Mocna kawa wcale nie jest taka zła (2014)

Film

Czas trwania: 48 min.

Opis

Mocna kawa wcale nie jest taka zła

(2014, reż. Aleksander Pietrzak)

Synowskie spotkanie

W małej wsi, na malowniczym Mazowszu, mieszka Jacek. Jest to mężczyzna w średnim wieku, który prowadzi gospodarstwo rolne. Od osiemnastu lat nie widywał swojego syna, Łukasza. Chłopak wyjechał z domu po kłótni z ojcem i od tamtej pory nie utrzymywał z nim kontaktu.

Pewnego dnia Jacek dowiaduje się, że Łukasz wraca do rodzinnej wioski. Mężczyzna jest zaskoczony i zdenerwowany. Nie wie, jak zachowa się w obecności syna.

Kiedy Łukasz w końcu przyjeżdża, Jacek nie wita go z otwartymi ramionami. Mężczyźni są wobec siebie chłodni i nieufni. Wkrótce jednak okazuje się, że mają wiele wspólnego. Obaj są utalentowanymi rzemieślnikami, którzy kochają konie.

Wspólnie opiekują się koniem Jacka, który jest chory. W trakcie pracy mężczyźni zaczynają się lepiej poznawać. Łukasz dowiaduje się, że jego ojciec nie jest taki, jakim go zapamiętał. Jacek z kolei widzi, że jego syn to już dorosły mężczyzna, który jest gotowy do samodzielnego życia.

W ich wzajemnym pogodzeniu pomagają również Wanda, kobieta, z którą Jacek żyje od kilku lat, oraz mały Wojtek, syn Wandy. Wanda jest ciepłą i otwartą osobą, która stara się pomóc Łukaszowi i Jackowi nawiązać kontakt. Wojtek natomiast jest ciekawy świata i szybko zaprzyjaźnia się z Łukaszem.

Wspólnie spędzony czas pomaga mężczyznom zbliżyć się do siebie. Jacek i Łukasz zaczynają rozumieć, że mimo różnic, są dla siebie ważni. W końcu dochodzi do pojednania.

Film „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” to ciepła i wzruszająca opowieść o miłości ojcowskiej i synowskiej. To także historia o tym, jak ważne jest, aby nie ulegać uporowi i dać sobie szansę na wybaczenie.

Bohaterowie

Jacek

Jacek to mężczyzna w średnim wieku, który prowadzi gospodarstwo rolne. Jest to osoba samotna i zamknięta w sobie. Po kłótni z synem, Łukaszem, zerwał z nim kontakt. Jacek jest zapracowanym człowiekiem, który nie ma czasu na uczucia.

Łukasz

Łukasz to 33-letni mężczyzna, który pracuje jako stolarz. Jest to osoba inteligentna i wrażliwa. Po kłótni z ojcem, Jackiem, wyjechał z domu i od tamtej pory nie utrzymywał z nim kontaktu. Łukasz jest zmęczony samotnością i pragnie odbudować relację z ojcem.

Wanda

Wanda to kobieta w średnim wieku, która mieszka w tej samej wsi, co Jacek. Jest to osoba ciepła i otwarta. Wanda jest w związku z Jackiem i stara się pomóc mu nawiązać kontakt z synem, Łukaszem.

Wojtek

Wojtek to mały chłopiec, syn Wandy. Jest to osoba ciekawa świata i chętnie poznaje nowych ludzi. Wojtek szybko zaprzyjaźnia się z Łukaszem.

Motywy

  • Miłość ojcowska i synowska
  • Pojednanie
  • Wybaczenie
  • Odkupienie
  • Druga szansa

Podsumowanie

Film „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” to poruszająca i inspirująca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na pojednanie. To film, który skłania do refleksji nad ważnością rodzinnych relacji i potrzebą wybaczenia.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Aleksander Pietrzak
scenariusz Aleksander Pietrzak
gatunek Krótkometrażowy
produkcja Polska
premiera 21 maja 2014 (Światowa i polska premiera kinowa)
na podstawie Norm Foster (sztuka)
studio Polski Instytut Sztuki Filmowej / Studio Filmowe Oko / Warszawska Szkoła Filmowa
tytuł oryg. Mocna kawa wcale nie jest taka zła
inne tytuły The Strong Coffee Isn't So Bad Miedzynarodowe

Mocna kawa wcale nie jest taka zła to średniometrażowy film fabularny z 2014 roku w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, zrealizowany na podstawie jego autorskiego scenariusza. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy po 18 latach rozłąki próbują odbudować relację ojca i syna.

Akcja filmu rozgrywa się na wsi, w rodzinnych stronach Jacka. Mężczyzna mieszka tam samotnie od wielu lat, zajmując się gospodarstwem rolnym. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego syn Łukasz, z którym nie widział się od lat, przyjeżdża do niego w odwiedziny.

Łukasz jest rozczarowany tym, jak wygląda jego ojciec. Oczekiwał kogoś innego, bardziej dynamicznego i zaradnego. Jacek z kolei jest rozczarowany synem, który w jego oczach jest rozpuszczonym i nieodpowiedzialnym dorosłym.

Obaj mężczyźni są zbyt uparci, aby otwarcie porozmawiać o swoich uczuciach. Łukasz stara się unikać ojca, a Jacek zachowuje dystans. Ich wzajemne relacje są napięte i pełne niepewności.

W pogodzenie się ojca i syna pomagają im dwoje innych bohaterów: żywiołowa Wanda, która od kilku lat mieszka z Jackiem, oraz mały Wojtek, syn Wandy. Wanda jest osobą ciepłą i otwartą, która potrafi zjednać sobie ludzi. Wojtek jest natomiast naturalnym mediatorem, który nie rozumie, dlaczego jego tata i wujek nie mogą się dogadać.

Wanda i Wojtek stopniowo uczą Jacka i Łukasza, jak ważna jest rozmowa i szczerość. Dzięki nim mężczyźni zaczynają się lepiej rozumieć i coraz częściej spędzają ze sobą czas.

W końcu Jacek i Łukasz postanawiają dać sobie drugą szansę. Rozmawiają o tym, co ich dzieliło przez lata, i obiecują sobie, że będą się starali być dla siebie lepsi.

Film "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" to ciepła i wzruszająca historia o tym, jak ważne jest wybaczanie i przebaczenie. Film porusza tematy takie jak relacje rodzinne, rozłąka i pojednanie.

Oto kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę w filmie:

  • Sielski klimat wsi. Film został zrealizowany w malowniczej wsi Olszewnica Nowa koło Wieliszewa. Obrazy wsi, pól i lasów stwarzają przyjemną i relaksacyjną atmosferę.
  • Utalentowana obsada. W rolach głównych wystąpili Marian Dziędziel jako Jacek i Wojciech Mecwaldowski jako Łukasz. Obaj aktorzy stworzyli wyraziste i zapadające w pamięć kreacje.
  • Humor i dramat. Film łączy w sobie elementy humoru i dramatu. Oprócz wzruszających momentów, widzowie mogą liczyć także na kilka zabawnych scen.

"Mocna kawa wcale nie jest taka zła" to film, który warto obejrzeć. To ciepła i wzruszająca opowieść o tym, jak ważne jest wybaczanie i przebaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *