotowi na wszystko dla pieniędzy i chęci przeżycia dreszczyku emocji. Jednym z nich jest Miguel Bain, pełen pasji i ambicji Latynos, który wie, że teraz nadszedł czas na takich jak on. By urzeczywistnić marzenia, musi jednak pozbyć się najgroźniejszego konkurenta. Wiedząc, jak Rath kiedyś przejął tytuł najlepszego od swego poprzednika, postanawia powtórzyć ten sam plan.
Aktor Postać
Robert Rath
Miguel Bain
Electra
Nicolai Tashlinkov
Ketcham
Alan Branch
Jennifer, sąsiadka Electry
Remy
Policjant
Policjant
Policjant
Kupiec z Remym
Kupiec z Remym
Celnik
Taksówkarz
Wdowa
Taksówkarz
Strażniczka
Strażnik
Dyrektor banku
Urzędnik w banku
Kasjerka w banku
Reporter
Reporter
Ksiądz
Ochroniarz
Ochroniarz
Pilot policyjnego helikoptera
Reporterka
Policjant
Niecierpliwy klient
Piosenkarz
Nowożeniec
Klient taksówki
Policjantka
Policjant
Policjant
Policjant
Taksówkarz
Dozorca
Parkingowy w hotelu Marriott
Policjant
Kierowca kolejki jednoszynowej
Dyspozytorka policyjna
Recepcjonista w banku
Wspólnik Remy'ego
Bob
Dziecko na placu
Dozorca cmentarza
Pracownik obsługi hotelowej
Nieprzjemna kobieta w windzie
Kelner
Zaopatrzeniowiec sklepu Eugene & Danny's Pet
Kobieta na cmentarzu
Kobieta na cmentarzu
Solista
Sprzedawca owoców
Kelner w portorykańskiej kawiarni
Pasażer kolejki jednoszynowej
Zdenerwowany pasażer
Dziewczyna w koszulce "Pro Choice"
Pracownik banku
Pilot śmigłowca
Mężczyzna w hotelu Mariott
Kobieta w sklepie zoologicznym
Taksówkarz
Inżynier budowlany
Policjantka
Widz na meczu piłki nożnej
Boy hotelowy
Kelner
Morderca
Benson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *